reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tymon, koniec 28tyg, 1250gr

reklama
Nie porównuj dzieci. Tydzień to naprawdę długo, to duża różnica.
Mój jak miał miesiąc to go przepięli na cepap. O Bożym świecie nie wiedział. A jak miał korygowane 33tc to wciąż wisiał na cepapie i praktycznie spał cały czas, no bo przecież co chwilę go budzili na coś, to jak miał chwilę spokoju to spał.
Otwierał troszkę oczka, czasem zapłakał... Karmiony był przez sondę długo jeszcze ...było już na dobrej drodze ale wciąż miał lepsze i gorsze dni.
Siły dla Ciebie i zdrówka dla maluszka!
 
Takie drżenia to właśnie kwestia niedojrzałego ukł. nerwowego. Podpytaj lekarzy.
Super, ze malutki tak pieknie wychodzi na prostą:)
 
Dzięki kobietki. Jutro podpytam lekarkę. Faktycznie każde dzieciątko jest inne i w innym tempie dojrzewa. Mam nadzieje, że Tymonek z tego wkońcu wyrośnie, ale nie wygląda to fajnie, dla tego trochę się martwie.
 
Moj Oskar lezal na sali z dziewczynka ktora urodzila sie w tym samym dniu, z ta sama waga i ten sam tydzien urodzeniowy - ona przekladala glowke , machala raczkami, otwierala oczka o moj okruch nic jak go sie polozylo tak lezal i non stop spal - dopiero po jakims czasie zaczal - wiec nie ma co porownywac :) kazde dziecko inne :)
my wyszlismy do domu w 34 tyg - mlody tylko spal i jadl i sciane ogladal -jako tako nie bylo z nim kontaktu - dopiero pozniej sie rozkrecil :D
 
Mój synek waży 1700gr od jutra będzie jadł po 38ml mojego mleczka. Na świecie jest od 5tyg, (byłby teraz 33tydz ciąży) Niestety ma problemy z oddychaniem, po urodzeniu był jeden dzień na respiratorze, potem Cepap, aktualnie ma 23% tlenu do inkubatorka. Lekarka dzis mówiła że jest tlenozależny i coś o dysplazji bo wg.niej jest problem jeśli dziecko nie oddycha bez wspomagania po 4tyg od urodzenia. Wydaję mi się, że troszkę przesadza:eek: Co myślicie?
Usg główki wyszło b.dobrze tj, śladu po wylewie nie ma(tak sądze, nie spytałam, ale w opisie o nim ani słowa) i echogeniczność mózgu prawidłowa. Jestem przeszczęśliwa bo wariowałam już z niepokoju. Drugie badanie oczek również ok, do kontroli za tydz. Bardzo, bardzo się ciesze..
 
Moja Tosia była dobę pod respi, potem 3 po CPAP, znowu 10 na respi, 10 na CPAP, 15 dni tlenoterapii biernej. Nie ma żadnej dysplazji. Ma 6,5 miesiąca, od 4 jest w domu. Nie maiła nawet kataru:)
 
reklama
Do góry