reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Wiam moj Igor tez mial okres gdzie szly mu 4 zabki naraz i miaj podwyzszona temerature przez 3 dni tzn mial tak 37 37,5 nie wiecej pytalam lekarza to powiedzial zeby podawac cos przeciwgoraczkowego przez 5 dni i pomoglo po 3 dniach temperatura sie unormowala a po tygodniu wyszluy 4 zabki:)
 
reklama
dziękuje Wam za rady... smaruje bobodentem i dentinoxem na zmianę, bobodent działa na chwilę ten druig troche dłużej, czobki viburcol też posiadam ale staram sie nie ładować w niego bo to wiadomo dziecko... a gryzaczka nie chce gryźć ;/



 
Ostatnia edycja:
Słyszalam, że pomaga masowanie dziąsełek. Można swoim palcem, tylko trzeba pamiętać żeby był czysty;-) Skórki od chleba nie polecam, dzieciatko może odessać większy kawałek i się udławić...
Ja swojemu maleństwu myje i obieram marchchewke, wtedy masuje sobie nią dziąsełka. Tylko nie wolno wtedy dziecka zostawiać samego!!!
 
Moja córa właśnie dziś kończy trzy miesiące a w buzi prześwituje dolna jedynka, a druga już kłuje :tak: Nie spodziewaliśmy się, że to właśnie ząbkowanie więc dopiero niedawno zaopatrzyliśmy się w gryzaki i żel dentinox.
Zaczęło się jakiś miesiąc temu obfitym ślinieniem i okropnym pchaniem rączek do buzi. Nadia też troche marudziła. Obeszło się bez gorączki i problemów ze snem. Już niedługo, mam nadzieję, ujrzymy pierwsze ząbki w pełnej okazałości :-)
 
Moja córeczka też już ząbkuje, trwa to kilka tygodni już, ale jeszcze ząbka nie widać. Smaruję Bobodentem i po chwili mała śpi:-), więc diagnoza jest poprawna. Jak bardzo ją boli wieczorem to dostaje coś przeciwbólowego, ale staram się nie dawać za często.
 
no ja też smaruje i czasami pomoze czasem nie i tak samo postępuje z tymi czopkami staram się w Alexa nie ładować i
na szczescie nie gorączkuje




 
Ostatnia edycja:
Moja mała ma 10 miesięcy, dwa zęby z góry, dwa z dołu, gdy się uśmiecha wygląda jak króliczek - słodko:)
 
reklama
Do góry