reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

reklama
u mnie opóźnienie ze szczepieniem było z powodu zapomnienia o nas w przychodni ale chyba tylko jakiś tydzień, witaminę podawałam zgodnie z zaleceniem jak karmisz butlą to w mleku jest zawarta ta witamina i w mleku z piersi pewnie też poza tym tak malutkiemu dziecku opóźnienie nie zaszkodzi, chyba gorszy byłby nadmiar niż chwilowy brak:-)
 
Cześć Dziewczyny. Właśnie wróciłyśmy od lekarza i mała dalej nie dostała witaminki D3 ani nawet terminu szczepienia. Lekarka powiedziała że skoro na razie dostaje cebion i hemofer to na razie jej wystarczy i nie będziemy jej jeszcze męczyć D3. A szczepienie nie bo jeszcze jest troszeczkę żółta[ w szpitalu ordynator stwierdziła że jest już różowa i można szczepić] ja już nie wiem co myśleć. A wy co o tym myślicie? mam nadzieję że lekarka wie co robi:rofl2:
 
Aha i jeszcze jak zapytałam o skierowanie na usg bioderek to powiedziała że nie trzeba bo wszystko wygląda dobrze. :no:Ale w karcie przeczytała że była cesarka to stwierdziła że jednak musi dać skierowanie do ortopedy.Możliwe że lekarz sam widzi czy bioderka są ok?
 
radze udac sie do innego pediatry w ramach konsultacji...wedlug mnie "na oko" nie da sie stwierdzic czy bioderka sa wporzadku...na usg najlepiej wybrac sie do radiologa (nie ortopedy) bo maja wprawniejsze oko...ja u takowego bylam z moja mala i usg trwalo doslownie minutke (dziecko sie nie stresowalo itp)...no i nam przy okazji sprawdzil nereczki...
 
ja bylam u ortopedy i nam zrobil z rozpedu mózgówie :-)
ale rzeczywiscie po to sie kazdemu dziecku robi USG bioderek, ze na oko przegapiono wiele wad...
 
Lepiej zrobić to USG bioderek, choćby prywatnie, bo jeżeli za późno wykryje się nieprawidłowośći to może być problem. Moja mała oczywiście nie miała robionego USG, bo oczywiście w Anglii nie robią:no:, dlatego jak byłam w PL to poszłam prywatnie do ortopedy.
 
Cześć Dziewczyny! Moja Karolinka miała w końcu zrobione usg bioderek wyszło że są idealne, dostaje już d3 ale szczepienia dalej nie było bo lekarka stwierdziła że jest blada:wściekła/y: w poniedziałek mam odebrać ze szpitala wypis[po żółtaczce] na którym mam mieć zapisane że dziecko może być szczepione. Bo już nawet ordynator ze szpitala się wkurzyła na tą lekarkę. mam nadzieję że już nic nie wymyśli i w końcu małą zaszczepi. A i ostatnio stwierdziła że malutka za dużo przybiera. Oszaleć można jak nie za mało to za dużo a jest prawie na samym cycusiu[ zje raz na tydzień 60 bebika jak nie może sobie dojeść] i waży 5.900. :-) Przecież to wcale nie tak dużo:eek:
 
reklama
Aga super, że z bioderkami ok. U mnie też lekarka marudziła, że młody się blady urodził, okazało się, że miał anemię. Ale nie było to przeciwskazaniem do szczepienia.
Więc nie wiem, czemu u ciebie nie chce szczepić? Ale nie ma się co spieszyć ze szczepieniami. U mnie w sumie teraz ma ok. 1 miesiąca opóźnienia, i to nic nie szkodzi, a zawsze objawy poszczepienne mniejsze....
 
Do góry