reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Witam Was i tutaj
Ja w 5 tygodniu zorientowałam się że mogę być w ciaży, bo nie spodziewałabym się, że jeszcze kiedyś się uda.
Miałam zrobione usg i okazało się ze to 5tydz. Od razu dostałam skierowanie na mocz, toxoplazmozę, cytomegalie, wr, hiv, hcv, morfologię, tsh i już nie pamiętam co jeszcze. Z racji nadciśnienia skierowanie na dno oka. Na szczęście wszystkie wyniki i badania ok. Biorę duphaston, dopegyt, no-spę, acard i folik (obowiazkowo jak każda). Wizyty mam prywatnie i badania również. Jednak opiekę mam doskonałą i cała dobę. Musze dmuchać na zimne ...
na kolejnym usg był 6t6d i bijace serducho... oby biło dalej. Wizyta 12 lipca, stres ale wierzę, że teraz będzie dobrze.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Ja co prawda jestem juz w bardziej zaawansowanej ciazy, ale lubie poczytać co tam u młodszych ciężarówek ;) Bardzo polecam panią Ewę Żmudzińską, bo sama do niej chodzę i jestem bardzo zadowolona. Nie zawsze odbierze telefon, ale wtedy oddzwania, bądź odpisuje na smsa. Więc polecam.


A dziewczyny co do toxoplazmozy, to aby sie zarazic od kota to musiałby on zrobic kupę, którą dopiero po dwóch dniach byście sprzątneły gołymi rękami i tymi rękami jadły jedzenie bez uzycia sztućców :-) Więc przeraża mnie niekompetencja Waszych ginekologów! Toxoplazmoza kochane to tzw. choroba rzeźnika. To oni najczęściej chorują od próbowania mięsa surowego np. Głownie od surowego lub niedosmazonego mięsa, które miało pasożyta się zarazicie. Drugie źródło to nieumyte warzywa - kot który jest nosicielem mógł np. załatwić sie na ziemie na której rosły.Tak wiec śmiało głaskajcie koty i z dala od kuwety i pilnujcie aby zawsze wysmażyć dobrze mięso.

Ja jestem w 24 tygodniu ciązy i glaskam koty normalnie tylko potem myje ręce przed jedzeniem. Juz 2 razy miałam badanie na toxo w ciąży i czeka mnie trzecie jeszcze i jestem zdrowa.

Spokojnych 9 miesięcy życzę :-)
 
Ostatnia edycja:
tak zgadzam sie, po prostu unikać kuwetki, albo sprzatać w rękawiczkach, myć ręce. Ja mam kotkę której nie da się nie głaskać. Lekarz zabronił mi z nią spać, ale weź oducz kota ;) Nie wolno jeść surowego miesa i tyle, uważać i zachować higienę po prostu, bo nie tylko toxo jest niebezpieczna, ale różne wirusy i bakterie czyhają
 
Dziewuszki moje!!!
Widzieliśmy serduszko! Pięknie bijące i wszystko jest ok :-)
Nie słyszeliśmy go jeszcze, bo ginka nie polecała przed 10 tyg robienia jakimś tam sprzętem czegoś tam, ale widzieliśmy śliczne maleństwo :-) zaraz w USG wstawię zdjęcie :-)
Powiedziała, że wszystko jest w najlepszym porządku, ciałko żółte jest, maleństwo też pięknie się prezentuje, nic się nie odkleja i wszystko jest ok.

Jedyne moje zmartwienie o którym nie mówiłam wcześniej to guzek pod sutkiem :no: dała mi skierowanie na usg piersi ... ponieważ sama nie jest pewna czy to włókniak czy coś gorszego ... zobaczymy.
Jak na razie cieszę się z mojego słodkiego Bąbelka :-)
 
gratuluję Dee zdrowego serduszka. Ja dzis też mojego maluszka widziałam i aż sie uśmiechnęłam jak go zobaczyłam na ekranie:) Samym badaniem jestem nieco zawiedziona. Nic mi lekarka nie powiedziała. Pokazała dzidziusia, serduszko, powiedziała że jest jedno, spytała czy widzę - to tyle, dziękuję <szok>. Żadnej informacji więcej. Dopiero jak wyszłam to przeczytałam że maleństwo ma 14mm i ocenia ciąże na 7,5tg. Z moich obliczeń przy takim wieku ciąży termin porodu powinna wyznaczyć na 12 lutego a ona wpisała 26!!!!! Muszę przyznać że jestem w szoku. Każdy może sie pomylić, ale żeby aż tak??!! Sama juz nie wiem, może to ja jakoś źle liczę...:(
 
reklama
Do góry