reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Cześć mamusie :)
Udzielałam się na początku ale z braku czasu przestałam i od 2 miesięcy Was tylko podczytuję.
Postanowiłam się odezwać gdyż Paulus chcę polecić tabletki na piersi które dostałam od ginekologa feminella hereditum. Jest to suplement zapobiegający zapaleniu piersi. Miałam takie same objawy jak Ty i rewelacyjnie mi pomógł.
Napiszę co u nas :) urodziłam przez cc bo Tymek był duży 4110g i 60cm. Początki były ciężkie ale było minęło. :) karmię piersią, karmienie trwa do 10min, w ciągu dnia co max 2h , w nocy co 3h. Tymek mając 6 tyg waży 5700. No i niestety ma ciągle żółtaczkę wiec nie dostaliśmy szczepień. Robiliśmy dziś morfologię i mocz i jutro mamy nadzieję że sie uda zaszczepić i wszystko bedzie dobrze. Oczywiście problemy z brzuszkiem u nas również bo często chce jeść. Wody ani herbatek nie chce pić :/ przez co żółtaczka sie utrzymuje. Na brzuszek stosowaliśmy espumisan i dicoflor ale przestał juz działać i od wczoraj dajemy bobotic forte. Mam wrażenie ze więcej mu sie odbija i łatwiej oddaje gazy ale może to lepszy dzień. Jeśli chodzi o brzuszek to leży w miarę chętnie i podnosi ładnie główkę, długo ją trzyma. Teraz śpi na brzuchu :) myślę że lepiej mu tak na brzuszek bo cieplej dlatego tak zasnął. Jeśli chodzi o wzrok to na twarzy skupia ale słabo wodzi za przedmiotem. Jak jest na rękach to rozgląda się dookoła.
Pycia mam to samo z wyglądem! Nie mogę na siebie patrzeć. Miałam ogromny brzuch w ciąży. teraz nie zdziwiłabym się jakby ktoś powiedział że jestem w 4 miesiącu ciąży. Wszystkie moje zdjęcia z dzieckiem są do wyrzucenia bo wyglądam jak wieloryb. Również mnie to dołuje. Ne wiem co z tym zrobić. Miałam anemię po wyjściu ze szpitala i jeść muszę dobrze tym bardziej że karmię. W brzuchu jeszcze mam szwy więc ćwiczenia odpadają. Myślałam o pasie poporodowym... Używa któraś z Was?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Byliśmy dzisiaj w przychodni, mała waży 4600 a waga początkowa 3300, pediatra mówi że dobrze przybiera. Zaszczepiliśmy koszt jednej takiej wizyty 760 zł a jeszcze 2 razy i koniec. Każdy twierdzi że szkoda kasy na szczepienie ale wolę te 2 tys wydać niż się martwić. Tylko kurcze martwie się czy szczepionka na rotawirusy się przyjmie bo pani podawała doustnie na kilka podejść i przy ostatnim tak głęboko wsadziła jej strzykawkę do buzi że mała zwymiotowała ale w takie ilości jakby cała butelka ok 120 ml. pytałam się czy ta szczepionka przyjmie się to pani że ona wchłania się od razu w śluzówki i zwymiotowanie nie ma wpływu. Na szczęście nic się nie dzieje gorączki nie ma ale syrop kupiliśmy na wszelki wypadek. Te krostki co myślałam o potówkach to raczej alergia i mam odstawić całkowicie mleko w mojej diecie. Co do mojego samopoczucia bez zmian, mąż nie rozumie dlaczego jestem przybita przez wygląd to mu tłumaczę że dla mnie wygląd jest ważny a fakt że ubrania z mojej szafy w 99% są mi za małe i chodzę w leginsach i bluzkach ciążowych to tego nie potrafi zrozumieć.
 
pycia a może wybierz sie na zakupy kup sobie coś ładnego nawet jeśli to ma być duży rozmiar może Ci ti potprawi nastrój:):) głowa do góry! masz największe szczęście w domu!
a tak w ogóle odczytaj wiadomośc prywatną ode mnie ;)
 
Dziewczyny tez wygladam tragicznie obwisly brzuch i kg extra tez zostaly do tego zylaki,ale wiecie co mam to gdzies.Dokonalam cudu mam dwoje wspanialych zdrowych dzieci i za meza mezczyzne mojego zycia,cialo powoli sie ogarnie jak to mowia 9mies. Ciazy i 9 na dojscie do siebie nie chce mojego starego ciala bo w zamian mam cos najpiekniejszego na swiecie.

Trzymajcie sie i glowa do gory, ja dzis jade po jeansy dwa rozmiary wieksze niz przed ciaza

Kasiaam ja pas bede musiala nosic bo mi miesnie brzucha sie rozeszly,w pon. mam kontrole i wtedy mi cos doradza.
 
Tulka co do mleka modyfikowanego to nie mam pojecia czy skaza bialkowa minie. Wiem tylko ze kolka, jakas wysypka czy bolace baki na pewno minął po 3 miesiacach. Dziewczyny moj Krzys dostaje caly czas jakiees krosty a nic nie jem nowego caly czas jest na piersi wiec cos jeest z ta skaza bialkowa ze tak czy siak musii jakos wyjść.

Dziewczyny ja przed ciaza wazylam 53kg. Rozmiar 34/36 teraz waze 57 i jestem zzalamana bo w zadne spodnie nie wchodze :( wiec dziewczyny nie zalamujcie sie
 
Pauluss, u mnie tez byly caly czas krosty, czerwone policzki i sucha skorka. Odstawilam najpierw nabial, przeszlo. Potem sprobowalam jesc maslo ale bez laktozy. I nadal nic sie nie dzialo. Teraz jem nabial ale wszystko kupuje bezlaktozowe. Troche drozsze niz normalnie bo litr mleka kosztuje ok. 6 zlotych.
Moja mama tez myslala ze Jas ma skaze bialkowa a okazala sie nietolerancja laktozy.
4 kg to nie powod do zalamywania.... Zwlaszcza przy wadze ponizej 60 kg. ja jestem jeszcze 9 na plusie. Bylam 7, ale.... przytylam. W sumie nie wiem czemu bo odstawilam slodycze, jem poza tym wszystko ale sie nie obzeram, tylko jem czesciej ale male ilosci. No i karmie cycem. A tu waga idzie w gore.... A kruszynka nigdy nie bylam bo przed ciaza wazylam ponad 70....
 
Ostatnia edycja:
Ananka moj Krzys najwięcej ma uczulenia na główce a w zwiazku z tym ma powiekszone wezly chlonne na glowie. Lekarze twiedza ze to przez uczulenke ale co ze szczepionka mozna wtedy szczepić jak ma dziecko powiekszone węzły chlonne?
 
Mi tez sie wydaje ze przy powiększonych węzłach chłonnych nie powinno się szczepić . Ja bym nie szczepiła. U nas pediatra nie zaszczepił młodego bo ma zielone kupy po szczepionce na rotawirusy. My na jednej wizycie dajemy tylko jedna szczepionkę bo nie ma co sie spieszyć. Pediatra to popiera. Wiec za 5 dni będziemy mieli 2 miesiące i zaszczepiliśmy sie na żółtaczkę druga dawkę i rota. Następnie będzie szczepienie 5 w 1 dopiero za 2 tygodnie.
 
reklama
Czy wasze dzieciaczki tez ulewaja ? bo mój pomimo ze mu sie odbije 2 razy to ulewa pózniej. Najgorzej jest jak go nakarmię a on zrobi kupę i trzeba przewinąć to zaraz mu sie ulewa bardzo.
 
Do góry