reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński - ile?

Kasiiula

mamusia Pawełka :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2009
Postów
6 648
Miasto
Białystok, Poland, Poland
Witam
Po złożonej skardze do PIP w Gdyni szanowny pracodawca odezwał sie i udało mi sie ustalić wypowiedzenie z firmy. W Informacji z przeprowadzanej inspekcji na moją skargę PIP napisali ze przyznano mi 18+4 tygodnie macierzyńskiego.

Dlaczego 18 a nie 20?
Czy ma znaczenie to ze 2 ciąże miałam u jednego pracodawcy??
Czy ma znaczenie ze byłam na wychowawczym i od razu przeszłam na macierzyńskie?

próbuje sie dowiedzieć czemu przyznano mi 18 a nie 20 tygodni ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji.
 
reklama
Po złożonej skardze do PIP w Gdyni szanowny pracodawca odezwał sie i udało mi sie ustalić wypowiedzenie z firmy. W Informacji z przeprowadzanej inspekcji na moją skargę PIP napisali ze przyznano mi 18+4 tygodnie macierzyńskiego.

Dlaczego 18 a nie 20?
W przypadku urodzenia dziecka podczas urlopu wychowawczego zasiłek macierzynski wypłacany jest przez okres skrócony o 2 tyg.
Serwis ZUS - Zasi
 
Do góry