reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Malusiolka odpoczywaj kiedy tylko możesz, całe szczęście, że Twój jest dla Ciebie tak dużym wsparciem, to bardzo ważne.

Kornela nie słyszałam o tym kichaniu :-o swoją drogą nie zapomnij dopisać się do zamkniętego wątku ;-)

Odnośnie świąt, w tym roku pierwszy raz spędzamy je poza domem, ze względu na przeprowadzkę, którą musimy ogarnąć do końca marca. Ale przyjeżdżają jutro moi rodzice i zostaną 2 tyg, także zahaczą o Wielkanoc ;-) na pewno będzie barszcz biały, zrobię też mazurka, a co jeszcze to wymyślimy z moją mamcią :-) w tym czasie chłopcy ogarną malowanie i przenoszenie wszystkich mebli ;-)

U mnie po dzisiejszej wizycie wszystko w porządku. Maleństwo nam urosło, ma 6,34 cm :-) gin powiedział, że wszystko na jego oko jest dobrze. Ale niestety nie mialam prenatalnych, kazał zrobić mi w przyszłym tygodniu w szpitalu. Może tam mają lepszy sprzęt, nie mam pojęcia. Pobrał mi dziś krew (aż 4 probówki :-o), mocz, waga plus ciśnienie. Dostałam kartę ciąży :-) tutaj to tzw. Mutter Kind Pass, czyli jednocześnie książeczka zdrowia dziecka. Nie wiem jak to wygląda w Polsce. Dostałam również pudełko dla mamy i dziecka, a w nim: dwie pieluchy mini, smoczek Nuk od 0-6 miesiąca, małą butelkę Avent, album dla dziecka, soczek dla kobiet w ciąży, małą butelkę wody mineralnej, jakiś preparat do dezynfekcji, bony zniżkowe do sklepu i cała masa broszur na temat m.in. diety w ciąży, szczepień Maleństwa i wiele innych ;-)
Jest tutaj również taka opcja "wynajęcia" dziewczyny, która opowiada o porodzie, pomaga przy nim i później przy dziecku na początku daje wskazówki co i jak. Hmm to chyba trochę jak położna? I to wszystko na kasę chorych. Zastanawiam się czy to dobry pomysł.

W ogóle to jest już po północy, także dziś oficjalnie zaczął się 13t 0d, czyli 14 tc, co oznacza wkroczenie w II trymestr :-) juuupi :-D

Dobrej nocki Wam życzę :-*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry.

Umieram wczoraj jadąc do Kielc cofnela mi się woda, nie miałam reklamówki wiec połknelam w, potem w znów aż bluzkę oblalam.... Szkoda gadać. Wszędzie pieszo, zrobiłam 15 km. Nie polecam dziewczyny. Prawa pachwina to do tej pory mnie bardzo boli. Nie przeszło przez noc. Nie wiem wiem co z maluszkiem, a także do wizyty 2 tyg.

Anusia to nie za późno na prenatalne?? może po prostu dzidzia jest za mały, żeby zrobić badania na 13 tydz.
Jeśli jest darmowe to pewnie ze to dobry pomysł ;-)

Ja też nie słyszałam o zatykaniu nosa....


Malusiolka ehh ci lekarze nie traktują poważnie kobiet we wczesnej ciąży, już się o tym przekonałam. Najważniejsze że z dzieckiem ok. A Twoja mama i nie Może przyjechać Ci pomóc??? odpoczywaj.

Życzę Tobie i kasi dużo zdrowia :-*
 
Dzien dobry!

Kornela, mam identyczne bole czasami przy kichaniu i tez kicham teraz wiecej i w sumie bez powodu. Zwlaszcza z samego rana.

