reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

i w ogóle się sobie nie podobam. Pozostało mi tylko wierzyć, że wrócę do normalności po rozwiązaniu, bo póki co nie czuję się atrakcyjna i trochę odbija się to na moim ukochanym mężu...
dokladnie wiem o czym piszesz...ja zawsze byłam baaaardzo chuda jestem w 29t i mam na plusie 12,5kg...czuje sie z tym potwornie po prostu i zaczynam nienawidziec sama siebie ze zamiast cieszyc sie ze wszytsko oki z dzidzią to ja sie prz3jmuje wlasnym wygladame....ktos mi powiedzial "co z ciebie za matka bedzie jak masz takie podejscie"...przykre:-(
 
reklama
Pisałyście o przybieraniu na wadze. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 35 kg. 25 szybko uciekło, ale z pozostałymi borykałam sie prawie dwa lata. teraz czekam na następne maleństwo. 13tc i mam 2,5 kg na plusie. Jak będzie dalej - zobaczymy.
 
Fasolko ja w ciazy przytylam 18 kg,byla to dla mnie tragedia bo zawsze bylam szczupla ale jak sie urodzila mala to calkiem przestalo byc wazne bo tak naprawde wazne jest tylko zdrowie twojego maluszka i twoje ja przez 8 m.wszystko zrzucilam chociaz nie stosowalam zadnej diety.Teraz jestem juz po raz drugi w ciazy koncze 3.m. i martwie sie bo jakos nic nie moge przytyc przez te mdlosci.Najwarzniejsze jest abys sie dobrze czula i maluszek byl zadowolony.Pozdrawiam.:tak:
 
KasiaSun coś po tym wiem tez musiałam zucac palenie i rowniez odbiło się to na mojej wadze :( coz rowniez nie czuje się atrakcyjnie i czekam oby do rozwiazania i zeby jak najszybciejpozbyc się tego co przybrałam
 
ja na razie nie przytyłam jakoś znacząco..tzn prawie nic po mnie nie widać
(ale jest ok +7kg),
z kolej starsze osoby w rodzinie zarzucają mi egoizm...:-(
 
ja przytylam juz w sumie 13 kg ale w zwiazku z tym ze bylam zdecydowanie zbyt chuda...wrecz koscista to nie wygladam grubo...oprocz dosc pokaznego brzucha reszte mam szczupla...i tez zarzucaja mi ze sie napewno odchudzam, ze zamiast myslec o zdrowiu dziecka ja zawracam sobie glowe figura i puenta...egoizm...
 
to mnie się śmiesznie zapytała znajoma, które mnie nie widziała duuużo czasu przed ciążą (wtedy schudłam troszkę) a nasza inna koleżanka po ciąży jest szczuplejsza- stąd jej zdziwienie:" czy to ciąża tak odchudza"?:-D

moja siostra znowu stara się zobaczyć czy nie przytyłam (nadal wyglądam lepiej)
tylko mam jakoś zachowuje umiar w tym wszystkim, i śmiejemy się razem z różnych głupich tekstów i artykułów ...bo przecież będąc w ciąży chodzi o coś innego niż wagę:-):tak: a czasem myślenie się niebezpiecznie zawęża....
w pracy się mnie pytają co jem i każdą surówkę kwitują słowami, że chyba je lubię...(miałam zagrożenie cukrzycą i staram się jeść zdrowo- poza tym to u mnie rodzinne- zdrowe jedzonko- i może dlatego nie ma taakich wachań wskazówki;-)
a znajomi na szczęści widzą że jem (także nie ma pytań o wagę).
Nasza szefowa tez nie przytyła dużo (pracowała nawet 2 dni po terminie:-D) także ciesze się że taki stereotyp niedużej mamy powstaje w umysłach:tak:
 
u mnie sprawa wagi w ciąży niepokoi mnie. Przed ciążą ważyłam 38 kg
( przy wzroście 154) i mimo tak małej wagi wyglądałam normalnie, ani za chudo, ani za grubo - pewnie sprawa lekkich kości:)
gdy zaszłam w ciążę przytyłam 2 kilogramy, co dało 40 kg. Teraz jestem w 8 miesiącu i ważę 45 kg. Bardzo się cieszę że będę mama, ale ciążą jest dla mnie ogromnym stresem. Dowiedziałam się między innymi, że ma ogromną wadę wzroku, naczyniaka na nerwie wzrokowym i postępującą jaskrę na skutek zmian hormonalnych. na dodatek mam problemy z lekarzami, którzy uważają mnie za jakąś histeryczkę. od 6 miesiąca nic nie przytyłam. Mój lekarz ciągle mówi, ze waga jest za mała, ale co ja mam niby zrobić? nie głodzę się przecież, jem normalnie, na co mam ochotę, a waga jak się nie podnosi, tak się nie podnosi.
 
85beata czyli wychodzi na to, ze przytyłaś 7kg, tak? Ja bym sie tak wagą nie przejmowałą, jeśli wyniki masz w normie. Ja w całej ciąży przytyłam 6,5 kg i cieszyłam się z tego bardzo... Kto powiedział, ze kobieta w ciąży musi być gruba?
 
reklama
Ja przed ciaza wazylam 57,ale waga sie zawsze wahała tak do 59 teraz jestem w 21tyg. ciazy i waze juz 66 kg:baffled: Zawsze dbalam o swoja sylwetke i uprawialam duzo sportu, dlatego z kazdym kilo na wadze mina mi bladnie :dry:ale musze byc dobrej mysli, ze jak tylko moj kochany bejbus sie urodzi to znowu zaczne z moim sportem i powinnam wszystko stracic;-)
 
Do góry