reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - czego żałujecie?

kamilamhm

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Sierpień 2022
Postów
1 483
Cześć! Jestem na etapie kompletowania naszej pierwszej w życiu wyprawki i mam takie pytanie do bardziej doświadczonych mam - jak postrzegacie swoje zakupy wyprawkowe z perspektywy czasu? Mam kilka list z różnych stron internetowych i ze szkoly rodzenia, wiele z nich się różni pewnymi detalami i zastanawiam się - czy są jakieś produkty, które teraz uznajecie za zbędne, a były opisywane jako must have? A może są takie rzeczy, o których nikt Wam nie mówił, a teraz nie wyobrażacie sobie bez nich życia?
Z góry dzięki za wszelkie porady! :)
 
reklama
Oj, jest tego mnóstwo. Od tony pieluszek muslinowych, bambusowych, kocykow, otulaczy, śpiworków itp., po kosze Mojżesza, rożki, gniazdka 😵‍💫 Z kosmetykami nie mam problemu (stawiam na absolutne minimum), z ubrankami raczej tez nie (juz wiem, że mam za dużo) 😂
Ja oczekuję 3 dziecka więc moje podejście jest już mega praktyczne 🙈😄😄 nie miałam muślinowych pieluch choć podobno spoko - takich dużych ale mam kilka malutkich do buzi kilkanaście tetrowych sprawdzają się przy głównie przy kąpaniu, kocyk jakiś jeden, śpiworek do fotelika/ wózka, rożek u mnie obowiązkowo- dzieci jesienne więc super zapakować bobasa, nie mam żadnych koszyka, kołysek, ale zwykły taki Bujak, który można wszędzie przenieść też mi się sprawdził. Podpaski poporodowe też u mnie obowiązkowo- siateczkowe majtki, wczoraj jeszcze zamawiałam piankę na ranę podobno super
 
To ja chyba miałam wyjątkowo szczęście, bo też byłam nacięta i szyta. Ale jakoś mi to nie krwawiło ani brudziło.
 
reklama
Mi się wydaje, że to zależy od człowieka. Generalnie ja teraz będę kupowała absolutne minimum przed prodem. Później wszystkie kosze mojżesza, podgrzewacze i inne takie można łatwo kupić po porodzie jak będzie taka potrzeba. Ale moje odkrycie to body kopertowe, przy takich maluszkach duuuzo wygodniejsze.
 
Do góry