reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wydłużony czas krzepnięcia u niemowlaka

Dołączył(a)
27 Luty 2023
Postów
5
Hej! Moj 5 miesięczny synek miał badanie krwi w którym wyszedł mu wydłużony czas krzepnięcia krwi. Lekarka nie chce powiedzieć z czym to się może wiązać dopóki nie zrobi powtórnego badania . Czy ktoś z was miał lub słyszał o podobnym przypadku? Czym skutkuje taki wynik, o czym może świadczyć..?
 
reklama
Hej! Moj 5 miesięczny synek miał badanie krwi w którym wyszedł mu wydłużony czas krzepnięcia krwi. Lekarka nie chce powiedzieć z czym to się może wiązać dopóki nie zrobi powtórnego badania . Czy ktoś z was miał lub słyszał o podobnym przypadku? Czym skutkuje taki wynik, o czym może świadczyć..?
Chodzi o APTT? O ile sekund wydłużony? Mój 3 latek takie ma. Z niczym to się nie wiąże, o ile dziecko nie ma objawów typu łatwe siniaczenie i krwawienia. Te badania aby były wiarygodne powinno się powtórzyć w warunkach szpitalnych - podobno znaczenie ma nawet to czy próbka była transportowana. Wiele osob żyje z brakiem jakiegoś czynnika krzepnięcia. Mój syn teraz dostał po operacji dodatkowe leki na zagęszczenie krwi, operacja przeszła bez komplikacji, nikt nawet nic nie mówił o tym APTT :)
 
Hej. Faktycznie trzeba powtórzyć badanie. Czasem po infekcji , czasem z innych błahych powodów ten czas jest wydłużony. Mojemu synkowi na nieszczęście wyszło to w dzień przed operacją usunięcia migdałów. Lekarze mówili , że przyczyny mogą być różne, że nawet miesiąc po infekcji taki poziom może być , a nawet jeżeli ten wynik by się powtórzył to nie znaczy od razu , że coś złego . Trzeba dalej diagnozować, ale może to nie dawać żadnych objawów i wszystko będzie zupełnie dobrze, ale warto znać przyczynę. Nam operacji przez to nie zrobili, ale 3 tygodnie później powtórzyłam badanie i synek już miał czas krzepnięcia w normie :)
 
Do góry