reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg III trymestru na co zwrócić uwagę?

alexalex

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2024
Postów
18
Hej, na co zwrócić szczególna uwage podczas III prenatalnego usg? Czy jest cos o co powinnam pytać lekarza?
 
reklama
Hej, na co zwrócić szczególna uwage podczas III prenatalnego usg? Czy jest cos o co powinnam pytać lekarza?
Jeśli lekarz ma certyfikat FMF, to sam wszystko Ci powie i sprawdzi to, co trzeba. Ty na USG nie musisz się znać i na tym, co trzeba sprawdzić. To lekarz będzie wiedział, wszystko sprawdzi i poinformuje Cię w razie jakichś nieprawidłowości.
 
Jeśli lekarz ma certyfikat FMF, to sam wszystko Ci powie i sprawdzi to, co trzeba.
Chyba inni nie powinni takich USG w ogóle wykonywać...? 🤔 W sensie: oficjalnego USG prenatalnego III trymestru? Słyszałam raz na recepcji rozmowę jednej pacjentki, której bardzo nie odpowiadało, że prenatalnych nie wykona jej ginekolog, ale została uświadomiona, że on nie ma prawa tego robić i musi być to lekarz z certyfikatem.

A tak poza tym - ja zapytałam o przewidywaną wagę dziecka i datę porodu.
Nie dowiedziałam się :p
 
Chyba inni nie powinni takich USG w ogóle wykonywać...? 🤔 W sensie: oficjalnego USG prenatalnego III trymestru? Słyszałam raz na recepcji rozmowę jednej pacjentki, której bardzo nie odpowiadało, że prenatalnych nie wykona jej ginekolog, ale została uświadomiona, że on nie ma prawa tego robić i musi być to lekarz z certyfikatem.

A tak poza tym - ja zapytałam o przewidywaną wagę dziecka i datę porodu.
Nie dowiedziałam się :p
No właśnie niekoniecznie tak jest...
 
Chyba inni nie powinni takich USG w ogóle wykonywać...? 🤔 W sensie: oficjalnego USG prenatalnego III trymestru? Słyszałam raz na recepcji rozmowę jednej pacjentki, której bardzo nie odpowiadało, że prenatalnych nie wykona jej ginekolog, ale została uświadomiona, że on nie ma prawa tego robić i musi być to lekarz z certyfikatem.

A tak poza tym - ja zapytałam o przewidywaną wagę dziecka i datę porodu.
Nie dowiedziałam się :p
Wykonują też bez certyfikatów.
 
reklama
Do góry