reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrodzona niedoczynność tarczycy

Dzięki za odpowiedz dziewczyny:tak:
Stopi mi też nie wydaje się ze eryk ma tarczycę, ale jak czytam o następstawch nieleczonej to zaczynam panikować:zawstydzona/y:
Dobrze, że teraz potrafia ją tak szybko wykryc. Oby wasze dzieciaczki wyzdrowiały (nie wiem czy u dzieci to uleczalne bo u dorosłych nie:-()
 
reklama
Cześć!!!!! :-)
Podwyższyłam od 3 dni Eutyrox do 37,5, ale Kinia mimo wszystko męczy się ze stolcem... Jak było u Was po podwyższeniu dawki? U mnie na razie nic to nie dało.... Martwię się... :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć!!!!! :-)
Podwyższyłam od 3 dni Eutyrox do 37,5, ale Kinia mimo wszystko męczy się ze stolcem... Jak było u Was po podwyższeniu dawki? U mnie na razie nic to nie dało.... Martwię się... :-(


U nas po podwyzszeniu dawki jakos po tygodniu stolce sie unormowaly... Spokojnie daj jeszcze Kini troche czasu. Chyba ,ze w diecie je cos co bardzo powoduje twarde stolce??? My wteyd mielism tez unikac takic rzeczy...
 
Stopi bardzo dziękuję za uspokojenie. Mam nadzieję, że wkrótce się wszystko unormuje. Najgorsze z tą tarczycą jest to, że nigdy nie widomo na 100% jak będzie jutro ;-( A zbyt wysokie dawki leku mogą spowodować nadczynność tarczycy. Wówczas nie da się już zatrzymać choroby i dziecko ma do końca życia nadczynność. Dlatego takie nerwy u mnie z powodu zwiększonej dawki... No nic, tylko pozostaje mi ufać wiedzy lekarskiej. Będzie dobrze! Musi być :sorry:







 
Bedzie dobrze!! Tylko jak ta dawka nie pomoze, to wtedy chyba lepiej zrobic badania hormonow (czy nie jest juz za wysoka dawka ze wzgledu wlasnie an to co piszesz :-) )

Daj koniecznie zanc czy cos pomoglo!!!!!
 
Stopi dzięki za wsparcie i zainteresowanie ;-)
Dziś był pierwszy stolec Kini fajnie luźny :blink:
Mam nadzieję że się wszystko utrzyma. A w poniedziałek idę na badanie tsh, zobaczymy jakie będą wyniki.Na pewno się odezwę! Pozdrawiam Cię serdecznie i Twoje Maleństwo :-)





 
Moja Kinia od podwyższenia Eutyoxu jest bardzo nadpobudliwa. Nie chce zasypiać, marudzi. W nocy budzi się i stęka, płacze. W dzień śpi tylko jeden raz, ok. 1,5 godziny. Martwi mnie to, bo boję się czy dawka nie jest jednak zła ;-( Wieczorem, gdy Kinia powinna padać z nóg, ona nie okazuje żadnych oznak zmęczenia, nie chce zasypiać. MĘCZARNIE !!! Idą ząbki, fakt, ale mimo wszystko jestem pełna obaw...
 
KAKA u nas było identycznie jakis czas temu jak małej zwiekoszono dawke (tylko nie co teraz ma , tylko nizsza...) I Lena wstawała o 7rano i do 23-ej wogóle nie spała!!!Na dobe spała tylko 8h Była rozdrazniona i widac było,ze chce spac, ale nie moze zasnac. Balam sie , ze ma za duza dawke, ale okazało sie,ze hormony dalej byly ponizej normy... Po ok.miesiącu bez spania w dzien w koncu zaczela zasypiac, ale tylko na spacerach!! :-) Dzis spi w dzien, ale krótko...
Tylko teraz koniecznie zrób córci badanie hormonów TSH i FT4, bo takanadpobudliwosc moze swiadczyc o za duzej dawce.. Moze sie okazac,ze złotym srodkiem bedzie dawka pomiedzy ta, a wczesniejsza...

Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!
 
Cześć! Robiłam wczoraj badania tsh i FT4 mojej Kini. Od dwóch tygodni miała podwyższoną dawkę z 25 mikrogramów na 50 Euthyroxu. Dziś odebrałam wyniki. Tsh - 0,18 a FT 4 - 44 ( przy normie do 22) !
Zadzwoniłam do lekarza.Od jutra powrót do 25 mikrogramów. Zatwardzenie trwa. Lekarz mówi, że widocznie spowodowane jest czymś innym... ząbki, zła dieta. Dostałam Laktulozum do picia dla małej na zatwardzenia. Kinia była bardzo nerwowa od czasu podwyższenia dawki, więc lekarz zdecydowanie wykluczył wpływ tarczycy na zatwardzenia. Musimy wrócić do pierwszej dawki, wówczas wyniki były zawsze super.
Martwią mnie te zaparcia, ale zobaczymy co będzie dalej. Więcej soków mamy podawać. Macie jakieś propozycje na rozluźnienie stolców?
Pozdrawiam ciepło!



 
reklama
Jestem mamą marcowej Gabrysi (2009), która urodziła się z wrodzoną niedoczynnościa tarczycy. Aktualnie przyjmuje Euthyrox w dawce 37,5. Zaparcia były od samego początku i są nadal. Podobnie jak Wy staram się wspomagać wypróżnienia dietą. Ostatnio daję po troszkę mleka koziego codziennie i widzę że jest lepiej. Pomaga nam też starta drobno marcheweczka (surowa).

Oprócz WNT Gabrysia ma też wzmożone napięcie mięsniowe więc chodzimy na rehabilitację. Powiedzcie czy Wasze Maluchy rozwijają się prawidłowo? Nie ma żadnego spowolnienia rozwoju?
 
Do góry