reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki , wyprawka i inne

reklama
Klauduśka:

Wyprawka do szpitala z komentarzem:
Na czerwono zaznaczone to, czego ja nie brałam/nie używałam.

Rzeczy dla mnie

  • 3-4 koszule nocne / do karmienia, rozpinane z przodu (po porodzie strasznie się pocisz i koszulę codziennie zakładałam świeżą)
  • jedna koszula do porodu, najlepiej w miarę krótka – odpierze się☺
  • Ciepłe skarpetki (nawet ich nie wyjęłam z torby:p)
  • Kapcie (klapki wystarczą – po prysznicu wyschną)
  • Klapki pod prysznic
  • Majtki jednorazowe lub bawełniane 6 – 8 (miałam jednorazowe – słabo trzymają podkład w miejscu i siatkowe wielorazowe – dużo lepsze i wygodniejsze, no i się nie rwą:p)
  • Podkłady poporodowe molimed hartmann (najlepsze z testowanych) przez pierwsze 5 dni zużyłam 2 paczki
  • Podpaski (do domu) – najpierw najlepiej coś typu Bella perfecta maxi blue (te na noc), potem normalne podpaski i wkładki w miarę zmniejszania się ilości odchodów poporodowych
  • Biustonosz do karmienia 1-2
  • Wkładki laktacyjne (położna mnie opierdzieliła jak zobaczyła, że mam je w miseczkach – najpierw w ogóle nie używałam, do czasu nawału mleko wyciekało tylko przy karmieniu, potem było gorzej;))
  • Laktator (jak dla mnie niezbędny przy nawale (2-3 doby po porodzie), chociaż ręcznie też ściągałam)
  • Kółko do siedzenia (nie wyjęłam z torby, lekarz dobrze mnie zszył i radziłam sobie bez niego siadając bokiem na jednym półdupku, potem po zdjęciu szwów już normalnie, ale z tego co wiem, dla niektórych niezbędne)
  • 2 ręczniki (duży i mały) najlepiej w ciemniejszym kolorze
  • Nakładki do wc jednorazowe, albo na Małysza;)
  • Podkłady do przewijania – idealne dla mamy pod pupę – po porodzie leje się strumieniem, więc żeby nie leżeć w tym syfie lepiej od razu na porodówce mieć przygotowany w zasięgu ręki i poprosić położna przy przeturlaniu się na łóżko, żeby podłożyła – dają ligninę, która niestety mocno przecieka i się rwie, przykleja do ciała
  • Ręcznik papierowy do osuszania krocza – niezbędny
  • Tantum rosa – rozrobiony z butelce z dzióbkiem do przemywania krocza – niezbędny, łagodzi ból, przemywać jak najczęściej, kilkanaście razy na dobę

  • Kosmetyki:
    • Pasta do zębów + szczoteczka
    • Szampon
    • Żel pod prysznic (do piersi bezzapachowy)
    • szczotka, gumka do włosów – rozpuszczone bardzo przeszkadzają i dziecko może dość mocno pociągnąć
    • Chusteczki higieniczne
    • Chusteczki nawilżane
    • Maść do brodawek –najlepiej czysta lanolina, purelan np.
    • Tonik do twarzy, krem do twarzy, płn micelarny - co tam używasz
    • Waciki
    • balsam do ciała
    • Krem do rąk
    • Mała kosmetyczka (puder, tusz, kredka, pilniczek, pomadka ochronna) – szczerze mówiąc jest mało czasu na pielęgnację ciała☺ prysznic tylko w czasie odwiedzin jak było z kim zostawić dziecko, lub jak zabierali małą na badania, przydatne nożyczki do paznokci, najlepiej mieć krótkie pazurki na początku i pomadka ochronna, w czasie oddechów przy porodzie bardzo pierzchną usta
  • Woda mineralna w małych butelkach – niezbędna!!! Przy karmieniu strasznie chce się pić – najlepsza 0,7 cisowianka z dzióbkiem otwierana jedną ręką

