reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
u nas zabki wyszly dokladnie 19 maja pierwszy i 23 maja drugi ;-) objawy przeoczylam, slinil sie to fakt ale nie zawsze to bylo zwiazane z zabkami ;-) teraz chyba wychodza gorne zabki i maly baaardzo marudzi :-(
 
Dziewczyny, mam wielki problem. Moja córeczka od kilku dni jest strasznie marudna, PŁACZE CHOĆ ZAWSZE BYŁA SPOKOJNA, WCIĄŻ BIERZE rączki do buzi, jakby była głodna, a wiem, że sie najada, bo robi to po posiłku, a ma 9 tygodni i je około 140ml mieszanki. mam wrqażenie, że bolą ją dziąsła. Z prawej strony do góry dziasła mają takie dziwne białe zabarwienie. Nie wiem, czy są obrzmiałe, ale białe napewno. Czy to mogą być ząbki???? Czy to nie za wcześnie???? Pomóżcie....
 
pysia25 a może malutka ma pleśniawki w bużce.To taki biały nalot jak po mleczku(mogą być pojedyncze plamki),który nie schodzi gdy się potrze np. pieluszką.Pleśniawki mogą boleć,lub drażnić dzidzię i wtedy się denerwuje.Zwroć na to uwagę.Mój synek miał pleśniawkę na wewnętrznej stronie wargi i bardzo się denerwował,ale szczególnie podczas ssania piersi.Pędzlowałam mu Cebionem i po 2 dniach zniknęła bez śladu.Bo na zabkowanie chyba za wcześnie,choć zdarzają się dzieci ząbkujące w 3 miesiącu życia,a objawy mogą być kilka tygodni wcześniej.
 
Rozalko, dzięki za odpowiedź. Natka miała pleśniawki po powrocie ze szpitala. SmaROWAŁAM JEJ BUŹKĘ aftin i przeszło a też miała je na wewnętrznej stronie dolnej wargi. A teraz ma to na dziąsełku zx prawej strony, choć dziś juz nic jej tam chyba nie przeszkadza, bo nie jest marudna i ładnie je mleczko. A cebion jej daję 5 kropelek z zalecenia lekarza, więc chyba pleśniawki to nie są.
 
Witam jestem tu nowa:-) mam córeczkę która ma 9 i pół m-ca i nie ma ani jednego ząbka:confused2: i nie wiem czy mam się tym niepokoic czy jest to normalne, słyszałam że jak wszystkie ząbki idą na raz to też jest nie dobrze:-(
 
mojemu synkowi wyszedł pierwszy ząbek dzień przed pierwszymi urodzinami a ślinił się 6 miesięcy wcześniej , nie masz się czym martwić:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry