reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych Słoneczek :)+interpetator skrótów USG

Dziewczyny, powiedzcie co o tym myślicie. Jestem już w 36 tygodniu ciąży, a wymiary dzidzi są strasznie małe. Faktyczny termin mam na 10.01.07, a wg. ostatniego usg 03-02-07.
Waga - 2183g
BPD -8.76
OFD - 9.75
APD - 9.10
HC - 29.12
TAD - 8.75
MAD - 8.93
AC - 28.04
FTA - 62.59
FL - 6.08
Lekarz mówi, że dzidzia będzie mała, bo ja jestem drobna, ale to mnie niepokoi
 
reklama
Breta, na pierwszy rzut oka nie jest tak źle. przynajmniej z wagą. jesli to 36 tydzień, to maleństwo ma jeszcze 4 tyg i może spokojnie przybrac 1 kg. no i weź pod uwagę zakres błędu USG, czyli maleństwo może być ze 300gram cięższe.
z tego co mnie uczono, to te ostatnie usg nie są miarodajne co do terminu porodu, bo każde dzieciątko ma swój indywidualny wzrost i przyrost.
moja siostra urodziła się w terminie z wagą 2700, z 10 pkt. a ja tez w terminie z wagą 4150. tez 10 pkt. i bądź tu człowieku mądry:baffled:

tutaj kest kalkulator, mozesz sobie posprawdzac co i jak mniej wiecej
http://noworodek.pl/index.php?sm=2
tylko zwróć uwagę,ze twoje wymiary są podane w cm, a tam trzeb awpisac w mm. czyli przecinek przesuń o jedno miejsce do tyłu
 
Breta wcale nie jest takie malutkie To Twoje wyniki
Wiek ciążowy na podstawie BPD (wymiar dwuciemieniowy ) 35.6 tyg. Wiek ciążowy na podstawie AC (obwód brzuszka) 32 tyg. Wiek ciążowy na podstawie HC (obwód głowy ) 33.7 tyg. Wiek ciążowy na podstawie FL (długość kości udowej) 31.1 tyg.
 
Ale jednak, kilka tygodni do tyłu. Tylko BPD zgadza się mniej więcej. Martwi mnie jeszcze to, że mam cukrzycę ciążową i przybrałam tylko 8 kg i od dwóch tygodni stoję w miejscu z wagą. Więc, czy maleństwo zdąży przybrać w tłuszczyk? Niby wielkość dziecka nie jest najważniejsza, tylko to, żeby maleństwo było zdrowe. Ale jak tu się nie martwić?...

Jeszcze jedno. Wcześniejsze usg (miesiąc temu) pokazało wagę 1760 g, czyli przez miesiąc mała przytyła tylko 0,5 kg.
 
Dzięki dziewczyny za otuchę. Musi być dobrze. A może odpuszczę sobię już tą dietę cukrzycową, żeby mała trochę się podtuczyła :)
 
Jeszcze jedno. Wcześniejsze usg (miesiąc temu) pokazało wagę 1760 g, czyli przez miesiąc mała przytyła tylko 0,5 kg.

Mój synek w 30 tygodniu ważył wg USG 1760 gram. Czekam na następną wizytę by się dowiedzieć na USG czy wszystko jest dobrze, ale wydaje mi się, że waga twojego dziecka nie jest wcale taka zła. A te twoje 8 kg na plusie to też nie jest tragedia. Wcale nie musisz tyć nie wiadomo ile, żeby twoje dziecko było cięższe. Na ostatniej wizycie w 33 tygodniu miałam na plusie 7,5 kg i lekarz stwierdził, że jest dobrze i nie mam się tym martwić. Szybciej zgubię przybrane kilogramy - to jego słowa ;-) A myślę, że nie powinnać rezygnować z diety cukrzycowej, bo możesz tym przyspieszyć tylko poród. A chyba nie o to ci chodzi :baffled:
 
reklama
Ja miałam usg w 32t5d
EFW 1871g
BPD 8.51
OFD 10.19
HC 29.51
AC 27.84
APD 8.99
TAD 8.42
FL 5.99
EDD by LMP 11.01.07
EDD by Average GA 10.01.07-termin usg zgadza się z terminem OM
Co mnie zdziwiło,że na tym etapie Natalka ważyła więcej o 0,5kg a termin z usg wyszedł późniejszy niż wg OM tyle,że te inne wymiary miała mniejsze....Więc wnioskuję,że waga nie jest wyznacznikiem czy dziecko jest donoszone czy nie.;-)
A co do wagi to moja koleżanka przytyła w ciąży 10kg, przed ciążą ważyła 50kg,a synek 4kg:-)Natomiast ciocia ze skłonnością do nadwagi,teraz już otyłości;-) przytyła 30kg a syn ważył 2,8kg.
 
Do góry