reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4 w czasie ciąży

Dołączył(a)
8 Marzec 2024
Postów
14
Dzień dobry.
Mam problem z wynagrodzeniem za l4 w czasie ciąży. Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony- od końca stycznia przebywam na l4. W swojej pracy oprócz wynagrodzenia podstawowego dostaję wynagrodzenie za zrealizowane godziny terapeutyczne, od których jest odprowadzany podatek. Dodatkowo jest premia. Wszystko razem wypłacane jest w jednej wypłacie. Proszę o informację co składa się na wyliczenie l4 w czasie ciąży? Czy te dodatkowego godziny, które były w formie terapii też powinny się wliczać (jakaś średnia z ostatnich 12 miesięcy)? Czy tylko sama podstawa?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
reklama
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale raczej tak. Ja dostaję premię raz w roku i liczyła mi się ona do podstawy wymiaru składek. Jest tu taka dziewczyna @witch84 (pozwolę sobie przywołać), która orientuje się dobrze w takich tematach z tego co zauważyłam i już nie raz czytałam jej szczegółowe odpowiedzi więc pewnie bedzie wiedziała.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź;)
Od wczoraj mam trochę stresu z tym 🙈
U nas kadry ciężkie są we współpracy:/ dużo czytam na ten temat i najogólniej mówiąc bierze się pod uwagę średnią z ostatnich 12 miesięcy plus dodatki, od których były odprowadzane podatki. A u mnie tak jakby tylko postawę wzięli pod uwagę (i to wydaje mi się, że pomniejszoną).
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź;)
Od wczoraj mam trochę stresu z tym 🙈
U nas kadry ciężkie są we współpracy:/ dużo czytam na ten temat i najogólniej mówiąc bierze się pod uwagę średnią z ostatnich 12 miesięcy plus dodatki, od których były odprowadzane podatki. A u mnie tak jakby tylko postawę wzięli pod uwagę (i to wydaje mi się, że pomniejszoną).
A w ogóle pytałaś kadr?
 
Mi wyliczyli średnią z ostatnich 12 miesięcy, z premiami, jestem na l4 od połowy stycznia, 17 dni lutego płacił jeszcze pracodawca, a 13go mam mieć już wypłatę zasiłku z zusu, możesz sobie sprawdzić na pue, niebawem powinni Ci to wyliczyć
 
Mi wyliczyli średnią z ostatnich 12 miesięcy, z premiami, jestem na l4 od połowy stycznia, 17 dni lutego płacił jeszcze pracodawca, a 13go mam mieć już wypłatę zasiłku z zusu, możesz sobie sprawdzić na pue, niebawem powinni Ci to wyliczyć
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oczywiście sprawdzę pue zus. Czyli potwierdziłaś to co udało mi się dowiedzieć. Zastanawia mnie tylko dlaczego tak u mnie wyliczyli.
 
Ja mam też pytanie, czy do L4 liczy się podwyżka, która jest dopiero od marca? Czy jak pójdę na L4 w lipcu w 8 miesiącu ciąży, to dalej będą chorobowe obliczać za ostatnie 12 miesięcy?
 
Ja mam też pytanie, czy do L4 liczy się podwyżka, która jest dopiero od marca? Czy jak pójdę na L4 w lipcu w 8 miesiącu ciąży, to dalej będą chorobowe obliczać za ostatnie 12 miesięcy?
tak chorobowe obliczają na podstawie przepracowanych ostatnich 12 miesięcy
 
reklama
Do góry