reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

reklama
noelka bądźcie dzielni, Musi być dobrze, trzymamy za Was kciuki. No i racja, też myślałam, że w UK technika i medycyna są mocno przed PL
 
co do witaminy D , my nieraz zapominamy, nawet często. Justynka jest na Bebiko , tam jest wit D , w dodatku wychodzimy na spacery. 5 minut na słoneczku wystarcza by dziecku wytworzyła się potrzebna dzienna dawka wit D. Tak niby mówią lekarze. Ale wczoraj byłam u kumpeli i weszłyśmy właśnie na temat tej witaminy. Ona karmiła piersią. Doktorowa powiedziała , że jej córa ma krzywe nogi i za długo zarasta się ciemiączko (ponad rok) i kazała podawać 7 kropel dziennie , co moja koleżanka zrobiła. nie ukrywam , że byłam bardzo zdziwiona podawaną ilością tej witaminy:szok:
 
Dzis byłam z małą na powtórnym USG stawów biodrowych. Na poprzednim wyszło niby dobrze , kazali powtórzyc po 6 tygodniach ale na NFZ udało mi sie ustalić termin na "po 10 tygodniach" .Jak przyszedł nasz termin no to odmówiłam bo upał , gorączka i duchota a ja miałam jechac autobusem.
Toteż poszliśmy koło naszego osiedla , prywatnie . Na 8:30 dzisiaj miałam umówioną wizytę (nawet było z rana przyjemnie ciepło ale z wiaterkiem, bez ukropu). Badanie trwało może max 2 minut. Wszystko dobrze, choć pan doktor mało romowny. Za to Justynka papierowy podkład na leżance potraktowała jak niszczarka tajne dokument ...... w drobny mak :rofl2: skrawki tego papieru musiałam jej z łapek wyrywać bo tak zacisnęła , że oddać nie chciała :rofl2::-D
 
My też dziś mieliśmy kontrolę bioderek ale to już nasza 3 wizyta była. Na szczęście wszystko już w porządku :)
Nomi, z tym podkładem nieźle Justynka dała czadu. Gabrysia zawsze na USG płacze zaraz po położeniu na tę leżankę. Nie wiem, czemu. Chyba jej się tam po prostu nie podoba ;)
 
Noelka mocno zaciskam kciuki!! NA pewno będzie ok, ja miałam opercaję serca urodziłam się z wadą wrodzoną, a teraz silna ze mnie kobitka:-)

U nas ciemiączka nadal jest, wit. d podaje ale młoda jest na piersi, a podobno wtedy wolniej się zrasta
 
Noelka jestem calym sercem z Wami!!

Blanka miala 2 kontrole bioderek i bylo wszystko ok, kazal wiecej nie przyjezdzac. A Wy po ile razy jezdziliscie na bioderka ze swoimi Maluchami?

Mi tez niestety zdarza sie zapomniec podac Mlodej wit. D :/
 
My miałyśmy dwie kontrole bioderek i idziemy na kolejną niedługo.
Każdemu zdarza się nie podać, tragedii nie ma jeśli dziecko spędza dziennie minimum 30 minut na świeżym powietrzu, kiedy jest słonecznie. Przez gołe stópki najlepiej się wchłania ze słońca wit. D.
 
reklama
Kania dlatego jak jest ciepelko nie zakladam sandalek:happy:
My jak bylismy na urlopie to Ethan byl codziennie na sloneczku i szczerze to chyba ze 2 razy dalam mu witamine D ale teraz znow podaje po jednej kropelce
 
Do góry