reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia - wyniki

Madame83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2021
Postów
691
Takie pytanie - czy ma ktoś tego typu mutacje? Jakieś zalecenia dotyczące starań? Czytam i nie jest łatwo coś sensownego znaleźć, konsultacja dopiero w połowie kwietnia, może zechciałybyście się dziewczyny podzielić wiedzą i/lub doświadczeniem?
Dodam, że badanie zrobiłam z uwagi na liczne ciąże biochemiczne i teraz muszę (a moze nie muszę?) coś zrobić z wynikiem😉
 

Załączniki

  • Screenshot_20240328_115238_Acrobat for Samsung~2.jpg
    Screenshot_20240328_115238_Acrobat for Samsung~2.jpg
    87,2 KB · Wyświetleń: 241
reklama
Takie pytanie - czy ma ktoś tego typu mutacje? Jakieś zalecenia dotyczące starań? Czytam i nie jest łatwo coś sensownego znaleźć, konsultacja dopiero w połowie kwietnia, może zechciałybyście się dziewczyny podzielić wiedzą i/lub doświadczeniem?
Dodam, że badanie zrobiłam z uwagi na liczne ciąże biochemiczne i teraz muszę (a moze nie muszę?) coś zrobić z wynikiem😉
Nic mądrego na temat mutacji nie napisze ale powodzenia w staraniach! 😁
 
Takie pytanie - czy ma ktoś tego typu mutacje? Jakieś zalecenia dotyczące starań? Czytam i nie jest łatwo coś sensownego znaleźć, konsultacja dopiero w połowie kwietnia, może zechciałybyście się dziewczyny podzielić wiedzą i/lub doświadczeniem?
Dodam, że badanie zrobiłam z uwagi na liczne ciąże biochemiczne i teraz muszę (a moze nie muszę?) coś zrobić z wynikiem😉
Ja mam samo PAI w homozygocie i brałam acard całe starania i do 36tc , heparynę od pozytywnego testu. Bez acardu nie mogłam nawet zajść w ciaze. Ty masz dodatkowo czynnik v r2 zły więc no wydaje mi się że heparyna na pewno, ale to już hematolog najlepiej oceni. Co do mthfr to nie wiem czy to, czy to drugie które masz dobre, ale któreś z nich odpowiada za przyswajanie kwasu foliowego. Powinnaś może brać metylowany (na pewno nie zaszkodzi jeśli to to drugie mthfr za to odpowiada).
 
W trakcie starań acard i kwas foliowy metylowany plus pewnie b12 metylowane i po potwierdzeniu ciazy pewne, że heparyna. Jednak to wszystko musi zlecić lekarz. Ja brałam acard 75 przed ciążą [zalecenie hematologa] i kwas metylowany, heparyny dostałam po tescie jak był przyrost beta hcg
 
Do góry