Molly, w pon dowiem sie co z moja morfologia, bo ide do gin;) na wynikach zaznaczaja jak cos jest poza norma, ale juz mnie uprzedzono ze to nie sa takie same normy jak dla ciezarnych, wiec mam nadzieje ze nie jest zle;) co do sluzu i bakterii w moczu to ja dostalam instrukcje zeby sikac w tamponie, to wtedy sluz z pochwy nie dostaje sie do pojemnika i zeby po podmyciu przed siusianiem uzyc czystego recznika;)

Malusiolka, mam nadzieje ze czujesz sie juz lepiej.

Annam, czyli niebawem ruszamy z watkiem zamknietym?;)

Kasia2439, zdrowka! Tak to niestety jest z tymi przychodniami:(

Tosia, ja tez sie bardzo szybko mecze:(

Anusia, gratuluje udanej wizyty!

Milej soboty :)


ckai3e3knlg02eze.png
 
Ostatnia edycja:
Kasia, zdrówka.

Martwi mnie to co się ze mną dzieje. Niby nic w szpitalu lekatz nie widział, a po powrocie przed snem trochę było. Dzisiaj naszczęście jeszcze nic nie ma. Zła na siebie jestrm, bo mam już dwie córki, a nie miałam pojęcia, że nie mogę głaskać brzucha, bo tak mogę skurcze wywołać. A poza tym z położną rozmawiałam zanim ginekolog przyszedł, bo na cc był i powiedziała mi, że może te poronienia były, bo miałam mieć synów. Urodziłam bez problemu dwie córki, później trzy poronienia i teraz ciąża. Również powiedziała, że może u nnie dziewczynka będzie skoro tak długo utrzymałam już ciąże. Dało mi to do myślenia. Może jakiś konflikt występuje.

KasiaR, trochę ciągnie brzuch ale ok. Tylko jeszcze samopoczucie takie sobie.

Co do zatykania nosa to ja słyszałam, że nie można zapytać, bo niby dziecku z buzi będzie śmierdzieć :p :-D

Pozdrawiam.
 
Nie powinno się zamykać nosa przy kochaniu, czyli blokować kichniecia, doprowadzić to może do przesunięcia kosteczki w uchu środkowym, popękane naczynka w nosie krwawienie, przy katarze mogą dojść zakażenia
Zawsze tak robiłam a teraz mam problemy z uchem środkowym i błędnik rozwalony ;(
Prawda!
Nos, zatoki i uszy są że sobą połączone :-)
Dlatego często u dzieci wraz z katarem leci zapalenie uszu.
Jak się ma katar to chustka pod ręką i kichac w chustka nie zatykajac nosa.
Jak nie ma chustka, to nie kichamy w dłoń, tylko w łokieć.
Robi się tak potworne ciśnienie podczas kichniecia, że szok.
Ja się staram, ale czasem mi mię wychodzi :-(
Raz jak miałam katar, to kropelka płynu poszła mi do ucha... Przez 2 tygodnie nic w tym uchu nie słyszałam oprócz przelewania.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Malusiolka, ze z buzi bedzie smierdziec to na bank zabobon;) ja chyba odruchowo zatykam czasem nos. Nic dziwnego, ze masz samopoczucie takie sobie, ale poki co nie ma powodu sie zalamywac! Trzeba lezec i tyle, dobrze ze masz takie oparcie w mezu:) ciekawe to co piszesz o glaskaniu brzucha, nigdy o tym nie slyszalam...


ckai3e3knlg02eze.png
 
Też prawda :-)

Nie powinno się głaskać brzucha, bo to może stymulować skurcze :-)

Nie jest to zabobon :-)


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Malusiilka,ale to chyba ogólnie a nie przy kichaniu:) to akurat zabobon jakis

Obudziłam sie z zawrotami Glowy,bólem gardła i zawalonym nosem. No jak milo.....

Malusiolka ta teoria o plci jakos do mnie nie przemawia no bo jakie to może miec znaczenie? Ważne żebyś sie oszczedzala i skurcze mina. Masz Tel do swojego giną? Może zadzwon i powiedz o tych plamie iach.
I to prawda nie można glaskac brzucha bo tak wywołuje sie czynność skurczowa macicy.
 
reklama
Do góry