reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża czy raczej nie?

reklama
Tylko ja większą siłę i energię chyba nawet podczas przeziębienia mam niż teraz. 😅 dosłownie dźwigam 5kg a czuję jakbym dźwigała 15 kg🤣 lekki trening powoduje tętno 140, gdzie w spoczynku wszystki spoko, ciśnienie w spoczynku w normie. No i mdłości miałam w poniedziałek rano i wczoraj rano, ale jakoś nie przywiązywałam się do tego za bardzo, bo w sumie za wcześnie na takie wróżenie z fusów. Bardziej zastanawiał mnie fakt czy w ogóle warto znowu wydawać kasę na betę czy sobie odpuścić 😊
Bo sobie wkręcasz objawy...
Nie ma sensu wydawać kasy, beta jest miarodajna.
 
Tylko ja większą siłę i energię chyba nawet podczas przeziębienia mam niż teraz. 😅 dosłownie dźwigam 5kg a czuję jakbym dźwigała 15 kg🤣 lekki trening powoduje tętno 140, gdzie w spoczynku wszystki spoko, ciśnienie w spoczynku w normie. No i mdłości miałam w poniedziałek rano i wczoraj rano, ale jakoś nie przywiązywałam się do tego za bardzo, bo w sumie za wcześnie na takie wróżenie z fusów. Bardziej zastanawiał mnie fakt czy w ogóle warto znowu wydawać kasę na betę czy sobie odpuścić 😊
Beta hcg poniżej 2,3 nie może wywołać mdłości ani osłabienia.
 
Objawy ciąży występują tylko wtedy kiedy jest hormon ciążowy czyli beta HCG,ty masz betę negatywna wiec Twoje dolegliwości nie biorą się z ciąży :))
 
Objawy ciąży występują tylko wtedy kiedy jest hormon ciążowy czyli beta HCG,ty masz betę negatywna wiec Twoje dolegliwości nie biorą się z ciąży :))
Jak zaczęłam szukać informacji na innych forach i forach lekarskich, zanim tu napisałam, to niektóre dziewczyny miały podobnie, lekarz zalecił iść na badanie najwcześniej 14dni po stosunku. Druga kwestia, burza hormonow takich jak wzrost progesteronu i estrogenu tez może być powodem wyżej wymienionych objawów. Nie tylko hcg :) w czasie okresu zwykle wymiotuję 1ego dnia a beta hcg nigdy wcześniej nie badałam bo nie miałam po co 😅 przed okresem mdłości nigdy nie doświadczyłam.
 
Jak zaczęłam szukać informacji na innych forach i forach lekarskich, zanim tu napisałam, to niektóre dziewczyny miały podobnie, lekarz zalecił iść na badanie najwcześniej 14dni po stosunku. Druga kwestia, burza hormonow takich jak wzrost progesteronu i estrogenu tez może być powodem wyżej wymienionych objawów. Nie tylko hcg :) w czasie okresu zwykle wymiotuję 1ego dnia a beta hcg nigdy wcześniej nie badałam bo nie miałam po co 😅 przed okresem mdłości nigdy nie doświadczyłam.
Wkręcasz sobie. Po 10 dniach od stosunku jest miarodajna beta. Miałabyś minimalnie dodatnią, ale byś miała.
Przestań czytać i poczekaj normalnie na okres.
 
Wkręcasz sobie. Po 10 dniach od stosunku jest miarodajna beta. Miałabyś minimalnie dodatnią, ale byś miała.
Przestań czytać i poczekaj normalnie na okres.
Chyba zanim zacznę świętować, że nie jestem w ciąży to najpierw wezmę takie przypadki pod uwagę ⬇️ nie mam celu sobie wkręcać, bo nie starałam się teraz o dziecko, tylko chciałam się doradzić 😅
 

Załączniki

  • Screenshot_20221201-093957_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20221201-093957_Samsung Internet.jpg
    275,2 KB · Wyświetleń: 101
Chyba zanim zacznę świętować, że nie jestem w ciąży to najpierw wezmę takie przypadki pod uwagę ⬇️ nie mam celu sobie wkręcać, bo nie starałam się teraz o dziecko, tylko chciałam się doradzić 😅
koleżance chodziło, że wkręcasz sobie objawy ciąży bo w ciąży obecnie nie jesteś. Więc objawy nie są spowodowane ciąża.
Tak właściwie plemniki mogą żyć i do 7 dni (są takie przypadki), zagnieżdżenie odbywa się między 6-12 dpo plus 48h na wytworzenie bhcg. Więc najbardziej wiarygodne będzie zrobienie bety lub testu 21dni po stosunku, są to rzadkie przypadki ale są :)
 
reklama
Wkręcasz sobie objawy. One nie występują przy negatywnej becie.
Plus w przypadku, który wrzuciłaś beta była wykrywalna, a u Ciebie jest niewykrywalna, poniżej minimalnej wartości, jaką pokazuje lab.
Możesz tych bet zrobić i 10 jeszcze, ale i tak będzie negatywna. A jak się nie staraliście o ciążę to albo wychilluj i poczekaj na ewentualną niespodziankę, albo kup na następny raz tabletkę po.
 
reklama
Do góry