reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maleństw:)

Dziewczyny hola ech no tak pisany język czasem potrafi spłatać figla, nie chodziło mi, że masakra jako coś negatywnego, kurczę choć tak to faktycznie zabrzmiało :zawstydzona/y:
Chodziło mi raczej, że powinno się w tym wieku dzieciaczkom dać trochę luzu dla brzuszka, taki odpoczynek dla układu pokarmowego. No, ale to moje myślenie tylko. ;-) Agulek80 - mi samej jak miałam kryzys laktacyjny gdzie myślałam, że kurczę pewnie koniec to na 2 dni zapakowałam się z Adrianną do łóżka i praktycznie nie wychodziłyśmy z niego i tylko dostawiałam co chwilę, bo tak jak piszesz chciałam dla Ady jak najlepiej, a na chwilę obecną moje najlepiej to jest właśnie cyc. A dwa dla mnie cyc to wygoda, bo nie muszę w nocy po kuchni łazić ;-)

W każdym razie uważam, że dawanie jeść co 2h to troszkę małe przerwy, bo tak praktycznie dziecko non stop tylko je. :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: Natomiast broń bosze nikogo za to nie potępiam, każda matka wie co najlepsze dla własnego dziecka.
 
reklama
Lilijanno faktycznie nieco dziwnie zabrzmiała Twoja wypowiedź ale luzik:-)
Jak wszystkie wiemy, karmienie piersią, jest karmieniem na żądanie. Co oznacza, że dajemy jeść dziecku, kiedy chce:tak:Jak mogę nie dać cyca bobasowi, który otwiera buziuchnę i przekręca się do niego?? Mój Mały czasami tylko trochę pocyca, a czasami dłużej, to zależy. A jeśli nie chce, to na siłę Mu nie włożę ;-) W końcu dla takiego malucha cyc, to zarówno picie, jak i jedzenie:-)
Marcin leci środkowym centylem wagowym, więc jest git..ani za mało, ani za dużo, tylko w sam raz:-)
 
Ostatnia edycja:
Uważam tak samo jak Neftis, mój też wagowo jakoś pośrodku centyla, a zjada co 3-4 h i sa dni że je po 210 ml :) i jeszcze pije 120 ml herbatki, je 5 butelek na dobę.
 
zeby moj jadl 5 razy na dobe... na szczescie deko sie uspokoil, nocki sa juz lepsze, bo wstaje ze 2 razy, ale i tak suma sumarum wychodzi, ze karmien jest 10 na dobe. A dlugo tez nie ssie. 5-8 minut max. CZasem i 3 sie zdarza, ale wtedy pewnie mu sie chce pic tylko. No ale w przeliczeniu na MM to wychodzi raptem 70 ml-90 ml. :( I jak sie urodzil i po miesiacu byl na 90 centylu tak teraz spadl do 50... Jutro idziemy na kontrole do poloznej laktacyjnej a pozniej prosro na oddzial. :(
 
Nie uważam, że jak ktoś karmi piersią to musi to być na żądanie. Ja jakoś od początku starałam się podawać co 2,5-3h, ale ułatwiało mi sprawę to, że Ada po prostu przesypiała tzw. międzyczas, a jak rosła to jakoś specjalnie nie zmieniałam, bo nie było potrzeby.

Zobaczę czy przy drugim dziecku też tak będzie :-)

A dwa no jak szuka i dzieciak robi dzióbek to fakt nie ma bata i cyca dać trzeba, bo inaczej serce mogłoby pęknąć.
 
ja mała karmię ok 8 razy na dobę, w tym 3 razy w nocy :)

a ja wreszcie spadłam do 64,5 kg i jeszcze trochę muszę zrzucić - cel - 56-58 kg, płaski brzuszek !!! i pozbycie się boczusia
Na razie brzuchol mam jeszcze duży strasznie:/ ale walczę, walczę......
 
Byliśmy dziś na kontroli wagi u pediatry i mały waży 6 kg, nie za dużo i nie za mało. Dalej oczywiście mam karmić piersią a gdy zobaczę że sobie nie pojadł dokarmić...
 
reklama
witam po długiej nieobecności, widzę że nowe wątki się pojawiły:) No to u mnie było ważenie jak Wikunia miała 4miesiące i 4 dni i ważyła 8230 gram i 69 cm:) Także klocuś :D pozdrawiam Miłe Panie :)
 
Do góry