reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uroda -nasza waga, wymiary, kosmetyki, powrót do formy

kiedy przypadkiem sie przypudruje, kiedy umaluje oczy, kiedy kupuje nowe kosmetyki, bizuterie, ubranie, a nawet nowe majtki :sorry:

ha mój to zauważa, jak mu portfel schudnie to wtedy widzi:-)

a co do naczynek to nie pomogę, bo na szczęście nie mam z tym problemu, ale też słyszałam, że to genetyczne, moja mama miał żylaki, po swoim ojcu i wszyscy jej bracia też, mnie na szczęście to ominęło.
 
reklama
odgrzewam tema!!!!! :-D:-D:-D


dziewczyny - ma któraś wkładkę antydzieciową? jakieś opinie poproszę!! i na temat innych środków anty też, bo mamy dość lateksu, a w końcu po... 1,5 r :zawstydzona/y:wybiorę się do gina i chciałabym być w temacie na bieżąco... kiedyś daaaaaawno brałam cilest - zalety - no ładna cera, bezbolesne @ i ich superregularność - ale boję sie na dłuższą metę faszerować hormonami, stad pytanie o wkładki tudzież spirale (to to samo jest??)
 
Jakośc seksu? tak jakbyś nie stosowała zadnego zabezpieczenie, nie zauważyłam niczego złego.
Wkładku wogóle nie czuję, jedyny objaw to sluz który jest przez cały czas(taki lekko pomarańczowy od miedzi).
Moja wkładka kosztowała 400zł razem z załozeniem, sa tańsze i droższe.
Mam taki model: wkładka Y300 (bez nitki) Y300 | WKŁADKI WEWNĄTRZMACICZNE | Tytuł sklepu zmienisz w dziale MODERACJA \ SEO jest wielkości dosłownie paznokcia kciuka, jest elastyczna przez co nie wypada(może sie to zdarzyć) i z macicy nie wystaja nitki jak w normalnej wkladce w kształcie litery T.
Mam ja załozona na 10 lat(!!!) choć moze byc załozona na 20, są jeszcze na 3 i 5 lat, ale moge wyjąć kiedy zechcę (za dwa tygodnie mam wizyte u gina)
Z tego co wiem to jadna z najskuteczniejszych metod, zaraz po pigułkach.
Załozyłam ją na czas karmienia, gdy nie miałam miesiączki przez póltora roku, gdy wszystko wróciło do normy, wracam do samoobserwacji, planujemy tez za jakiś czas drugie dziecko.
O wkładkach pisza jakies straszne rzeczy, ale to duże wyolbrzymienie.
Do mnie jakos to jednak nie pasowało, znam kobiety, które stosuja wkładke przez całe dziesięciolecia i wszystko jest ok. U mnie jakoś psychicznie nie potrafiłam o niej zapomnieć, moze wynika to z długiego okresu samoobserwacji i poczucia porozumienia z własnym ciałem.
Przez póltora roku uzywania nie zaszłam w ciązę i nie miałam zadnych efektów ubocznych. Zakładanie mnie nie bolało choć było dziwne. O zdejmowaniu powiem za dwa tygodnie.
Po drugim porodzie pewnie zdecyduje się na nia ponownie na czas braku miesiączki.
Jesli masz jeszcze pytania to wal :-)
 
hmmmm... Samaola - a nie miałaś obaw?? w sumie jak czytałam ryzyko wypadnięcia tylko podczas @ największe, a Ty jej nie miałaś;-) poczytałam trochę i wady mnie zmroziły:-( plus że wkłada sie raz i nie trzeba pamiętać np o pigułkach... minusy to infekcje a do takowych mialam skłonność przed ciążą, jakieś powikłania...

czeka mnie poważna rozmowa z ginem - mam nadzieję, ze zrobi dokładny wywiad zanim cokolwiek zaproponuje i postanowi... Mam jeszcze jedno - intymne pytanie, a właściwie dwa:
Mąż nie odczuwa obecności wkładki? i czy Tobie nie przeszkadzała tak na co dzień? nie czuć jej?
 
reklama
Nie czuję nic a nic a mąz tez nic nie czuje bo ten model wogóle nie wystaje z macicy(wkladka jest w macicy a nie w pochwie)wkładki w krztałcie T maja nitki, które służą do wyjmowania, które przycina się tak by nie wystawały z szyjki macicy. Nitki jesli nie są dobrze przyciete mogą byc odczuwalne przez męzczyznę, ale to kwestia przycięcia przez gina). Co do wypadania wkładki wszystko zalezy od tego czy ginekolog dobrze dobierze rozmiar, jesli jest specjalistą dobrze wszystko wymierzy i załozy odpowiedni rozmiar, wtedy wkładka napewno nie wypadnie. Co do infekcji, ja nic takiego nie miałam. wkładka powoduje aseptyczny(niebakteryjny) lekki stan zapalny, organizm wysyła wtedy przeciwciała by zniszczyły wroga a one dodatkowo niszczą plemniki. Nie jest odczuwalne. Generalnie jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona, mój ginekolog bardzo poleca wkładkę kobietom po porodzie, które nie chcą ciązy przez parę lat. Ufam mu i nie zawiodłam się. Musisz pogadać ze swoim lekarzem, doradzi ci najlepiej.
 
Do góry