reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Aguś możesz latać. Najbezpieczniejszy jest trymestr drugi choc w każdym można. Pod koniec nie wszystkie linie lotnicze się zgadzają na przelot z powodu ryzyka porodu. Ale musisz doczytać bo kazda linia ma swoje ustalenia. Ja w poprzedniej ciąży latałam w 5 mc i nic się nie działo. Teraz będę lecieć początkiem maja i to będzie ok 23 tyg. Nie pamiętam. Oczywiście mowie to mojemu lekarzowi bo czasem są przeciwskazania.
Najbardziej się boje tego ze to do Dani a tam juz podobno jest ktoś z tym wirusem
 
reklama
Acgug majonez się robi z surowego jaja. Ile prawdy w tym jest to nie wiem.

Anik co masz dobrego?? od kilku dni u mnie króluje kiwi i gruszka oczywiście na zmianę z pomarańczem i jabłkiem.
Jabłka, gruszki, banany, mandarynki, grejpfruty, granata i kiwi :) kupilam sobie też truskawki - były pyszne - zjadłam dwie resztę synek zjadł ;)
Hej ja was poczytałam ale nie poodpisuje za bardzo bo nie pamiętam co komu
Niestety wylądowałam w szpitalu z moja Ola. Tak się odwodniła przez noc ze nie było wyjścia. Broniłam się przed tym szpitalem bardzo ale ona nawet po dwóch łyżeczkach wody wymiotowała. Juz nawet o swoich silach stać nie mogla dali jej kroplówkę i od razu lepiej. Dzis prawie cały dzień śpi. Nabiera sił. Mam nadzieje ze nic gorszego nie złapiemy i szybko wyjdziemy do domu.

Fajny pomysł z wątkiem kulinarnym mi też się przydadzą inspiracje.

Molly a ja nie byłabym taka przeciwna temu imieniu. Zawsze możecie mu dać na drugie po polsku i w PL używać polskiego. Z jednej strony może być to krzywdzące ale z drugiej będzie taki jedyny. Niepowtarzalny zastanów się.

Zdrówka dla córci!
 
Kurcze wszędzie te wirusy, planujemy pod koniec marca poleciec, o ile bede sie dobrze czuła i chce gdziekolwiek gdzie bedzie 20 stopni i bedzie bezpiecznie. A mam jeszcze pytanie, sa w polsce jakies szczepienia dla mam? Bo tu ponoć nawet na grype chca szczepic cieżarne
 
Kurcze wszędzie te wirusy, planujemy pod koniec marca poleciec, o ile bede sie dobrze czuła i chce gdziekolwiek gdzie bedzie 20 stopni i bedzie bezpiecznie. A mam jeszcze pytanie, sa w polsce jakies szczepienia dla mam? Bo tu ponoć nawet na grype chca szczepic cieżarne
Ja w ciazy nie szczepilabym się na nic. I u nas raczej nie proponują.
 
Mnie od mięty odrzuca... fee

Anik to na zdrówko :D

Dziewczynki mam pytanie. Badania prenatalne od którego tygodnia się robi ?? bo u mnie to 9 według OM ale według USG to nie wiem. I jeszcze chciałam zapytać od którego tyg robią usg przez brzuchala ?
 
Badania prenatalne robi się między 12-13 tygodniem (tak sobie przypominam) i pamiętam, że było wtedy usg przez powłoki brzuszne.
 
Badania prenatalne robi się między 12-13 tygodniem (tak sobie przypominam) i pamiętam, że było wtedy usg przez powłoki brzuszne.

Czyli 11 lutego to już będzie mój 10 tydzień, więc pod koniec marca śmiało mogę iść.
Ta pielęgniarka jest niepoważna , 28 byłam na wizycie i miała mnie zapisać za 3 tyg to według mnie na 18 tak ?? Na 11 mam ustaloną wizytę, albooo byłam tak podniecona widokiem malucha , że zapomniałam daty a oczywiście nie zapisałam sobie ...

Strasznie mnie pamięć zawodzi, roztargniona chodzę , też tak macie ?
 
Czyli 11 lutego to już będzie mój 10 tydzień, więc pod koniec marca śmiało mogę iść.
Ta pielęgniarka jest niepoważna , 28 byłam na wizycie i miała mnie zapisać za 3 tyg to według mnie na 18 tak ?? Na 11 mam ustaloną wizytę, albooo byłam tak podniecona widokiem malucha , że zapomniałam daty a oczywiście nie zapisałam sobie ...

Strasznie mnie pamięć zawodzi, roztargniona chodzę , też tak macie ?
Jak za 3 tyg to 18 wizyta. A nie zapisała Ci terminu? Może zadzwoń i się upewnij na kiedy.
Ja robiłam w 12 tyg prenatalne i lekarz mówił, że to doby moment na to badanie.
 
Acgug głupio mi zadzwonić. bo chciała mi zapisać ale się uparłam że nie , bo mam kalendarz ... Miałam w torebce ale nie miałam długopisu. Jeszcze jak wychodziłam to mówiłam : 11 na 11 ?, a ona 11 na 8.30 . Ale tak jak mówię głowy uciąć sobie nie dam. Mamuśkę namówię, żeby zadzwoniła i się dopytała :tak:
 
reklama
Do góry