reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciążą

Standardowo owu jest w 14dc. U Ciebie była 4-5 tygodnie później. Więc policzyłabym, że z miesiączki maaz 8/9tc i odjęłabym te 5 tygodni. Wychodzi Ci mniej więcej 4tydzień. Co się zgadza bo jesteś 2 tygodnie po owu. Do lekarza za 3-4 tygodnie, to będzie ładnie widac.

Nie zwiększaj na własną rękę. Ja mam 50tkę i nie muszę zwiększać dawki.
Oczywiście sama nie będę zwiększać i zobaczymy co po krwi lekarz powiedzie 😅 oby nie było potrzeby zwiekszania
 
reklama
Najlepiej iść w 6 tygodniu. Ja byłam na początku 6 i było widać tylko malutki zarodek.
Ja sama biorę letrox 75, mam niedoczynność i Hashimoto. Na razie nie mam większej dawki bo tsh w normie.
Lekarz wraca za tydzień TK będzie 5 tydzień pójdę umówić wizytę a akurat jak mnie tam gdzie zapisze to pewnie właśnie będzie 6 tydzień
 
Na początku wiek ciąży określa się na podstawie miesiączki ostatniej. Czyli pierwszy dzień ostatniej miesiączki to początek ciąży. Są kalkulatory które szybko Ci przelicza, możesz też sobie spojrzeć w klandarz i policzyć który to tydzień wg miesiączki. Jednak mialas późno owulację więc z kolejnymi badaniami usg pewnie ten wiek ciąży będzie się zmienial. Ale to tym bedziesz już później myśleć.
Skoro testy są pozytywne, to lec rób HCG z krwi po dwóch dniach spawrdz przyrost. Powinno być 100%,(minimum 66%) to taka pierwsza oznaką tego że ciąża rozwija się prawidłowo, chociaż nie zawsze ma to pokrycie w rzeczywistości.
Jak HCG osiągnie około 1000 to możesz iść do giną na wizytę powinien być już widoczny pęcherzyk w macicy wtedy.
wpisując w kalkulator ciąży 19.09 jako datę poczęcia wychodzi, ze to 3 tydzień i termin na 12czerwca. Wpisując 05.08 jako
Termin ostatniej @ wychodzi, ze to 8tydzien i termin na 12maj. Jeśli owulacja była potwierdzona to wychodzi, ze jest to jednak ten 3/4 tydzień. Myśle, ze pozostaje czekać na usg i ono będzie najbardziej wiarygodne. Natomiast jeśli to dopiero 3 tydzień to na usg nie będzie widać nawet pęcherzyka i lepiej odczekać jeszcze z dwa tygodnie.. 🙈
 
reklama
Do góry