reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wygląd piersi po karmieniu

Mam taki problem chciałam odstawić córeczke od piersi gdy skończy 3 miesiące ale mam problem z piersiamy ponieważ lewa jest wieksza od prawej dlatego że mała bardzo marudziła gdy karmiłam ja z prawej tak więc zostałysmy tylko przy lewej. Co mam zrbić że by równe pomocy jak ja założe bluzke jak moje piersi są widocznie rózne. Bardzo prosze o pomoc przed karmieniem miałm ładne piersi. Juz i tak pogodziłam sie z rozstępami na posladkach i piersiach. Błagam pomóżcie.. :-[ :-[
 

Załączniki

  • DSC01544.JPG
    DSC01544.JPG
    45,5 KB · Wyświetleń: 379
reklama
jak przestaniesz karmić w ogóle to obie piersi wrócą do normy :) po prostu w tej z której nie karmisz nie ma pokarmu i dlatego jest mniejsza,więc na pewno nie ma się czym martwić ;)

ja swoją Lenkę przystawiam do obu piersi i wyglądaj "równo" :)

co do odstawienia córki od piersi tak wcześnie,to radziłabym Ci sie zastanowić,pokarm matki to najlepsze co możesz dać dziecku na tym etapie,wiele kobiet chciałoby tak karmić ale niestety nie mają możliwości. No ale co ja tu będę pisać ;) o takich rzeczach to pewnie wiesz najlepiej sama :) .
 
dziekuje za porade mam nadzieje że masz racje z tym że piersi sie wyrównają . Tak straznie spanikowałam bo słyszałam że jesli az tak urosła to już taka zostanie !
 
Starszego syna karmiłam częściej z prawej piersi, bo tę bardziej "lubił". I po zakończeniu karmienia pozostala mi niewielka asymetria. Nie jest widoczna pod ubraniem, ale na golaska widać. Nie jest znaczna, trzeba sie dokładnie przyjrzeć, ale jednak. Młodszego, dla równowagi, starałam się częściej karmić lewa piersią, licząc na wyrównanie piersi. Różnica jednak pozostała.
 
Moja koleżanka też karmiła tylko jedną piersią, teraz jej synek ma 7 lat, a ona nadal ma nierówne piersi, nie jest to tak bardzo widoczne ale jeśli ktoś o tym wie i się przyjrzy to widzi różnicę, spróbuj może przystawiać dzidzię do tej mniejszej piersi, może zwiększy się laktacja i piersi się wyrównają, spróbuj póki jeszcze nie jest za późno
 
Ja znam taki przypadek w dalekiej, dalekiej rodzinie, że kobieta ma różnicę między piersiami aż o dwa rozmiary!!! ::) Ja karmię drugie dziecko (ma już skończone 5 m-cy) i zamierzam pokarmić tak do końca 6-7 miecha. Ostatnio zauważyłam, że jedna pierś jest trochę mniejsza i synek nie bardzo się z niej najada. Do niedawna były równe i nie kumam dlaczego nagle jedna zaczęła wytwarzać mniej pokarmu... :(. Z pierwszym synkiem nie miałam żadnych takich problemików. Nawet piersi były ładniejsze niż przed karmieniem. Teraz przy drugim bobasku piersi trochę się poddały sile grawitacji :D, ale i tak nie wyglądają źle, bo nie mam aż takich baloników... ;D ;D ;D. Racja, żeby w przypadku nierównych piersi częściej karmić z tej mniejszej....też tak uważam i staram się tak robić. Na koniec mam pytanie: czy któraś z Was drogie panie po karmieniu (pytanie do mam, które już nie karmią lub wykarmiły już jedno/kilka dziecko/dzieci) ma mniejsze piersi niż w czasach "bezdzietnych"? Dlaczego niektóre kobiety mają większe cycuszki, gdy zakończą laktację? Może są jakieś sposoby, aby piersi nie "spadły"? Nie wiem jak będzie, gdy skończę karmić, bo po pierwszym dziecku zleciały mi prawie o rozmiar, choć miały ładniejszy kształt....pozdrawiam ;)
 
podobno wyglad piersi to sprawa dziedziczna ,jezeli twojej mamie zostały po porodzie dóze piersi to istnieje prawdopodobienstwo ze tobie tez zostana, a tak wogule to podobno trzeba nosic dobrze dopasowany stanik i uzywac dobrych balsamów ujędrniających a stanik nawet w nocy :)
 
Hmmm...nikt się nie kwapi z odpowiedzią, szkoda....bo piersi też się w życiu przydają ;D ;D ;D ;D ;D
 
słyszała i czytałam póxniej w internecie że gdy piersi po karmieniu piersia sie zmniejsza to trzeba isc dolekarza gin. i on powinien przepisać takie tabletki hormonalne . ale ile w tym prawdy to nie wiem mozesz spróbować.
 
reklama
Mi nie chodzi o to, aby były większe, tylko żeby były zadbane, i nie wisiały za bardzo ;D ;D ;D. Jest pełno balsamów i kremów ujędrniających, ale jak się karmi to nie wolno ich stosować. Może któraś kobitka zna jakieś naturalne środki pielęgnujące biust. ;D ;D ;D
 
Do góry