reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Mój mały ma 9 miesięcy I od tygodnia z nią na dzień zaczol chodzić na czworaka tak szybko wszędzie idzie że szok od 4 dni wstaje przy wszystkim ci się da🤣już zdążył guza na policzku nabić bo gdy stał stracił równowagę i spadl a ja stałam obok schylilam się po bluzę bo mi wyleciała z szawy i masz nieszczęście gotowe. Ale upadki są normalne. Synek je wszystko co ja jem kanapki owoce zupy najbardziej pomidorowa, ziemniaki z sosem😁
 
reklama
Długo nie miał ząbków pod koniec 8 miesiwca wyszły dwie jedynki a teraz wychodza dwie jedynki u góry i dwójka nie marudzi nie gorączkuje się na zęby i nie ślini😊 ale cis mnie martwi od zawsze zasypiał tak że kładłam go do łóżeczka wychodziłam bawił się kocykiem i usypial od 2 tygodni zaczol najpierw klękać potem stać i płakać ciągle musiałam od tego czasu być z nim przy drzemce tzn leżymy razem na lyzku przytulam aż usnie i przekładam do łóżeczka. Druga rzecz to taka ze od 2 dni brał 2 leki mleka a gryzł mi sutka a dziś wogole nie chciał pić mleka z cycka zawsze z daleka buzię otwierał a dziś tylko się spojrzał jak do buzi wkładałam pierś to płakał głośno odwracał się i odpychał. Przyniosłam butelke z mm i jak ja zobaczył to się sieszyl wypił całą do spania dałam moje odciągnięte z zamrażalki też chętnie pil. Niewiem czemu piersi nie chce tylko butelke. Próbowałam se odciągnąć mleko to mało co leciało ale wczoraj syn chętnie pil tylko gryzł niewiem o co chodzi 😞
 
Mój brzdąc raczkuje w najlepsze, wejdzie już w każdy kąt. Wszystko co nie jest zabawką jest najlepszą zabawką 😂 Z zabawek te z guzikami, które można wcisnąć i grają robią za najlepsze. Albo te co mają koła. O tak, koła to go fascynują od zawsze 😁 lubi sobie jeszcze coś rzucać, klocek, korek czy kółeczko i za tym podążać.
Wstaje tylko do klęku, dalej jeszcze nawet nie próbuje. Jak go postawie na nóżki i lekko pochylę do przodu nie stawia kroczka, nie wie chyba jeszcze, że tak trzeba. Absolutnie do niczego nie zmuszam, będzie gotów sam zacznie.
Ma już 4 zęby, górne dwójki idą.
Bardzo dużo rozumie, umie pokazać parę rzeczy, jak np jaki duży jest, kosi kosi, brawo, gdzie sroczka kaszkę ważyła itp. Nie mogę go nauczyć odgłosów zwierząt, nie chce jeszcze powtarzać.
Z niedawnego piszczenia przeszedł na gadkę w swoim języku. Czasami uda mu się coś po polsku, śmiechu jest wtedy 😂 No i od dłuższego czasu już mówi NIE jak czegoś nie chce lub zdecydowanie kręci głową.
Ostatnio w przychodni na takiej tablicy przeczytałam, że dziecko w wieku 10 mscy rozumie, że czegoś nie wolno, ale się do tego nie stosuje i nie zapamiętuje zakazów. To o moim synu 😂 Jak mówię, że nie wolno to chwilę podyskutuje, powtórzy, że nie, pokręci głową, pokaże paluszkiem nunu i robi co zabroniłam dalej 😂 natomiast jak tata powie NIE WOLNO to jest od razu płacz 🙈😂
A jak z ciemiączkiem u Waszych maluchów? Nadal jest? U nas było duże, nadal jest duże, ciekawe kiedy zarośnie.
Planujecie już roczek?
 
Mój brzdąc raczkuje w najlepsze, wejdzie już w każdy kąt. Wszystko co nie jest zabawką jest najlepszą zabawką 😂 Z zabawek te z guzikami, które można wcisnąć i grają robią za najlepsze. Albo te co mają koła. O tak, koła to go fascynują od zawsze 😁 lubi sobie jeszcze coś rzucać, klocek, korek czy kółeczko i za tym podążać.
Wstaje tylko do klęku, dalej jeszcze nawet nie próbuje. Jak go postawie na nóżki i lekko pochylę do przodu nie stawia kroczka, nie wie chyba jeszcze, że tak trzeba. Absolutnie do niczego nie zmuszam, będzie gotów sam zacznie.
Ma już 4 zęby, górne dwójki idą.
Bardzo dużo rozumie, umie pokazać parę rzeczy, jak np jaki duży jest, kosi kosi, brawo, gdzie sroczka kaszkę ważyła itp. Nie mogę go nauczyć odgłosów zwierząt, nie chce jeszcze powtarzać.
Z niedawnego piszczenia przeszedł na gadkę w swoim języku. Czasami uda mu się coś po polsku, śmiechu jest wtedy 😂 No i od dłuższego czasu już mówi NIE jak czegoś nie chce lub zdecydowanie kręci głową.
Ostatnio w przychodni na takiej tablicy przeczytałam, że dziecko w wieku 10 mscy rozumie, że czegoś nie wolno, ale się do tego nie stosuje i nie zapamiętuje zakazów. To o moim synu 😂 Jak mówię, że nie wolno to chwilę podyskutuje, powtórzy, że nie, pokręci głową, pokaże paluszkiem nunu i robi co zabroniłam dalej 😂 natomiast jak tata powie NIE WOLNO to jest od razu płacz 🙈😂
A jak z ciemiączkiem u Waszych maluchów? Nadal jest? U nas było duże, nadal jest duże, ciekawe kiedy zarośnie.
Planujecie już roczek?
U nas właśnie czwórki wychodzą 🤦‍♀️ trzy już się przebiły, jedna pewnie niedługo. samo mleko by piła i kabanosy jadła. A nie chcę jej tych kabanosów dużo dawać, bo jednak nie powinna tyle soli jeść. Może jak już ząbki wyjdą to znów będzie jadła normalnie. Jedynki i dwójki ma już normalnej wielkości.

Ja nie wyczuwam ciemiączka, ale może pani doktor na bilansie zauważy 🙂 do roczku jeszcze 1,5 miesiąca, ale wiemy, że zaprosimy tylko dziadków. Dla takiego brzdąca to i tak będzie dużo. A Ty planujesz?
 
reklama
Ja planuje, bo u nas w rodzinie zawsze zapraszamy się z rodzeństwem na takie imprezy, a że moja rodzina duża i partnera też spora to będzie 22 osoby dorosłe i 10 dzieci. Tyle w domu nie pomieścimy, więc myślimy nad imprezą w restauracji taką jak na chrzest. Termin trzeba sprawdzić, bo wrzesień to ślubny miesiąc, więc może być ciężko.
 
Do góry