reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada serca u dziecka i zespół DOWNA- USG połówkowe-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Rozumiem Cię, cieszę się ze Twoje dzieci są zdrowe i że nie byłaś w takiej sytuacji, bo to jest bardzo trudne. Ale czy ja kogoś nakłaniać do urodzenia chorego dziecka? Przedstawiłam swoj punkt widzenia, dobrze jest mieć pełen obraz szukając pomocy na forum.
Ja nie potępiam nikogo, tak jak napisałam wcześniej są różne rozwiązania takiej sytuacji ale ostateczny wybór jest autorki.
Ja namawiałam tylko do powtórzenia badań, bo często słyszałam od znajomych kobiet, że wyniki miałe złe a dziecko urodziło się całkowicie zdrowe, gdyby moja decyzja o usunięciu/urodzeniu/oddaniu dziecka miałaby zależeć od tego czy jest chore to chciałabym osobiście mieć pewność, bo lekarze tez się mylą a cześć badań oparta jest na statystyce, która potrafi niezle wystraszyć kobietę w ciąży.
Z podejścia autorki postu wnioskuje, że ona chyba już postanowiła co zrobić, tym bardziej, że ciąża jak sama napisała była nieplanowana i chyba też nie bardzo chciana...
 
reklama
Uwielbiam podejście

Dla jednej nie jest a dla drugiej jest to koniec świata. Jedna bedzie cieszyć się z wychowania chorego dziecka inna nie. Każda też inaczej reaguje na wiadomość o chorobie dziecka, niektóre działają od razu a niektóre jak minie pierwszy szok.

Ale przecież ta Pani nie wie jeszcze napewno czy jej dziecko jest chore. I co ? Nie będzie kompletować wyprawki bo pomyśli ze odda w szpitalu, a jeśli dziecko urodzi się zdrowe ?
 
, gdyby moja decyzja o usunięciu/urodzeniu/oddaniu dziecka miałaby zależeć od tego czy jest chore to chciałabym osobiście mieć pewność, bo lekarze tez się mylą a cześć badań oparta jest na statystyce, która potrafi niezle wystraszyć kobietę w ciąży.
Nikt ci dziecka nie usunie bez pewności. Mimo wszystko mając wyniki, które przypuszczają, że dziecko jest chore, można rozmawiać co dalej jeżeli te przypuszczenia się potwierdzą.
 
Ryzyko ale to pappa. A pappa sieje dużo zamętu i nie warto go robić bo to tylko statystyki.
Stwierdzenie, że test podwójny to tylko statystki jest (obok płaskiej Ziemi i Protokołów Mędrców Syjonu) jednym z najgłupszych i najniebezpieczniejszych kłamstw Internetu.
To jest świetne badanie PRZESIEWOWE ! To nie jest test diagnostyczny tylko badanie przesiewowe i tak należy je traktować.
Badanie NIE sieje zamętu, NIE jest tylko statystyką i WARTO je wykonywać.
 
Stwierdzenie, że test podwójny to tylko statystki jest (obok płaskiej Ziemi i Protokołów Mędrców Syjonu) jednym z najgłupszych i najniebezpieczniejszych kłamstw Internetu.
To jest świetne badanie PRZESIEWOWE ! To nie jest test diagnostyczny tylko badanie przesiewowe i tak należy je traktować.
Badanie NIE sieje zamętu, NIE jest tylko statystyką i WARTO je wykonywać.
Dokładnie!!! I chroni wiele kobiet w późniejszym okresie ciąży, bo są pod odpowiednią opieką!
 
Amniopunkcję mogę jeszcze zrobić. W zależności jeśli zdecyduje się na ponowne usg prenatalne - o tymnzadecyduje lekarz czy zaleca czy nie.
co do odpowiedzialności- ja nie mam innego wyjscia jak urodzić wiec to czy się dowiem teraz po amnionukcji czy po porodzie- nie ma już znaczenia.
 
reklama
Amniopunkcję mogę jeszcze zrobić. W zależności jeśli zdecyduje się na ponowne usg prenatalne - o tymnzadecyduje lekarz czy zaleca czy nie.
co do odpowiedzialności- ja nie mam innego wyjscia jak urodzić wiec to czy się dowiem teraz po amnionukcji czy po porodzie- nie ma już znaczenia.
Chyba nie do końca tak jest. Potwierdzenie wady określa opiekę okołoporodowa. Trzymaj się!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry