reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ubezpieczenie na czas pobytu w szpitalu

Beata93

Beatka
Dołączył(a)
11 Marzec 2013
Postów
112
Otóż mam w sumie dwa pytania , pierwsze dotyczy tego , pobieram zasiłek chorobowy z zus-u do czasu porodu tym samym jestem ubezpieczona do czasu porodu ponieważ nie mam przedłużonej umowy to po porodzie nie dostane macierzyńskiego , ale chciałabym wiedzieć skoro mam zasilek do dnia porodu to co z ubezpieczeniem na pobyt w szpitalu po porodzie? Czy będe musiała zapłacić za ten czas spędzony po urodzeniu dziecka? I najważniejsze co z ubezpieczeniem dziecka. Wiem że będę musiała się zarejestrować w Urzędzie Pracy aby mieć świadczenia lekarskie ale no wiadomo nie będe w stanie urodzić i szybko polecieć do UP żeby mieć ubezppieczenie. A drugie pytanie dotyczy zwolnienia lekarskiego męża na mnie czy może takie o to otrzymać jeżeli będę rodzić naturalnie czy jest ono przyznawane tylko w przypadku cersarki?
 
reklama
Otóż mam w sumie dwa pytania , pierwsze dotyczy tego , pobieram zasiłek chorobowy z zus-u do czasu porodu tym samym jestem ubezpieczona do czasu porodu ponieważ nie mam przedłużonej umowy to po porodzie nie dostane macierzyńskiego , ale chciałabym wiedzieć skoro mam zasilek do dnia porodu to co z ubezpieczeniem na pobyt w szpitalu po porodzie?
Rozumiem,z e pyta Pani o ubezpieczenie w kontekście kosztów pobytu w szpitalu? Jeśli tak - powinna Pani wiedzieć, ze opieka okołoporodowa jest bezpłatna niezależnie od posiadania tytułu do ubezpieczenia.
Czy będe musiała zapłacić za ten czas spędzony po urodzeniu dziecka? I najważniejsze co z ubezpieczeniem dziecka. Wiem że będę musiała się zarejestrować w Urzędzie Pracy aby mieć świadczenia lekarskie ale no wiadomo nie będe w stanie urodzić i szybko polecieć do UP żeby mieć ubezppieczenie.
A nie lepiej by ubezpieczył Panią i dziecko mąż? Z kolejnego zdania Pani postu wynika, ze jest Pani meżatką.
A drugie pytanie dotyczy zwolnienia lekarskiego męża na mnie czy może takie o to otrzymać jeżeli będę rodzić naturalnie czy jest ono przyznawane tylko w przypadku cersarki?
To jak Pani będzie rodzić jest bez znaczenia. Jesli lekarz uzna, ze potrzebuje Pani opieki to maż może dostać zwolnienie.
 
Do góry