reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga Naszych dzieci

Mój ma nóżkę 70,1mm
Tego crl też nie mam.Mi gin mówił, że dawniej w standardzie podawało sie ile cm ma dzidzia, teraz się od tego odeszło, bo mamy za bardzo dosłownie to brały. A przecież nie można dokładnie zmierzyć maluszka, poprzez usg, bo on jest przeważnie skulony. Później mama, ktorej wyszedł za krótki malec bardzo sie denerwowała, podobno dlatego się tego nie robi. Mi tylko na początku powiedział, że mały ma 45mm, bo w tedy w całości mógł go pomierzyć. Teraz jakby chciał coś takiego zrobić, musiał by mierzyć poszczególne partie ciała i dodawać, wiec wynik mógłybyć tak dokładny jak "czytanie z fus".

Ja coś wiem io takich przewrażliwionych mamach;-)niby z usg wyszło że mały waży 2700g i ja od razu byłam zdenerwowana, że tak malo, a powinien więcej. Na nic mojego gin uspokojenia, że to jest -+400gr, że mały równie dobrze może ważyć 3000g, a ja mu nato, że też moze ważyć 2300gr.;-):zawstydzona/y::tak:I będzie taki malutki!
 
reklama
ja zbytnio nie wierze w te wagi mojej znajomej wyszlo ze mały ma ok 4kg a miał prawie 4,9kg:szok::-D:-D
nie wiem od czego zależy faktyczna waga dziecka.
 
Nam pani doktor na SzR tłumaczyła, że często jest tak, że dziecko ma dużo tłuszczyku, a jak wiadomo tłuszcz w obrazie USG się nie rysuje. Mierzona jest główka po obwodzie czaszki (bez całej reszty) i według tego obwodu się liczy. Tylko nikt nie wie ile tam jeszcze tego tłuszczyku jest :tak:
 
hej
patusia nie taka maciupka...poza tym blad moze byc przy badaniu usg ......ale ciesz sie latwiejszy bedzie porod poza tym dziewczynki sa z regoly mniejsze:)
ja nie wiem jaka duza dzidzia w tej chwili dopiero bede miec badanie jak nie urodze w dzien wyznaczonego terminu ...
 
Z tymi wagami dzieci to nie ma co się przejmować moja koleżanka była ze razem ze mną na usg 2 tyg temu jej mała ważyła 3200 poszła wczoraj i już 2900......:confused:
 
reklama
W przypadku mojej córeczki waga się praktycznie potwierdziła. Na wizycie 5-go maja wychodziło że mała ma 3200 g, a urodziła się za tydzień z wagą 3345 :blink:

Ale słyszałam o przypadkach, kiedy mówiono mamie że dziecko ma ponad 4 kg, a rodziło się około 3 kilogramowe :tak:
 
Do góry