reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Ewka - a na co się szczepi w wieku 5 lat? też bym się wkurzyła na twoim miejscu.. zamiast od razu powiedzieć, że nie ma to człowiek czeka jak głupi

przypominająca MMR.
moj mlodszy mimo ze ma 6 lat jeszcze na nią nie zaszczepiony. Ale on pierwszą dawke zamiast dostac jak mial 15 m-cy.. przesynelismy do 3 urodzin. Tak wiec mamy czas do kwietnia 2016 ;)

alez mi glowa boli. i miesnie. czuje sie jakbym spala na kamieniach.Moja mlodziez ma dziś wolne. F bo egzaminy gimnazjum pisze i korytarze potrezebne.. a O bo jednego mi sie nie chce prowadzić na autobus.
 
reklama
hej dziewczyny :) ja już po wizycie no i mam chłopaka na 100% :D duży chłop - ponad 16 cm i 300 g wagi :)a ruszał się baaaardzo :) i nawet czułam go jak lekarz przyciskał głowicę USG do brzucha :D
gratuluję zdrowego chłopca! :-)


Pisałam z telefonu dlatego tak dziko :) a i powiem Wam taką ciekawostkę w poniedziałek na usg wyszło mi 18w5d a dziś czyli po 2 dniach 20tyg. Robił je inny ginekolog ale na tym samym sprzęcie. Nie realne jest chyba żeby w ciagu 2 dni młody miał przyrost jak na 8 dni.
Super, że już w domu! Wiesz, te pomiary są orientacyjne i jeśli dzidziuś się rusza lub inaczej ułoży niż wcześniej, to łatwo o błąd. Grunt, żeby zdrowe dzieciątko było :tak:
Na ostatniej wizycie dostałam tabletki na niedoczynosc tarczycy i luteine bo szyjka 2.5 cm. Za trzy tyg nastepna wizyta i jak dojdzie do 2 cm to poleże troche w szpitalu. Ale dowiedzielismy sie ze bedzie synuś
Dziewczyny co myślicie o krwi pępowinowej? Chce podpisac umowe do 25 tyg ponieważ jest promocja. Troche kosztuje ale poźniej moge pluć sobie w brode!? Pozdrawiam was serdecznie
Gratuluję synka! :-) Będzie parka :-) Jeśli chodzi o krew pępowinową, to w pierwszej ciąży dużo czytałam na ten temat i już chyba tutaj kiedyś poruszałyśmy ten temat- wg mnie to jeden wielki biznes i nie stać mnie na niego.

Jejku, jak ja się cieszę, że w koncu ładna pogoda! Mały dzisiaj wstał o 5:45 (!) i szaleje na całego. Jakbym miałam z nim siedzieć w domu cały dzień, to chyba bym zwariowała :-D Jeszcze z godzinę i uciekamy na świeże powietrze
 
Mnie też dzisiaj głową boli i jeszcze z łóżka nie wyszłam.
Co do krwi pepowinowej to ja się nie zdecyduje też uważam ze to tylko biznes. Co innego jak jest potrzebna na świeżo ale tak to nie wiadomo czy np po 30 latach lekarz zdecyduje się podać tak leciwą krew albo jeśli zdarzy się chorobą to czy ona nie będzie zapisana już w tej krwi. Moje zdanie jest takie ze przydaje się ona bardzo rzadko a najlepiej świeża.

Koltunek napisz jak po wizycie. Współczuję samopoczucia pomaga Ci ktoś w domu?

Kasia W domu zawsze lepiej nawet dla samej psychiki.
 
