reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
kaaasia2 mi mój lekarz powiedział, że kobieta w ciąży może brać każdy lek bez recepty bo to co nie szkodzi matce nie szkodzi dziecku. A to że nic nie wolno zażywać to zwykła nagonka. Więc ja ostatnio zażyłam ulgix bo już nie dawałam rady.
 
Martya to chyba jedyne wyjsxie bazować na tym co lekarz powie, bo inaczej trudno dojść ładu i składu :-)
CzekamNaMojCud możliwe, że mają tu znaczenie nieregularne cykle. U mnie wszystko było na czas, ew +/- 1 dzień co kilka miesięcy ;-)
Widziałam, że aż 3 dziewczyny mają termin na 8 września :-) to też ur mojej Mamy :-) my zresztą wrzesień też lubimy, bo to miesiąc naszych zaręczyn, a rok później również ślubu :-)
 
Martya tu się nie zgodzę, że można wszystko bez recepty. Chociażby Aspiryna na receptę nie jest a zawarty w niej kwas acetylosalicylowy bardzo szkodzi dziecku. Tylko pod okiem lekarza można brać jak się ma problemy z krzepliwością, ale to w niektórych przypadkach. Podobnie z ibuprofenem, a też jest bez recepty. Niestety prawda jest taka, że w ciąży niewiele można brać. Wszystko przechodzi przez łożysko.
 
Molly_88 A mi lekarz powiedział, że moge brać ibuprom... Chyba wie co mówi w końcu jest lekarzem. Ale ja i tak wolę nic nie zażywać, przed ciążą też unikałam leków a ibuprom brałam tylko w trakcie okresu co mnie teraz nie dotyczy :D
 
widzisz, każdy lekarz inny :) i bądz tu mądry człowieku, dlatego jak piszesz lepiej nie brać nic i nie eksperymentować na własnym dziecku :) co pół rok badania naukowe wykazują że co innego nam wolno, a co innego nie :) życie :D
 
Dokładnie jeden mówi że wszystko wolno, a drugi powie że absolutnie nie wolno nic. Chociaż ja mojemu lekarzowi ufam ale jednak uważam że nie ma co z lekami przesadzać.
 
u mnie też termin na 8, a ja urodziłam się 31.sierpnia . I też zastanawiam się jak to będzie bo będę miała cesarkę, więc pewnie nie będą czekali do samego konca ;-)
Z zakupami poczekam do prenatalnych, pewnie będę miała je na poczatku marca:cool2:
Chyba że wcześniej jakieś gacie kupię w moich się niestety nie mieszcze... zostały spódnice hehe... ale mam aż 2 odpowiednie:cool2:
nie umiem zrobić suwaczka....zn nie bardzo wiem gdzie mam go wkleić ;-(
 
reklama
Do góry