reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych pociech :)

czechow a zamawialiście gotowe z tymi rozpychaczami czy prfi stolarz zrobił? Ja zamówiłam u stolarza bo u nas na dole nie da się inaczej ale na górę myślałąm o tej gotowej ale nie jestem pewna czy trzymają?

Nie zamawiałam gotowych - mój były pracownik jest stolarzem i zrobił nam barierki - my mamy schody w mieszkaniu i nie chcieliśmy by kancerował balustrady / ściany więc trochę się namęczył ale niczego nie skancerował. Nie wiem jak to jest z tymi kupnymi bo nigdy się tym nie interesowałam
 
reklama
No, ja mogę się pochwalić, że od wczoraj Bartosz sam stoi.
Do tej pory zdarzało mu się to, jak się zapomniał, a od wczoraj świadomie sam stoi no i dwa trzy kroki bez problemu też robi. A jaką ma radochę, jak mu się uda samemu gdzieś dotrzeć na nóżkach i po drodze nie upaść :)
Co do schodów, to my u siebie nie mamy, ale jak pojechaliśmy do mojej mamy, to byłam w szoku, bo nieźle sobie dawał rade ze wspinaczką na czworaka do góry.
 
My mamy bramki od kiedy Mały zaczął raczkować. Wprawdzie nie mamy schodów, ale chcieliśmy ograniczyć przestrzeń Tymka dla jego bezpieczeństwa. Teraz nie może wchodzić sam do kuchni, łazienki i korytarza. Mamy takie bramki: Bramka ochronna FlexiFit - drewno bukowe, BabyDan | Bezpieczny dom | Bramki bezpieczeństwa | BabyClub -Avent | Laktator | Artykuły dla niemowląt | sklep dla dzieci | Monitor oddechu | Medela. Wystarczyło w 4 miejscach przykręcić do ściany. Mają bardzo szeroki zakres regulacji szerokości. Są naprawdę świetne:)
 
Bramka wygląda na solidną - najważniejsze że się sprawdza.

Astrid - Gratulacje dla synka! Już niedługo będzie śmigał samodzielnie.
 
no to i my mamy za sobą pierwsze kroczki;) coprawda z pomocą pudła z zabawkami które posłużyło jako pchacz ale zawsze. Fiolcia jeszcze nie zakumała że przeszła kilka kroczków;)
 
Laura porusza się za pomocą krzeseł, stopnia (takiego plastikowego dla Gabi do umywalki) zabawek, wózka dla lalek, łóżeczka dla lalek lub samych lalek które pcha przed sobą po ziemi.
 
heh dawno mnie nie było...
wpadam sie pochwalić bo moje maleństwo przeszło na dwóch nóżkach cały pokój i połowę kuchni to jakies 5 metrów ;-) czy to znaczy ze juz chodzi??;-P bo on tak sporadycznie od ok tygodnia robi kilka kroków a dzis to juz ekstra szedł....choc trudno go namówić bo jak rozkładam ramiona to sie w nie rzuca a jak stoje za daleko to na kolana i na czterech zasuwa;-/

dzisiaj to sie zapomniał i dlatego tyle polazł ;-)
niestety nic nie nagrałam ;-(
 
U nas też bramki zamontowane już od 2 miesięcy, bo wchodzenie po schodach na czworaka trwało jakieś 30 sek. my mamy takie bramki: BRAMKA BARIERKA ZASTAWKA -EXTRA! do 125cm Wys 24H (1237413596) - Aukcje internetowe Allegro
z powodu bardzo szerokich schodów inne nie pasują.
Miki też ładnie pcha krzesło i zasuwa przy meblach, nie raz zdarza się że się puści i stoi kilka sekund, ale kroczków sam jeszcze nie robi.
Ostatnio jak go zapytałam czy chce spać, to zaczął śpiewać "aaaa" i dobierał się do kapci żeby je zdjąć. Robi paluszkiem "no no no", jak wie że czegoś nie może.
 
Asiax - Tymek też krzesłka pcha i jest szczęsliwy. Czasem też się już puszcza - stojąc, kroczków sam jeszcze nie zrobił. Gratuluję wszystkim przodownikom!
 
reklama
Do góry