reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, wózeczki

Kamila,

Ja na każde zakupy woziłam Jagode w foteliku i na krótkie spacery tez chociażby dlatego, że mała zwyczajnie za gondola nie przepadala. Ale mimo wszystko nie trzymałabym dziecka dłużej w foteliku niż te 2-3h dziennie, a na wyjście kolo domu i wogole to lepiej w gondoli.

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka

Na zakupy ok, byle nie długo. Ale jak masz zamiar wyjść na spacer zima z fotelikiem to wg mnie bardzo.

Dokładnie :tak:chciałam napisać, że nie bardzo. Chodzi Ci o to, że np. jedziesz autem do pobliskiego parku, wyciągasz dziecko i spacerujecie? Myślę, że to nie problem, ale ja bym za często tak nie jeździła. Myślę, że wszystko wyjdzie "w praniu".

No ja mialam w planie tak od pon do pt... A dlaczego nie? Tylko dlatego ze nie jest na plasko?
 
reklama
Dlatego, że to nie jest zdrowe dla dziecięcego kręgosłupa. Nie wolno więcej niż 2h dziennie w foteliku trzymać. Poczytaj na necie, dużo jest o tym ;)
 
Mi się wydaje, że ten fotelik to fajna sprawa ale właśnie na zakupy czy gdzieś na szybko. Jednak wygodniej dziecku i lepiej dla kręgosłupa jak leży na płasko. No i może se swobodnie ćwiczyć mięśnia machając nóżkami i rączkami bo w tym foteliku to wydaje mi się takie ściśnięte. z resztą np. w zimę ja sobie nie wyobrażam w tym malucha a w lato czytałam, że dziecko się poci bo co by nie było leży na styropianie. ja jak bym jechała na 2h spacer po parku to już bym dziecko przełożyła.
 
Pamiętaj Kamila, że to co dziecko dostanie od nas gdy jest niemowlakiem to to będzie na całe życie - zarówno przeciwciała, jak i prosty kręgosłup. Nasza wygoda jest mniej ważna, ważne jest dbanie o zdrowie dziecka, w tym też zdrowe kości, odpowiednią dietę, ułożenie w wózku czy w łóżeczku, smoczek i jego brak dla zdrowych i pięknych zębów i ograniczanie słodkości dla zdrowego BMI. Nad tym wszystkim my mamy kontrolę i warto chyba się postarać... Nie masz nad czym myśleć jak jesteś świadomą matką, po prostu weźmiesz dzidziusia do gondoli. Jak Ci wygodnie do maxi cosi to tak zrobisz i tak, ale licz się z zajęciami korekcyjnymi i bólem pleców u nastolatka. Tak po prostu jest. Dajmy dzieciom to co możemy najlepszego - godny start w życie, a co z nim same zrobią to ich sprawa...
O :)
Buziaki!
 
Pamiętaj Kamila, że to co dziecko dostanie od nas gdy jest niemowlakiem to to będzie na całe życie - zarówno przeciwciała, jak i prosty kręgosłup. Nasza wygoda jest mniej ważna, ważne jest dbanie o zdrowie dziecka, w tym też zdrowe kości, odpowiednią dietę, ułożenie w wózku czy w łóżeczku, smoczek i jego brak dla zdrowych i pięknych zębów i ograniczanie słodkości dla zdrowego BMI. Nad tym wszystkim my mamy kontrolę i warto chyba się postarać... Nie masz nad czym myśleć jak jesteś świadomą matką, po prostu weźmiesz dzidziusia do gondoli. Jak Ci wygodnie do maxi cosi to tak zrobisz i tak, ale licz się z zajęciami korekcyjnymi i bólem pleców u nastolatka. Tak po prostu jest. Dajmy dzieciom to co możemy najlepszego - godny start w życie, a co z nim same zrobią to ich sprawa...
O :)
Buziaki!

Nie no nie podejrzewaj mnie prosze ze bede mala/malego wozic tylko w foteliku dla wlasnej wygody :rofl2:

Znalazlam chyba rozwiazanie , zreszta linka wkleilam rowniez na watek 'fotelikowy'

Ten fotelik rozklada sie na plasko po wyciagnieciu z samochodu

Cybex Cloud Q Baby Car Seat - Autumn Gold - baby car seats (group 0+) - Mothercare

Wiec to chyba idealny wybor. Zastanawiam sie tylko czy jak bedzie zima i ja/go cieplo ubiore to czy sie zmiesci do tego fotelika? Chyba moze byc ciezko. A termin mam na koniec pazdziernika wiec zima za pasem choc w Uk zima nie jest taka sroga jak w Pl.
 
Nie no nie podejrzewaj mnie prosze ze bede mala/malego wozic tylko w foteliku dla wlasnej wygody :rofl2:

Znalazlam chyba rozwiazanie , zreszta linka wkleilam rowniez na watek 'fotelikowy'

Ten fotelik rozklada sie na plasko po wyciagnieciu z samochodu

Cybex Cloud Q Baby Car Seat - Autumn Gold - baby car seats (group 0+) - Mothercare

Wiec to chyba idealny wybor. Zastanawiam sie tylko czy jak bedzie zima i ja/go cieplo ubiore to czy sie zmiesci do tego fotelika? Chyba moze byc ciezko. A termin mam na koniec pazdziernika wiec zima za pasem choc w Uk zima nie jest taka sroga jak w Pl.



No właśnie, ja się też zastanawiałam jak taki maluszek w kombinezonie i foteliku. Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać, pierwsza córka jest z lata, a fotelik używaliśmy tylko na zakupy.
 
Colly ja mialam wlasnie granatowa gondole, ale spacerowke mialam czarna.

Co do wozenia dzieci w foteliku to wlasnie podobno nie mozna za duzo, bo to jest po prostu niezdrowe dla dziecka. Ale to wszystko wychodzi w praniu. Moj synek nalezal do tych dzieci, ktore nie znosily gondoli, on w ogole bardzo malo spal, wiec ja spacery wspominam strasznie :( najczescie wychodzialm z nim na godzinke (jak bylam sama) i pol godziny to bylo wycie i pol godzinki to drzemka. Wiec ja mialam taki etap, ze na spacery chodzilam z fotelikiem bo bylo troche lepiej. Jak mial ponad 5 misicy to przeszlam na spacerowke i wtedy mialam wreszcie spokoj.
 
reklama
Kasik,

U mnie te było podobnie :) córka w gondoli większość czasu wyla, a w foteliku był spokój wiec siłą rzeczy często wychodziłam z fotelikiem tylko na po prostu krótko. A jak mała miała 5msc to przeszliśmy na spacerówkę i się skończyły problemy ze spacerami ;)

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry