reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

reklama
olcia pytanie do Ciebie (innych odp też mile widziane, ale wiem, że olcia robi to o co pytam hehe)
chodzi o grzanki z pieczarkami - dajesz tylko to nadzienie z podsmażonych pieczarek czy mieszasz z jajkiem, żeby to ścięło się ładnie w pieczeniu? i na jak długo wrzucasz do piekarnika? posypujesz serem?
tak dawno nie robiłam, że mi z mózgu wiedza wyparowała hehe
 
cwietka to kup takie gdzie jest mało kosci i jak dobrze wypieczesz to te kosci Ci same odejdą...
ewa ale w Twoim przepisie nie widze keczupu i musztardy a one nadaja fajny smaczek z ta colą
 
gosia do tych bułeczek farsz robię z samych pieczarek i cebulki. Jesli chodzi o cza spieczenia do nie powiem:no: po prostu sprawdzam czy ser się rozpuścił i już. A każdą bułę smaruję masełkiem. Wtedy są pyszniejsze:) i lekko wydrążam środek:)
 
Potrzebuję sałatki jakieś lekkiej i żeby dużo nie wyszło. Moja ulubiona to podstawa kapusta pekińska jak doda się resztę składników to będę to potem jadła przez tydzień:dry: dlatego chciałabym coś co dużo nie wyjdzie w robocie.
Jedna to będzie z fetą, jeszcze coś drugiego by się przydało.
 
Krolcia, my mieliśmy na roczku sałatkę, która poszła jak woda - ja są uwielbiam:

sałata lodowa
mozzarella
pomidory (dałam koktajlowe przekrojone na pół, bo teraz już nie ma dobrych zwykłych)
można dać też kurczaka pokrojonego w kostkę, podduszonego (ja nie dawałam, bo był osobno kurczak w cieście francuskim)
grzanki pokrojone w kostkę (dodaję na samym końcu, tuż przed podaniem, bo lubię chrupiące)

Do tego sos: sól, pieprz, kilka ząbków czosnku wyciśniętych, majonez i kefir w proporcji pół na pół.
 
Krolcia - a ryż, kurczak, pieczarki?

Jest prosta i dość szybka, przy tym pyszna i sycąca, tzn, jako samodzielny posiłek może być:tak:

Składniki:
2 podwójne piersi,
2-3 woreczki ryżu,
ok 70dag pieczarek,
duża cebula,
majonez
Można modyfikować ilość, zależnie od tego czy wolisz by było bardziej ryżowo, mięsno czy pieczarkowo;-)

Gotuję w lekko osolonej wodzie piersi, dokładam pieczarki pokrojone na 4, potem wyjmuję i w tej samej wodzie gotuję ryż (ja lubię jak mięso i ryż przejdą już tym pieczarkowym aromatem, ale można wszystko osobno gotować).
Cebulę podsmażam na łyżce masła, dodaję mięso pokrojone w kostkę i pieczarki.Doprawiam, podsmażam i wrzucam do michy z gotowanym ryżem, mieszam, dodaję majonez, mieszam, mieszam, mieszam a następnie jem:tak: Takie ciepłe - jest po prostu pyyyyyszne. Ale można też przełożyć do salaterki i poczęstować gości (ewentualnie :-D)
 
Kupiłam sobie dziś na bazarku październikową Kuchnię i przypomniało mi się, że była w niej ciekawa sałatka:

2 nektarynki pokrojone na cząstki
po garści sałaty karbowanej, endywii, rukoli
kiełki (np. buraków, cebuli) do dekoracji
sól, pieprz

sos: 1/4 szkl. czerwonego octu winnego, po 2 łyżki oleju z orzechów włoskich (???) i miodu, 1 szalotka posiekana, 1 łyżka soku z cytryny, sól i pieprz.

Może być ciekawe :) A w internecie widziałam ostatnio fajną sałatkę na bazie pekińskiej, też z mandarynkami. Ale mówiłaś, że pekińskiej nie chcesz...

Surówka z kapusty pekińskiej i mandarynki - przepisy kulinarne
 
reklama
Do góry