reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary naszych dzieciaczków :)

HeJ, u nas to wygląda tak:
waga urodzeniowa - 2420 g
najniższa waga - 2270 g
w dniu wczorajszym ( 17.09.08 - czyli mamy 2,5 mca ) - 4700 g
długość urodzeniowa - 49 cm
długość aktualna - 58 cm
rośniemy, rosniemy:-) w końcu mi dzieć z ciuszków 56 wyrasta i zakładamy już 62:-D
 
reklama
U nas waga urodzeniowa 3180g.W ten poniedziałek bylismy na ważeniu z oazji 2 miesiąca i Maksiu ważył 5860g,także rośnie nam nasz królewicz
 
Z kolei u nas wyglada to tak:
Waga urodzeniowa 30.07 - 2720g
09/07 - 2620g
16/07 - 2820g
22/07 - 3004g
29/07 - 3340g
12/08 - 3980g
19/08 - 4160g
02/09 - 4640g
23/09 - 5160g

Widze, ze mi chuderlaczek rosnie, tylko nie wiem po kim, bo ja do 4 roku zycia bylam paczkiem, a maz tez do najszczuplejszych osob nie nalezy:-).
Wasze dzieciaczki sa mlodsze, a maja wyzsza wage.
Chociaz z drugiej strony wszystko wydaje sie normalne i moze to jest spowodowane niska waga urodzeniowa. Wczoraj zaopatrzylam sie w lyzeczki TT 4+ i od pazdziernika zaczynamy sloiczki, wiec mam nadzieje, ze szybko waga sie zwiekszy.
 
Bea - Ty już od 4 mca zaczynasz słoiczki? No własnie tak sie nad tym ostatnio zastanawiałam że to sie chyba po 4 mcu zaczyna....moja pediatra wprawdzie powiedziała że od przyszłego mca moge soczek jabłkowy podawać:confused: no nic, spytam na następnej wizycie.
moja dzis ważona 23.09 - 4850 g
następne ważenie i mierzenie za tydzień jak mała skończy 3 mce, pozatym będzie juz tydzień na bebilonie pepti i musimy sprawdzić jak z wagą.
 
Pabla- no wlasnie ja nie jestem pewna jak to jest z tymi sloiczkami, czy mozna zaczac podawac na poczatku 4 miesiaca czy po ukonczeniu 4 m? Jeszcze sie nie konsultowalam z lekarzem, a w internecie jakos tego nie moglam znalezc. W kazdym razie, lyzeczki juz sa:-).
 
Pabla moja Bratanica na Bebilonie Pepti dorobiła się nadwagi - oczywiście nie straszę Cię, tylko podejrzewam, że na tym mleczku Lenka szybko nabierze wagi:-D:-D moja bratanica Zuza jako roczne dziecko była taka tłuściutka, że nie mogłam się na nią napatrzeć taka była słodka :-D:-D teraz ma dwa lata, Bebilon przestała pić po roczku i nadal jest porządną kobietką:cool:
 
My ważyliśmy sie wczoraj i było 4955gr a myślałam że już 5 kg bedzie a tu nici, no ale jeszcze Kuba nie ma 2 miesięcy to może do czwrtku pęknie te 5 kilo:-D
 
U nas z nadwagą narazie ciężko.....czekam na 5 kg na okazje 3 mca, pozatym mała była taka malutka jak sie urodziła że każdy gram mnie cieszy. Miesiąc temu byłysmy w 3 centylu z wagą, teraz już jest 10 centyl:-)
 
U nas z nadwagą narazie ciężko.....czekam na 5 kg na okazje 3 mca, pozatym mała była taka malutka jak sie urodziła że każdy gram mnie cieszy. Miesiąc temu byłysmy w 3 centylu z wagą, teraz już jest 10 centyl:-)

My też na 10 centylu z wagą a wzrost na 25c.
I jeszcze nie mamy nawet 4 kg.:dry:
Dzisiaj Natalka waży 3750g (wczoraj skończyła 8 tygodni)
 
reklama
:)
oj do pięciu to nam jescze strasznie daleko ale muszę dziecię pochwalić bo przez tydzień ostatni przytyła 200 g. Jak na nią to ładniutko:-):-):-):-)
Jeśli chodzi o ważenie kicrym to trzeba wziąć pod uwagę fakt że jedzonko też swoje waży i może być duża różnica jak zważysz najpierw na głodziaka a za tydzień np. na pełny żoładek:-):-)
moje dziecię ma 4360 na głodziaka a na pełny brzuszek 4480 :)
Ja to już jestem zakręcona o te wagi ale my się ważymy kilka razy dziennie czasem:szok::szok: bo tylko tak mogę ją skontrolować ile je i wiedzieć ile jej dodać odciągnietego mleczka.
 
Do góry