reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG

Ola9876

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Luty 2022
Postów
568
Jutro mam wizytę, jest to mój trzeci dzień cyklu. Czy w trakcie trwania okresu , to będzie zwykle USG , co się z niego dowiem?
Dziękuję za odpowiedzi , i wybaczcie ale nie miałam tak wcześnie USG, dlatego dopytuje 😉
 
reklama
W trakcie trwania miesiączki wizytę u ginekologa powinno się przełożyć. Co dokładnie chciałabyś się dowiedzieć wykonując USG? Bo nie za bardzo rozumiem w czym problem 🙂
 
Lekarz kazał się zgłosić do 5 dnia cyklu. Dzwoniłam jak dostałam okres i jutro mam się zgłosić. :) Jest to druga wizyta przed in vitro.
 
Lekarz kazał się zgłosić do 5 dnia cyklu. Dzwoniłam jak dostałam okres i jutro mam się zgłosić. :) Jest to druga wizyta przed in vitro.
Z pewnoscia wiecej odpowiedzi uzyskasz na watku “Kto po in vitro?” w dziale “Staramy sie” - dziewczyny sa tam kopalnia wiedzy ☺️
 
Lekarz kazał się zgłosić do 5 dnia cyklu. Dzwoniłam jak dostałam okres i jutro mam się zgłosić. :) Jest to druga wizyta przed in vitro.
Jeśli to wizyta przed in vitro to pewnie chodzi o ocenę fizjonomii przed rozpoczęciem stymulacji.
Przed inseminacja miałam również zgłosić się w 2dc. Usg było przez powłoki brzuszne, więc okres nie przeszkadzał. Chodziło i sprawdzenie stanu macicy, czy nie ma żadnych torbieli itp.
 
Krwawienie nie jest absolutnie żadnym przeciwskazaniem do badania usg więc jeśli lekarz będzie widział potrzebę to po prostu usg wykona i wszystko czego chciałby się dowiedzieć to się dowie. Nie ma się czym stresować to zupełnie normalne dla ginekologów
 
Jutro mam wizytę, jest to mój trzeci dzień cyklu. Czy w trakcie trwania okresu , to będzie zwykle USG , co się z niego dowiem?
Dziękuję za odpowiedzi , i wybaczcie ale nie miałam tak wcześnie USG, dlatego dopytuje 😉
Jeżeli to wizyta przed stymulacją to jak najbardziej 3 dc jest w porządku. Lekarz zapewne chce ocenić czy endometrium prawidłowo się złuszcza. Będzie to na pewno USG dopochwowe. Ale nie musisz się tym przejmować. Ja jak miałam robione USG to lekarz gdy wyciągnął głowice krew kapała na podłogę. Ja przepraszałam a on, że mam się nie przejmować bo to normalne.
 
Jeżeli to wizyta przed stymulacją to jak najbardziej 3 dc jest w porządku. Lekarz zapewne chce ocenić czy endometrium prawidłowo się złuszcza. Będzie to na pewno USG dopochwowe. Ale nie musisz się tym przejmować. Ja jak miałam robione USG to lekarz gdy wyciągnął głowice krew kapała na podłogę. Ja przepraszałam a on, że mam się nie przejmować bo to normalne.
No właśnie troszkę mi głupio. Wiem że to konieczne , lecz trochę ogarnął mnie wstydek 🤭
 
reklama
W trakcie trwania miesiączki wizytę u ginekologa powinno się przełożyć. Co dokładnie chciałabyś się dowiedzieć wykonując USG? Bo nie za bardzo rozumiem w czym problem 🙂
Nie, nie powinno. Jedyne, czego nie zrobią to cytologia. Cała reszta jak najbardziej jest wykonalna w trakcie miesiączki.
 
Do góry