reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik Badania histopatologicznego

Dołączył(a)
4 Maj 2022
Postów
9
Witam Jestem po czyszczeniu macicy nieprawidłowe krwawienie Maciej czne mam wynik Wycinka histopatologicznego opisane materią zawiera fragmenty błony śluzowej Endometrium z cechami wydzielania i złuszczania się oraz ognisko przemian doczesnych
Chciałabym się dowiedzieć czy to coś poważnego do mojego lekarza nie ma już wolnych terminów dlatego tutaj pytam
 
reklama
endometrioza to właśnie błona śluzową macicy poza jama macicy reagująca na zmiany hormonalne cyklu i ulegająca złuszczaniu w okresie menstruacji

Endometrioza to choroba. Masz na mysli endometrium. Mylisz pojecia.
Mi chodzi o nieprawidlowy rozrost endometrium. Co moze dawac dziwne krwawienia.
 
Endometrioza to choroba. Masz na mysli endometrium. Mylisz pojecia.
Mi chodzi o nieprawidlowy rozrost endometrium. Co moze dawac dziwne krwawienia.
nie mylę pojęć przeczytaj dokładnie co napisalam. Endometrioza (tak to choroba) związana jest z występowaniem błony śluzowej macicy czyli endometrium poza jej naturalnym miejscem występowania czyli jama macicy.
A nieprawidłowy, nadmierny rozrost endometrium w jamie macicy to nie endometrioza. Przedłużające się krwawienia to również dobrze może być ciąża biochemiczna ( też dającą pogrubienie endometrium) czy zaburzenia hormonalne w czasie cyklu. Istotne jest czy rozrostowi towarzyszy atypia czy nie.
 
nie mylę pojęć przeczytaj dokładnie co napisalam. Endometrioza (tak to choroba) związana jest z występowaniem błony śluzowej macicy czyli endometrium poza jej naturalnym miejscem występowania czyli jama macicy.
A nieprawidłowy, nadmierny rozrost endometrium w jamie macicy to nie endometrioza. Przedłużające się krwawienia to również dobrze może być ciąża biochemiczna ( też dającą pogrubienie endometrium) czy zaburzenia hormonalne w czasie cyklu. Istotne jest czy rozrostowi towarzyszy atypia czy nie.

Ale faktycznie tu tez masz racje. Cos musialam zle przeczytac wieczorem ☺️
 
reklama
Do góry