reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

My nie wychodzimy codziennie na spacer bo albo ciężko znaleźć czas albo pogoda beznadziejna a nie odnoszę przyjemności w spacerowaniu w deszczu albo Tymek tak płacze w wózku że się nie da.
Jesli chodzi o karmienie piersią i jedzenie to nie prowadzę specjalnej diety. Zdarza się że zjem smażone aczkolwiek staram się piec w piekarniku. Jem wszystko oprócz cytrusów, ale rozważam czy nie spróbować pomarańczy.
Tymek dziś przespał 7 godzin w nocy. :-) Zwykle spał 5.
 
reklama
Pauluss, a okreslil pediatra na co to moze byc uczulenie? Dziwny zestaw objawow ma. Tez bym nie pomyslala ze to od jedzenia moze byc....

My nie wychodzimy jak pada albo wieje. Dla mnie to zero przyjemnosci. Wole Jasiowi balkon otworzyc albo okno. Zalezy z ktorej strony mniej zawiewa, a mam okna na 3 strony wiec nie ma problemu z tym ze mi do domu napada. Poza tym ja sie latwo przeziebiam, nie wazne jak sie ubiore, zawsze cos zlapie.

A co do jedzenia. Ja nie jem tylko nabialu. Czasem tylko dziabne kawalek sera czy troche jogurtu. Bo skaza. Ale cala reszte oczywiscie. Ostatnio sie bigosu obzarlam a Jas spal jak aniolek. Kapuche z golabkow, fasole, czosnek. Gazowanego sie czasem napije. Ale to czasem jak mi na zoladku ciezko. Ogolnie nie lubie. Ostre tez jem. A jak juz jest kolka to akurat w dniu, w ktorym nie zjadlam nic co niby ja powoduje. Takze chyba z tym ze dieta wplywa na mleko to jedna wielka bujda. No bo jak mleko ma sie wzdymajace zrobic?
 
A ja nie jem głównie smażonego i wzdymających typu kapusta, groch itp.Nabiału jem za to sporo (sery, mleko, masło). Boję się też eksperymentować z surowymi owocami. Marzy mi się schabowy z kapustą zasmażaną....mmmmm ale już niedługo ;) Starsza nie miała raczej żadnych uczuleń, Młodsza ma na proszek, tzn na kapsułki ariela w których zwykle piorę i w których wyprałam wszystkie ciuszki przed porodem. Myślałam że tak jak przy starszej obędzie się bez specjalnych dzidziusiowych proszków ale jednak musiałam kupić lovelę bo ją obsypało (głównie w tych miejscach gdzie najbardziej się skóra rozgrzewa co wskazywało właśnie na alergię kontaktową). po zmianie proszku, problem znikł :) za tydzień Andrzejki - młoda po raz pierwszy zostanie sama w nocy z babcią ;) w dzień jak wychodzę bez problemu je flachę więc mam nadzieję, że jak jej babcia podsunie w nocy zamiast cycusia to też zje. A co ile Wasze dzieci robią kupkę? te karmione piersią. Mi się trafił wyjątkowy egzemplarz - tzn mamy tak zwane trawienie bezresztkowe. Jak była na samej piersi - kupa była co 10-12 dni ale miękka i bez rewelacji brzuszkowych. Lekarz stwierdził że to bardzo dobrze bo wszystko wchłania, chociaż ja byłam przerażona. Teraz dostaje flachę raz dziennie i kupa średnio co 6- 7 dni, też miękka i bez bólu czy spinania. LEkarz twierdzi że dopóki nie wprowadzę mm na stałe alebo innych pokarmów to jest jak najbardziej prawidłowo i świadczy o dobrej przemianie materii u Hanki.No coż przynajmniej oszczędzam na pampersach :D
 
U nas z kupą różnie, wczoraj była 1 dziś juz 5... jesteśmy tylko na piersi. Pampersy zmieniamy co 3 godziny tylko w nocy robie jedna dłuższą przerwę i raz nie przewijam zeby nie rozbudzić, chyba ze wiem ze jest kupa.
 
Koltunek ja sie staram wycjodzic codziennie a jak nie to wietrze przy oknie malego :-)

Paulus wspolczuje problenow z alergia :-(

U mnie jas na mm a kup robi 3 dziennie. Pampkow idzie ok 10 na dzien.
Jas corsz wiecej przesypia w nocy :-) ogolnie nie mam na co narzekac. Czasami pomarudzi
 
Ananka pediatra powwiedzial ze to najszybciej skaza bialkowa i bezwzgledu na to co bede małego będzie wysypywac. Na razie zauważyłam ze uczulaja najbardziej go konserwaty. U Nas kupki sa za kazdym przewinieciem. Tylko w jednej pieluszce wiecej w.drugiej mniej.
 
U nas lekarz tez podejrzewa alergie a jedynym objawem jest zielona kupa która pojawiła sie po szczepieniu na rotawirusy i tak sie utrzymywała 3 tygodnie aż do chwili gdy odstawiłam cały nabiał i gluten. Po tygodniu mojej diety ścisłej kupki sa piękne i już nie zielone. Żadnych innych objawów alergie nie ma bo skóra jest super gładka. Wiec u każdego inaczej alergia sie objawia.My staramy sie chodzić na spacer każdego dnia choc na 1,5 godzinki bo wtedy inaczej dzien mija. Czy wasze pociechy chcą leżeć na brzuchu ? Bo mój 1 minutę i płacz.
 
reklama
Ulcia moj tez nie znosi lezenia na brzuszku. Cwiczymy troszke gdy klade go na siebie brzuszkiem do brzuszka. Czasem pospi na brzuszku. Wczoraj polozylam go na takiej podusi polokraglej- rogaliku i ladnie podnosil glowke, bo ogolnie mamy z tym problem. Szukam fajnej maty edukacyjnej, moze to go zacheci do lezenia na brzuchu :)
 
Do góry