reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

reklama
Hej ! Melduję się po wizycie, prawdopodobnie będę miała CÓRECZKĘ :))) Niestety nie byla super ułożona i lekarka nie jest pewna na 100 %. Jak jeszcze pokaże jajka to trudno, ale póki co bardzo się cieszę :)) Warzy 420g, wszystkie parametry w normie, ilość wód ok.

Niestety dołaczam do klubu skróconych szyjek... Dziewczyna siedzi mi na szyjce dupą. :p Mam się oszczędzać, a w miarę możliwości leżeć. Najlepiej z poduszką pod nogami.

Dobrze że zdąrzyłam wczoraj umyć okna póki nie wiedziałam że nie mogę ;))
jeszcze raz gratuluję córeczki :)

Melduję się i ja.. Diagnoza jednak potwierdzona, torbielowatość nerki.. Teraz w 30-32tyg musimy koniecznie zrobic usg nerki, zeby zobaczyc czy nie urosla za duza, a potem czekac tylko do porodu.. Pozniej wizyty u urologa i kontrolowanie nerki.. Trzeba zyc dalej, nic nie zrobimy, to wada genetyczna, wiec oby bylo dobrze :) Ost na 3d/4d podala mi wage Malego 562g a dzisiaj na wypisie byla waga 669, wiec juz sama nie wiem, jutro wizyta u mojego gina, wiec zobaczymy. Dziękuję za kciukasy;-)
Stazi zdjecia poszly :)
będzie dobrze :* ważne że wiecie teraz, a nie tak jak mówisz za 20 lat... mój tata jest po przeszczepie nerki, żyje z tą jedną przeszczepioną.
a maluszek już duży, rośnie jak na drożdżach :)

my już po wizycie. mały się ruszał bardzo i nie chciał dać się pomierzyć. ma około 20 cm długości i jest większy o około 6 dni. serce, brzuszek itd ok. tylko dwie rzeczy do dalszej obserwacji: żołądek słabo wypełniony i ilość wód płodowych w górnej granicy normy. no i na 100% chłopak.
no to gratuluję syna :) dobrze że wszystko ok :)
 
Kotka gratuluję zdrowego synka :happy: A co z tymi wodami płodowymi? Coś się z tym robi?
Ja zwykłą wizytę bez usg mam 23.01 - mam nadzieję, że dostanę bez problemu zwolnienie... A kolejne usg to tak dopiero gdzieś w połowie marca dopiero, naczekam się.
 
Kotka gratuluję zdrowego synka :happy: A co z tymi wodami płodowymi? Coś się z tym robi?
Ja zwykłą wizytę bez usg mam 23.01 - mam nadzieję, że dostanę bez problemu zwolnienie... A kolejne usg to tak dopiero gdzieś w połowie marca dopiero, naczekam się.


no więc ta duża ilość wód moze być związana ze słabym połykaniem przez małego (o czym może świadczyć marne wypełnienie żołądka). moze być coś nie tak z przewodem pokarmowym. no ale to się okaże- póki co nei ma co o tym myśleć.
 
Witam :)

wczoraj wieczorem miałam wizytę, wszystko w porządeczku :-D tylko znowu nie chciał współpracować... nogi i ręce założył na głowę, wypiął się dupką i kimonko :-D :-D nic nie było w stanie go obudzić!!

aha, na 100% potwierdzony Synek :-D tylko nie mam zdjęcia... bo faktycznie nie można było uchwycić nic konkretnego...

Teraz chcę się umówić gdzieś za 2-3 tyg. na USG 3D/4D, a w lutym normalna wizyta :)
 
reklama
ja już po usg szyjki, niestety rozwarcie się powiększyło z 4,2 mm do 5,8 :-(. Na razie dostałam luteinę dowcipną plus magnez 6 tabletek dziennie. 20 stycznia kontrolne usg, jak luteina nie pomoże to pessar. Lekarz powiedział, że nie jest źle bo już by wypisywał skierowanie do szpitala, ale dobrze też nie jest. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dostałam pozwolenie na wyjazd w góry, na samo chodzenie, ale stwierdziliśmy, że sobie darujemy. Żeby później sobie nie pluć w brodę jak będzie coś nie tak.

Martuska - 20/01 - usg szyjki
03/02 - kontrolna wizyta u gina.
 
Do góry