  • Kubek, sztućce
  • Herbatka dla karmiącej (też bardzo pomocna), lepszy słód jęczmienny F*emal*tiker
  • Telefon + ładowarka
  • Coś do czytania – rzadko jest czas na lekturę, ale podczas snu dziecka można wchłonąć jakąś gazetkę☺

Dla dziecka

  • Body długi rękaw, kaftaniki po 2szt. – najlepiej nie wkładane przez główkę, body praktyczniejsze i nawet więcej sztuk, bo dzidziuś może ulewać i szybko się brudzi
  • Śpioszki 2-3
  • Pajacyki 2
  • 2 czapeczki – po kąpieli w szpitalu koniecznie
  • Rękawiczki bawełniane – lepiej nie obcinać paznokci w szpitalu – łatwo o zakażenie
  • Rożek (moja była za mała i korzystałam z kocyka)
  • Skarpetki 2x – dzieciom marzną stópki i dłonie
  • Kocyk
  • Ręcznik – myją położne
  • Mydełko – j.w.
  • Krem – czasem się przydaje
  • Spirytus lub nasączane gaziki – pępek robią położne
  • 2 -3 tetrowe pieluchy (i zapas w domu, żeby wymieniać jak się zabrudzą)
  • Pieluchy Newborn – polecam pampersy☺, dobrze się trzymają i rzadko przeciekają, jedna paczka do szpitala w zupełności wystarczy
  • Chusteczki nawilżane
  • Ubranko na wyjście (dopiero w dniu wypisu)

Poza tym dowód osobisty, książeczka prowadzenia ciąży, aktualne wyniki badań (szczególnie GBS, wymaz w kierunku obecności streptococcus coś tam – paciorkowiec i grupa krwi (!!!)).
 
A co do domu:

Apteczka: coś do pępka, termometr, coś przeciwgorączkowego, woda morska, aspirator do nosa, coś do obcinania paznokci, sól fizjologiczna,
Kosmetyki: coś do kąpieli, krem do pupy (najlepiej bez cynku), krem ochronny do buzi na zimę, chusteczki mokre, pampersy
Inne: łóżeczko+materac+ mata ochronna+prześcieradło, kocyki, śpiworek/rożek jak ktoś lubi; poduszka do karmienia (opcjonalnie), ręczniki do kąpieli z rożkiem na głowę, pieluchy tetrowe i flanelowe, ubranka, laktator (opcjonalnie), smoczek uspokajacz (opcjonalnie), przewijak i pokrowce na niego, plus mata do przewijania taka do torby, wanienka/wiadro o kapieli
 
Najsmieszniejsze ze wodę do picia trzeba ze soba wziąć (ze juz o kubku i sztuccach nie wspomne) :D ja podczas tego pobytu w szpitalu wypijalam ze 2l dziennie i to wszystko dostawałam w szpitalu.
U nas polozne nie myją dzieci, mamy robią to same, na początku położna robi instruktaż i pomaga. Kółko do siedzenie było dla mnie zbędne i po nacięciu i po pęknięciu byłam w stanie normalnie siedziec, poduszka do karmienia również nie była mi potrzebna.
 
Ją to myślę że w sprawie wyprawki do szpitala warto odwiedzić swój oddział położniczy tam muszą mieć jakąś listę. U nas dla dziecka nie potrzeba nic, tylko ciuchy na wyjście

U nas tak samo, wszystko dają ;) niby trzeba mieć wlasne pampersy ale zaraz po porodzie dostaje się w "prezencie" od szpitala m.in. paczkę pampers premium care, więc wiadomo, że każdy wtedy z nich korzysta :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jaka to firma? Fotelik przeszedł jakieś testy? U Was pewnie z tym inaczej..

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Fotelik i wozek firmy Stokke. Pamietam jak pisalyscie o tych testach i szukalam w necie ale jakos nie moglam znalezc wiec sugerowalam sie opiniami...

Kasia.zosia- u nas nowy jest drogi, my postanowilismy kupic uzywany bo caly komplet z gondola i z roznymi gadzetami mozna kupic za 1/4 oryginalnej ceny no ale babcia zrobila wnuczkowi taki prezent :)
 
Do góry