reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga Naszych dzieci

Angelika - tak jak pisała M&m's - sporo majowych dzieciaczków ma wagę w okolicach 9 kg. Może jakieś 10-20 % przekroczyło wagę 10 kg. Moja córa to już w ogóle prezentuje końcowy górny przedział wagowy majówiątek - 14 kg (wzrostowo blisko 90 cm - ale ja jeszcze nie rwę sobie włosów z głowy, że ... w przyszłości będzie gruba - ani ja ani M nie mamy nadwagi, zdrowo się odżywiamy, więc... spokojnie do tego podchodzimy).
Także - Twój Synek jest jak najbardziej normalny - ma wręcz wzorcowe wymiary. No i moja droga - Ty już przejmujesz się jego dorosłym wzrostem??? - no wiesz...:baffled::eek::sorry: Na wyrośnięcie ma jeszcze kilka (kilkanaście) ładnych latek:tak:.

A na pocieszenie powiem Ci, że... teraz dzieci rodzą się wyższe niż kilkadziesiąt lat temu - więc są duże szanse, że Synek Was przerośnie. Poza tym - popatrz też na swoich Rodziców i Teściów - bo.. mały przejął sporą część ich genów. No i... fajnie by było żeby za szybko nie zapoznał się z papieroskami (to tak już wychodząc w bardzo daleką przyszłość):-D:-p
 
reklama
Dzięki dziewczyny, może trochę spanikowałam... ale i tak wg siatek centylowych jest poniżej normy.
A zbyt wielu wcześniejszych postów nie przejrzałam, z tego tematu spojrzałam tylko na kilka, ale przeglądałam też inne tematy i mamy pisały nawet o 10 lub 12 miesięcznych maluszkach większych od Szymcia, dlatego tak się przestraszyłam.
Rozmawiałam też dzisiaj o tym z mamą i mówiła to samo, co Ty aga_k_m, że dzieci mają takie skoki wzrostu, że raz stopują, a raz podrastają bardzo szybko.
Mam nadzieję, że to tylko taki okres przerwy i że za jakiś czas podrośnie trochę szybciej :-)
Jeśli chodzi o dziadków, to są raczej wysocy jak na swoje pokolenie, zwłaszcza dziadkowie, teść to nie wiem dokładnie, ale mój tata ma 175cm wzrostu. Tylko zmartwiłam się z dwóch powodów, jeśli chodzi o geny to tak jak pisałam, mąż nie jest zbyt wysoki oraz bracia mojego taty są niscy, a jeśli chodzi o mnie to ostatnio zaniedbałam trochę podawanie owoców na deserki, kiedyś Szymonek zjadał codziennie jedno jabłko, a ostatnio tylko co 2-3 dni, bo się rozleniwiłam, bo łatwiej otworzyć gotowy jogurcik czy serek. Teraz mam wyrzuty sumienia i postanowiłam, że codziennie będę dawała małemu jedno jabłuszko.
Pozdrawiam cieplutko i niech Wasze skarby rosną zdrowo :-D
 
angelinka126 Tak jak ci dziewczyny napisały sa skoki wzrostowe mój syn np osiagnął 82 cm mając 11 miesiecy i majac 15 miesiecy miał nadal tyle wzrostu miesiąc później go zmierzyłam i okazało sie ze w ciagu 4 tygodni urósł 3 cm ( nawet po ubraniach zauważyłam) A poza tym toche mi sie smiac zachciało napisałć ja jestem wysoka 171 cm a mój maż jest niski 173 cm... No wcale nie jest taki niski.:-p Ja wiem ze mężczyzną liczy sie inaczej wzrost i w ogóle, ale fajnie to sie czytało:-)
 
reklama
Do góry