Witam. Przedstawialam sie niedawno, ale udzielac sie za wiele nie mam jak, bo jakies problemy z internetem sa, poza tym z 7 latka w domu zawsze sa jakies ciekawe zajecia :) Wybaczcie ze zejde z tematu, ale mam pytanie. Po krotce w 12 tyg wyladowalam w szpitalu z krwawieniem, okazalo sie ze to krwiak. Teraz jestem w 17+3, zero plamien dobre samopoczucie, krwiak jest nadal, nie zmniejszyl sie ani nie powiekszyl i za 2 tyg mam okazje leciec do Anglii na tydzien-dwa... Oczywiscie skonsultuje to z lekarzem, ale chcialam wczesniej sie zorientowac co myslicie na ten temat i czy ktoras miala podobna sytuacje. Czy przy krwiaku sa przeciwskazania do latania? Lezec nie musze, jedynie sie oszczedzac :)
 
Marzenaw13 Mysle że lekarz wyda najrozsądniejszą opinie. Osobiście darowałbym sobie wiedząc że jest jakiekolwiek zagrożenie a przy zmianach ciśnienia w czasie lotu rożnie moze być....
 
matosia i otokika promocja jest tak jak pisałam do 25 tyg. ciązy. Kto podpisze umowe do tego tyg otrzymuje -500 a moze i nawet -600 (teraz)
dostałam meila od nich i te 500 zł jest odciagane od opłaty podstawowej po porodzie. Na dole macie tresc meila opłaty
W naszym banku posiadamy 4 warianty realizacji usługi:
- Wariant Czerwony- oferta podstawowa obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej i jej przechowywanie w dwóch porcjach
Opłata wstępna 680 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy
Opłata podstawowa 1690 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu
-opłata roczna 550 zł - płatna w I urodziny Dziecka

- Wariant Błękitny - oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej oraz pozyskanie Sznura pępowiny, a także przechowywanie materiału biologicznego w trzech porcjach
Opłata wstępna 780 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy
Opłata podstawowa 2090 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu -opłata roczna 690 zł - płatna w I urodziny Dziecka
Opłata roczna 690 zł- płatna w I urodziny Dziecka

- Wariant Granatowy- oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej oraz pozyskanie krwi łożyskowej i przechowywanie materiału biologicznego w trzech porcjach
Opłata wstępna 780 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy
Opłata podstawowa 2190 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu
-opłata roczna 690 zł - płatna w I urodziny Dziecka

- Wariant Złoty- oferta rozszerzona obejmująca pozyskanie krwi pępowinowej , pozyskanie krwi łożyskowej oraz pozyskanie Sznura pępowiny i przechowywanie materiału biologicznego w czterech porcjach
Opłata wstępna 880 zł - płatna 2 dni po zawarciu umowy
Opłata podstawowa 2590 zł - płatna w ciągu 14 dni od daty porodu
-opłata roczna 780zł - płatna w I urodziny Dziecka

 
Marzenaw13 tak się składa że moja siostra jest aktualnie w 9 tyg ciązy dwa tyg temu była u nas na świętach mieszka w Płocku a my koło Wrocławia. Trafiła do nas do szpitala. Do tej pory jest u nas ponieważ lekarz powiedział że to nie jest najlepszy moment na podróże. Krwiak ma 4.5-2cm. Lekarz powiedział żeby nie nastawiać się pozytywnie bo może być a może dojść do poronienia. My i tak mamy nadzieję że będzie dzidzia. Jakiego dużego masz tego krwiaka?
 
Moj ma bardzo podobne wymiary - 4cmn
x1,5. Na ostatniej wizycie lekarz stwierdzil ze juz zagrozenia dla dziecka nie ma i teraz tylko czekac az sie wchlonie. Ja sie jednak bije z myslami i podejrzewam ze sb odpuszcze dla wlasnego spokoju :)
 
reklama
Dzisiaj stałam przy lustrze i z dnia na dzień widać wystający brzuchol. Wczoraj mój mąż mówił, że brzuch mi wysadziło jak po kapuście:-D W zeszłym tygodniu w ogóle ciąży nie było widać, w kilka dni bobas tak by urósł??? wczoraj dostałam takiego kopniaka, że do dzisiaj go czuje :-D
 
Do góry