reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W tym roku Świąt nie będzie

Moje najlepsze wspomnienia ze świąt to właśnie prezenty, przecież nikt nie mówi o tym, że powinny być luksusowe czy drogie, liczy się symbolika, dziecko zapamiętuje najbardziej uczucia jakie mu wtedy towarzyszą a nie sam prezent tak naprawdę
 
reklama
Mysle, ze to jest bardzo zly pomysl. Naprawde. Boze narodzenie to swieto i dzieciaki powinni odczuwac w pelnej mierze to.
Mysle, ze to problem rodzicow, ze nie moga wymyslic bodzcow dla uspokojenia dzieci.
Oczewiscie, jest wazne pokazywac dzieciom i uczyc ich doceniac to co maja, ale nie kosztem swiet. Dzieci moga dostac mocna obraze na rodzicow.
 
Ja świąt już od dawna nie miałam i jakoś żyję. Ale za to staram się częściej kupować prezenty bliskim bez okazji. Jak się człowiek nie spodziewa to nawet większa frajda jest :)
 
A ja uwielbiam pakować prezenty dla dzieci i nie wiem jak można nie obchodzić świąt, nie wyobrażam sobie tego :(
 
Może i rodzice popełnili jakieś błędy, zresztą chyba każdy je popełnia. Najważniejsze, że szukają sposobu, żeby je naprawić. Sądzę, że to fajna, wychowawcza sprawa, w końcu cieszyć nas mogę nie tylko prezenty, ale wspólna praca w kuchni (dla dzieci to naprawdę frajda!), ubieranie choinki itp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny...wydaje mi się, że to dość indywidualna sprawa. W moim domu bywało różnie, ale prezent/upominek mniejszy czy większy nie był istotą świąt. Najfajniejsze było przebywanie razem, wspólne spędzanie czasu - gry, śpiewy, rozmowy... Prezent dla dzieciaka zawsze jest atrakcyjny.

Przez ten artykuł nikt nikogo nie chce zmuszać do określonych postaw, chodzi bardziej o nowe spojrzenie, podejście do sprawy, więc bez spiny ;) i tak zrobicie jak chcecie ;-)
 
Pewnie, że radość dzieci z prezentów świątecznych jest wyjątkowa, ale w takim przypadku zaufałabym rodzicom, myślę, że w ciągu całego roku ich dzieciom nie brakuje prezentów, a tak te święta będą wyjątkowe. Jak dzieci dorosną to popatrzą na to wspomnienie z innej już perspektywy. To wspomnienie powinno im przynieść więcej pożytku niż szkody.
 
obecnie dla dzieci liczą się prezenty, które są drogie i są w telewizji i którymi mogą się pochwalić :no: my kupujemy prezenty dzieciom, zawsze, jakoś nie wyobrażam sobie świąt bez tego, ale nie są to żadne mega drogie rzeczy, oczywiście wymaga to od nas większego zaangażowania w szukanie prezent, bo ciężko znaleźć coś za niewielką kwotę, ale żeby dziecko po otworzeniu pudełka zrobiło "WOW", ale udaje się to nam :-):tak::-D
 
Masz rację. Ciężko znaleźć teraz coś godnego uwagi za przystępną cenę. Sama teraz szukam czegoś na prezent i nie wiem co by tu wybrać. Jest zatrzęsienie różnych produktów. Może kupię klocki. Te zawsze były dobrym prezentem. Znalazłam taką szopkę Szopka Bożonarodzeniowa 200 kl. - Klocki dla dzieci - Sklep internetowy Cobi - dla dzieci 5+ | Zabawki Cobi . Jest nawet w przystępnej cenie i dużo elementów do budowy. Jednak święta bez prezentu są smutne. Dzieci zazwyczaj czekają na to, że coś dostaną.
 
reklama
Do góry