reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

reklama
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/651087561585342

Wycofano kolejne dwoe serie szczepionek. Zgłaszają się rodzice z NOPami...
 
Mam pytanie do mam dzieci, które ciężko znosiły/znoszą ząbkowanie. Jak bardzo wzrastała im temperatura? I jak długo gorączkowały? Pytam, bo właśnie od soboty mamy mały problem i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, z czego w ogóle ta gorączka... Dzisiejsza wizyta u pediatry nic mi raczej nie dała :/.
 
Dzag Lenka przy ostatnim ząbkowaniu miała w nocy nawet 38,9 :szok: Od razu rano poleciałam do lekarza. Tak jak Tobie, mi wizyta nic nie dała, powiedziała,że nic jej nie jest, a gorączka jest przez zęby. Kazała podawać nurofen. Nam towarzyszyły jeszcze brzydkie kupy. Dałam dicoflor. Przeszło po 3 dniach i ząb wyszedł.
 
Dzag u nas dochodziło do 38,5, dziecko z rąk leciało, też nurofen co 8 h, wapno, wtamina c, drosetux, bo u nas z zębami od razu idzie zapalenie albo gardła albo oskrzeli, na szczęście wszytsko teraz wyszło co miało wyjść i spokój
 
Dzag u nas z pierwszym ząbkiem były przejścia, nic nie pomagało, żadne żele itp. Jak już mały bardzo marudził ,ie mógł zasnąć i pojawiała się gorączzka to dawałam Nurofen dla dzieci, zawsze pomagał. Teraz jakoś łagodniej przechodzimy( mimo ,że wyszło 5 ząbków praktycznie w jednym czasie), maluch ma problemy z zasśnieciem ,, jedynie'',ale kilka dni temu też dawałam mu Nurofen, bo biedaczek się męczył. Nie jestem za lekami, sama ie lubię ich brać i dziecku też kiedy się da staram się oszczędzić,ale niestety czasem trzeba:/ Niech Tymek szybko wraca do siebie!;-)
 
dzag, a masz pewność że to od zębów ta gorączka?
mój starszak jak jeszcze nie miał roku też gorączkował, żadnych innych objawów, ale przez tydzień czasu miał ponad 39 non stop, ibuprofen zbijał na chwilę i ciągle to samo, po paru dniach bez poprawy lekarka zleciła badania i wyszło takie crp że aż się w laboratorium za głowę złapali.
Może spróbuj zrobić badania na własną rękę, tak dla własnego swiętego spokoju?
 
Dzag nie wiem czy to zeby czy zbieg okoliczności ale ostatnio wyrosły nam na raz 4 Olka od nocy z sobotę na niedzielę do środy wysoko (ok 39) gorączkowała, w środę po południu była biegunka w czwartek były wszystkie zeby.
Lekarz ją w niedzielę badała ale wszystko wyglądało dobrze więc zaleciła poczekac na nurofenie 3 dni a potem się cieszyla że udało się bez antybiotyku ;-)
może to wirusówka może faktycznie te zęby nigdy się nie dowiem
 
No właśnie u nas nie ma pewności, że to przez zęba. Lekarka stwierdziła, że to pewnie jakiś wirus, bo przy zębach nigdy dzieci tak wysoko nie gorączkują jak Tymek. Tymek w sobotę miał 39,1, w niedzielę 39,00, w poniedziałek 38,5, we wtorek tylko popołudniu miał gorączkę 38,4, dzisiaj już akurat nie miał - mam nadzieję że tak zostanie. Przepisała Nifuroksazyd, do tego Dicoflor, jakby do piątku nic się nie zmieniło albo się pogorszyło to przepisze coś na B :p, nie pamiętam. Kupy u nas bardzo rozwolnione, ale nie biegunka, nie ma śluzu, krwi. Po tych kupach, wysokiej gorączce i braku apetytu stwierdziła, że to pewnie jakiś wirus się przyplątał i skorzystał z okazji osłabionego organizmu przy ząbkowaniu :/. mAtma, dobra myśl z tym CRP. Chyba zrobię po pracy. Tylko skąd będę wiedziała gdzie jest granica pomiędzy podwyższonym CRP przy ząbkowaniu, a przy jakimś innym zapaleniu w organizmie? :/
Kurcze, miałam jej pokazać ugryzienie na nodze. Nie wiem czego ugryzienie. Wygląda inaczej niż komara, większy placek czerwony. I zapomniałam na wizycie. Nie dała mi dojść do głosu, chciała słyszeć tylko to o co pytała i w końcu z głowy mi wyleciało. A to może od tego...
 
reklama
Dzag, u mas była mega wysoka gorączka do 40 stopni i okazało się że było zapalenie ucha i antybiotyk trzeba było. Nam powiedziała że przy ząbkowaniu może być podwyższona temp ale nie aż tak. Na wynikach badań będziesz miała opisane ile to norma, to badanie wykazuje infekcje, więc będzie wiadomo, że to nie zęby.
Dzag a przyglądnik się temu ugryzieniu, czy są dwa otworki? Jesli tak to pająk. To nie byle jaki pająk. To taki z korpusem jak skrzypce, brunatno czerwony, prawie czarny. Żyją parami, nie plotą sieci, mieszkają w zakamarkach, w miastach też są. Jak mnie ugryzł to długo mi się goiło, jak mojego kota - 9kg ugryzł to sierściuch ciężko to odchorował, gorączka i omdlenia... Sprawdź to koniecznie. Crp dobry pomysł no i jeśli dwa otworki to koniecznie toksykolog (?).
 
Ostatnia edycja:
Do góry