reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Basia fajne ale chcialam zeby samo bujalo[emoji6]
Bo przerabialam z corka i m dosc odpychania noga....[emoji6]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Maryqska, no jeśli często jej się zdarza zasikać, np co drugi dzień, to też bym pewnie dawała, bo nie chciałoby mi się ciągle prania robić. Ale z mojego doświadczenia maluszek raczej nie zasikuje materaca, więc jest to zbędne, tym bardziej że nie oddycha.

Olejek planuję dodawać do kąpieli. Jeszcze nie wiem czy akurat zostanie ten migdałowy bo widze że jest bardzo drogi, chyba że kupię małą buteleczkę. Zawsze można też użyć kokosowego, winogronowego lub lnianego. Po kąpieli nie będę niczym smarować, jeśli nie będzie takiej potrzeby. A jeśli będę chciała zrobić masaż to też z którymś z tych olejków.

Co do patyczków to maluszkowi czyściłam nimi pępek, natomiast uszka wacikami. Ale teraz Adasiowi czyszczę uszka patyczkami z zewnątrz i jak wosk wyłazi to też go wyciągam delikatnie patyczkiem, ale nigdy nie wkładam go do środka.
 
@julia0903 to wystarczy, że młode machnie rękami i już się buja :) Niestety nie kojarzę żadnego modelu automatycznego bujaka, który byłby rozkładany na płasko. To jest sprzęt, którego się używa, dopóki dziecię nie robi się mobilne, czyli max. do 7.-8. miesiąca, więc jeśli nie nadawałby się w pierwszych 3 miesiącach życia, to moim zdaniem zakup robi się już trochę bez sensu. Na fotkach z targów w Kolonii widziałam taką żyrafkę, której łepek zaczepia się o brzeg bujaka albo kołyski, a ona wyciąga i chowa szyję bujając dziecko :) Ale to jest świeżynka, nowość, w Polsce jeszcze tego nie widziałam.
 
Napisze Wam, ze patyczki jeszcze używałam jak nie mogłam wyjąc z nosa "kóz" a były trochę na zew to je tak rolowała na patyczek; pomagało z wyciąganiem;

@Danutka24 fajny ten pojemnik do podgrzewania;

@Czoperka u nas ciężko powiedzieć ale nam się zdarza wiec szkoda mi materaców, a i tak muszę prac pościel i resztę bo zasilana; dobrze bo mamy suszarki wiec bez problemu już wieczorem, Świeża, czysta pościel;

A dla maluszka mam taki sama nie wiem jaki to jest ale on nie przemaka nam

Dzięki za informacje o olejkach


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem czy już ktoś o to pytał, ale zastanawiam się czy kupić mufkę do wózka. Myślałam o takiej najzwyklejszej (kosztuje grosze), a sądzę, że przyda się i mnie i mojemu mężowi (który nie lubi chodzić w rękawiczkach) na te zimowo-wiosenne miesiące. Może coś polecicie, albo odradzicie?
 
reklama
Do góry