reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Ja też błogosławię nebulizator. Naprawdę świetna sprawa przy chorobach dróg oddechowych. Ja teraz jak widzę, że Ignaś pokasłuje to mu z samej soli fizjologicznej robię inhalacje i to pomaga. Lepiej niż lekarstwa.
 
reklama
niektóre apteki prowadzą wypożyczanie nebulizatorów, tzn tą maseczkę i przewód się kupuje, my też wyszliśmy wcześniej ze szpitala po zapewnieniu pani dr, że zdobędziemy nebulizator i bedziemy oklepywć, o ciepłe stopy nie było trudno, bo to był czerwiec. mały zdrowiał w oczach.
 
laski czy wy po skończeniu roczku idziecie na bioderka??bo mój pan ortopeda stwierdził że mam przyjść jak zacznie stawiać kroczki ale powiem wam że zgłupiałam bo np ona chodzi przy meblach czy to się liczy czy mam poczekać jak zacznie w pełni sama chodzić??:confused::confused:
 
guziczku jak zacznie samodzielnie chodzić, nie ma co się bardzo śpieszyć. Ja ze swoim pierwszym poleciałam jak tylko zaczął stawiać kroki i mi ortopeda powiedział, że chód się jeszcze rozwija i ciężko stwierdzić czy są jakieś nieprawidłowości i dobrze, żeby dziecko już nawet dłużej niż miesiąc samo chodziło.
My jakoś na koniec grudnia się zapisaliśmy do ortopedy.
Ignaś chodzi samodzielnie od ostatniego tygodnia października.
 
Dziękuję wam :)
moja jeszcze samodzielnie nie chodzi.. ewentualnie czasami.. ale tak to chodzi na kolanach:eek: i na "całych nogach" przy meblach:-p
czyli pewnie jakoś w styczniu lub lutym nam wypadnie wizyta...
 
a czy wszystkie dzieci muszą mieć takie badania. nam nikt nic nie mówił, tylko pediatra oceniała chód i postawę na roczek. Mlody chodzi już 4 miesiąc może za późno??
 
kakakarolinko tak powiedział ortopeda... jak miała chyba 4 mc.. że mam przyjść jak zacznie stawiać pierwsze kroi żeby zobaczyć jak biodra wyglądają i jak sobie radzi z chodzeniem.
 
Nam też tak lekarz powiedział-dwa miesiące po tym, jak dziecko zacznie chodzić. Zaczęła chodzić w sierpniu, byliśmy w połowie listopada, no i ma szpotawość podudzi i stopy krzywo stawia, za pół roku do ortopedy :]
kakarolinka, idź, warto to skontrolować, żeby potem dzieciaki krzywych nóg nie miały..jeśli wszystko będzie ok, to tylko się cieszyć ;-)
 
reklama
coruja a oprócz diagnozy masz jakieś zalecenia?? bo może i mnie przekonałyście ale teraz pewnie już limity powykańczane a po to żeby się dowiedzieć że mam obserwować i przyjść za pól roku to nie będę płacić :)) to już lepiej poczekać. A to było usg czy tylko badanie. Ja to w ogóle straszna ignorantka jestem więc proszę mnie ustawiać.
Coś mi się ostatnio wspomniało że szczepi się dziecko na co teraz szczepicie. Ostatnio szczepiłam w kwietniu.
 
Do góry