reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki w kuchni:)

reklama
Pierwsze chrzciny robiłam w domu(60os.) i to była masakra po prostu:crazy:teraz mnie mamusie namawiały by tez robic w domu ze znowu pomąga ale grzecznie podziękowałam za chęci.Pojechałam,zamówiłam lokal,wybrałam menu musiałam tylko alkochol kupic reszta się sama zrobiła,mi się bardzo podobało,goscie dopisali,długo siedzieli i tez wygladali na zadowolonych.A najbardziej mi się podobało ze po imprezie wróciłam do cieplutkiego,czystego domku i rozwaliłam beztrosko dupsko na kanapie bo nie musiał sprzatac,ach jak mi sie to podobało:tak:
 
Ja chrzciny co prawda w domu robiłam ale catering miałam :-),wiec bez roboty .Teraz układam meni na swieta jak to juz mam gotowe to lista zakupow idzie w ruch zawsze sie staram do połowy grudnia miec takie rzeczy ktore moga lezec wczesniej pokupione.
 
ja co roku organizuje wigilię dla przyjaciół - często to jedyna okazja żeby zobaczyć sie ze wszystkim przed świętami i przed sylwestrem i życzenia sobie poskładać tradycja już od około 6 lat w tamtym roku piekłam mięsko z morelami, jabłkami, gruszkami, rodzynkami - tak na słodko, a w tym roku chodzi za mną jakieś mięso w alkoholu tylko nie wiem jak to zrobić :confused: i jakie warzywa do niego dołączyć... noi w tym roku będzie też moje ukochane ciasto cynamonowe Cynamonowe ciasto drożdżowe do odrywania - Przepis


W ogóle to fajna strona ja dzis będę próbować zrobić kajzerki bo jak popatrzyłam na te czerstwe w sklepie to pomyłam a co weź sie do roboty Kajzerki - Przepis



melduję że bułeczki wyszły wspaniale






 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny piszcie co u was na wigilii na stole jest. U nas tradycyjnie:
1Barszcz czerwony
2 Uszka
3 Karp pieczony
4 ziemniaki
5kapusta z grzybami sliwka i roszynkami
6 Sałatka jarzynowa
7 Pierogi z kapusa i grzybami
8 Krokiety z kapusta
9 Makiełki
10 Makowiec
11 Kompot z suszu
12 i albo zupa grzybowa, albo paszteciki z kapusta i grzybami
 
merlin
podłogę mam do ścierania, bo tak mi ślina pociekła na to twoje cynamonowe.
Na pewno je upiekę, tylko musi mi się trafić znów taki dzień, żeby młoda dużo spała
 
szukam pomysłu na danie wegetariańskie

awersjano to trzymam kciuki za kolejny dzień wolny od córci :tak:ja niestety muszę wstrzymać sie z tym ciastem niestety mamy tą skazę
 
W końcu wymyśliłam sałatkę którą mogę jeść nie jest białkowa i jest słodka wiec zaspakaja głód na słodycze :-D
porcja na 3/4 osoby
Gotujemy 2 torebki ryżu białego zwykłego - gotujemy go tak aby nie byl rozgotowany a był nawet lekko niedogotowany
4 małe twarde gruszki
2 banany
puszka ananasa
odrobinę suszonej żurawiny (2 stołowe łyżki)
1 jogurt gęsty typu "gecki"
Owoce kroimy w kosteczkę, na gruszki i banany wyciskamy sok z cytryny (nie będą brzydko czarnieć), wszystko wsypujemy do jednej michy razem z ryżem dodajemy 3- 4 łyżki jogurtu gęstego ilość łyżek uzależniona od tego jak "mokrą" chcemy mieć sałatkę - dodajemy cukru do smaku lub troszeczkę soku z cytryny :) Gruszki można zastąpić tez jabłkami i można też wtarkować odrobinę marchewki. Żurawina suszona zastępuj nam rodzynki a jest zdrowsza :tak:
 
reklama
Megan prosze bardzo:-)

1 Zupa grzybowa lub barszcz z uszkami

2 makowki
3 ryz na mleku
4 kapusta z grzybami
5 fasola gotowana
6 karp smazony
7 sledzie w smietanie
8 sałatka śledziowa
9 moczka
10 kompot z suszu
11 ryba wedzona
12karp w galarecie
13 kutia
ciasta makowiec sernik i co tam jeszcze do głowy wpadnie :-p:-)

U nas takie meni pomieszane bo rodzina z całej polski wymieszana
 
Do góry