reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych pociech :)

Ale na tym wątku cicho

Zuzia umie nasladować kotka,pieska
Jak mówie ze nie ma , to rozkłada raczki i pokazuje ze nie ma
Pokazuje paluszkiem gdzie chce iść
Złosci się ze nie wychodzi jej cos, lub nie jest po jej mysli
Naciska brzuszek lalki , która mówi do niej

No takie najfajniejsze umiejętnosci,i bardzo duzo mówi po swojemu:-)
 
reklama
dziś Bartek poszedł w swoich kozaczkach i grubo ubrany spacerował jakby chodził już kilka lat:-Ddumna byłam z niego bo jeszcze tydzień temu na spacerku nie potrafił zrobić kroka bo robił bach na pupe ciuszki go ograniczały a dziś super mu wyszło:-)
Zaczyna mówić słowo nie mam nadzieje że nie zacznie zbyt często go używać:-D
moim zdaniem chodzi już super i koordynacje też ma dobra:-)
Częsciej sie przytula jasno pokazuje bądź nazywa po swojemu co chcę widzę w nim już małego chłopczyka:-)
I jak wiele dzieci nie znosi ubierania czapki!
A tańczy bosko
 
Mój niestety jeszcze nie chodzi ale zaczął już chodzić sam z jeździkiem więc myślę że to kwestia czasu,za to tancerz z niego niesamowity jak jeszcze nie stał samodzielnie to na siedzącą tańcował ruszał dopką i machał łapkami teraz gdy tylko słyszy muzykę to tańcować zaczyna.
Mówi ciągle tatatata nawet na mnie
robi papa,pokazuje gdzie ma oczko i jak go głowa boli,pokazuje jaki będzie duży a jak go spytam jak kocha mamunie to wydaję z siebie o coś takiego yhyyyy
mówi nie cię,jak czegoś nie chcę mówi da jak coś chcę i mówi ta jak np.pytam czy będzie robił am
bije brawo i daje buzi a i nauczył się ostatnio puszczać bańki buźką i jak się tak zawiesi to robi to z 15 min.
Jak ja kocham tego mojego urwisa!
 
Gratulacje dla wszystkich zdolnniachów:)

Mój K zaczyna chodzić, jeszcze się gibie ale bardzo mu się podoba i cieszy się jak do mnie dojdzie a ja mu brawo bije:)
robi papa
mowi mało tata, da-daj, mammmam to jedzenie, ne,
pokazuje jaki duży jest
jakie ma kłopoty
jak kocha mame i tate-aach
wie gdzie trzeba pendriva włożyć:), pokazuje paluszkiem jak coś chce i wiele innych..
 
Mówienie / dźwięki:

bach - jak upadnie
nu nu nu - nie wolno
nima - nie ma czegoś
mama
tata
baba
dada
miau
hau hau
pa pa
halo halo
cyk cyk - zegarek
tu - jak chce by ją gdzieś postawić, posadzić
to - chce daną rzecz
am am - jeść
nie
tak - bardzo rzadko występuje ale umie
si - światło, lampa
pfff - prr na konia
hop hop - przy podskakiwaniu
chrrrr - świnka

Umiejętności:

bić brawo
kosi kosi
grozić palcem
uciekać mi jak ją gonię
bawić się w a kuku
tańczyć jak się powie tany tany
pokazuje jaka duża jest - wyciąga ręce nad głowę jak najwyżej potrafi


E: przypomniało mi się:

aaaa - jak chce iść spać albo ją kładę spać
ughhh - jak podnosi coś ciężkiego albo chce coś otworzyć a nie może
paaa - pani lub pan (np. pokazuje na zdjęciu)
buuu - bujanie - pokazuje na leżaczek który się buja
kooo - kogut, kura
bruuuuu - samochód

puszczanie baniek ustami :-)
 
Ostatnia edycja:
Czechow, zdołowałaś mnie...:szok:Mój to niemowa przy Twojej Laurze:tak:

Eee tam nie przesadzaj ---- po pierwsze większość chłopców zaczyna mówić później niż dziewczynki po drugie drugie dziecko prawie zawasze zaczyna mówić szybciej po trzecie każde dziecko jest inne i jutro pojutrze Twój Tymek może się rozgadać .... WIĘC spokojnie
 
reklama
Do góry