reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkości płodu na USG mniejsza niż powinna być

Izabell_la

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2023
Postów
28
Proszę o poradę. Wczoraj byłam na USG kontrolnym (29 tydz i 1 dzień). Lekarz sprawdził wzrost córki i na podstawie brzuszka wyszło, że jest wiek dziecka to 27 i 6 dni. Dodam, że na badaniach prenatalnych w 21 tygodniu wszystkie wymiary idealnie odpowiadały 21 tygodniowi ciąży i dziecko nie było mniejsze. Mój profesor powiedział żebym tym się nie martwić o ten tydzień różnicy jest w ,,granicy błędu". Nie dopytałam czy chodzi o możliwy błędy pomiar USG czy np to nic złego dziecko faktycznie moze być mniejsze. Oprócz tego na USG wszystko w porządku. Ja nie mam ani cukrzycy ciążowej ani nadciśnienia.
 
reklama
Proszę o poradę. Wczoraj byłam na USG kontrolnym (29 tydz i 1 dzień). Lekarz sprawdził wzrost córki i na podstawie brzuszka wyszło, że jest wiek dziecka to 27 i 6 dni. Dodam, że na badaniach prenatalnych w 21 tygodniu wszystkie wymiary idealnie odpowiadały 21 tygodniowi ciąży i dziecko nie było mniejsze. Mój profesor powiedział żebym tym się nie martwić o ten tydzień różnicy jest w ,,granicy błędu". Nie dopytałam czy chodzi o możliwy błędy pomiar USG czy np to nic złego dziecko faktycznie moze być mniejsze. Oprócz tego na USG wszystko w porządku. Ja nie mam ani cukrzycy ciążowej ani nadciśnienia.
Skoro lekarz powiedział, zeby się nie martwić, to się nie martw 🤷‍♀️

Chodzi i o możliwy bład pomiaru i tez o to, ze dzieci rosną skokowo.
 
Zobaczysz w pozniejszym etapie, jakie hocki klocki beda wychodzic. Na tym etapie juz kazde dziecko rosnie w swoim tempie. A algorytm w maszynie wymierza do jakiejs sredniej. Sluchaj lekarza, a jesli mu nie ufasz to zmien.
 
Proszę o poradę. Wczoraj byłam na USG kontrolnym (29 tydz i 1 dzień). Lekarz sprawdził wzrost córki i na podstawie brzuszka wyszło, że jest wiek dziecka to 27 i 6 dni. Dodam, że na badaniach prenatalnych w 21 tygodniu wszystkie wymiary idealnie odpowiadały 21 tygodniowi ciąży i dziecko nie było mniejsze. Mój profesor powiedział żebym tym się nie martwić o ten tydzień różnicy jest w ,,granicy błędu". Nie dopytałam czy chodzi o możliwy błędy pomiar USG czy np to nic złego dziecko faktycznie moze być mniejsze. Oprócz tego na USG wszystko w porządku. Ja nie mam ani cukrzycy ciążowej ani nadciśnienia.
Nie masz się czym martwić, tym bardziej, że lekarz sam potwierdził, że mieści się w "granicy" :) Na tym etapie ciąży to zresztą normalne.
U mnie cały czas były takie cuda, brzuch miałam jakby dzidzia była wielka, a córcia ważyła ciut ponad 3 kg. I wszystko było dobrze 😊

☀️
 
Nie masz się czym martwić, tym bardziej, że lekarz sam potwierdził, że mieści się w "granicy" :) Na tym etapie ciąży to zresztą normalne.
U mnie cały czas były takie cuda, brzuch miałam jakby dzidzia była wielka, a córcia ważyła ciut ponad 3 kg. I wszystko było dobrze 😊

☀️
Autorce chodziło o wymiar brzucha dziecka :)
 
Znajomej też na usg wychodził u córeczki mniejszy brzuch w stosunku do wieku ciąży a urodziła się normalna i zdrowa dziewczyna 😉 będzie dobrze ✊
 
reklama
Do góry