reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wkładka Mirena

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
424
Hej, Dziewczyny jakie macie doświadczenia z wkładką Mirena? Praktycznie jestem zdecydowana, jednak warto jeszcze podpytać.... miałyście jakieś skutki uboczne czy przeciwwskazania do stosowania? Ja mam nadciśnienie, uregulowane tabletkami, jestem po cc.
 
reklama
Link do: Spirala mirena a jej skutki uboczne. Strona 2. ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie

Nie mam, nie mialam jej i nie planuje miec ale moze to warto przeczytac bo podobne opinie slyszalam
 
Jakiej by nie zastosowac antykoncepcji skutki uboczne moga sie pojawic. Tak jak poprzedniczka zalaczyla link ze dziewczynami opisujacymi skutki uboczne jak moglabym zalaczyc link zachwalajacy Mirene. Rozne to jest i trzeba byc swiadomym. Problem z Mirena jest taki, ze jest droga i szkoda sie zdecydowac i potem z niej zrezygnowac.

Ja mam Mirene od roku i sobie chwale. Nic mi nie dolega, nie przytylam, zakladanie nie bolalo.
 
Jedyny środek antykoncepcyjny bez skutków ubocznych to wstrzemięźliwość :D

a tak na serio też myślałam o tej spirali ale jakoś kasy mi szkoda
 
Ja mialam zalozyc ale jeszcze nie mam bo jade i dojechac nie moge ale lekarz mi ja polecal najbardziej ze wszystkich anty.
Duzo moich znajomych ja ma juz po kilka lat i bardzo sobie chwala.
Skutki uboczne moga byc wszedzie tabletki tez zdrowe takie nie sa itp
 
Ja mam kolejny raz i myślę, że reakcja to sprawa bardzo indywidualna. Mi bardzo pomogła na problem, który był przyczyną jej zastosowania. Skutki uboczne? Może to, że utyłam 2 kg, ale to w ciągu 7 lat od początku jej stosowania, więc nie wiem, czy to raczej nie moja dieta ;) Poza tym ok. Jednak moja koleżanka musiała zrezygnować z jej stosowania, bo bardzo źle się czuła. Nie ma jednej odpowiedzi.
 
Nie potrzeba zabezpieczac sie dodatkowo. Trzeba tylko kontrolowac sznureczki i chodzic na kontrole do gina raz w roku.
 
reklama
To mam to za sobą. Zakładanie nie było komfortowe bo w czasie okresu, trochę bolało. Jednak to była chwila, więc nie mam jakieś traumy z tego powodu. Nie czuję jej, bóli brzucha nie mam, jedynie nadal krwawienie. Ale z tego co mówił lekarz to przez jakiś czas będą plamienia. Nie mogę się tylko pozbyć odczucia czy ona faktycznie działa...
 
Do góry