reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka

U mnie też tak szczepią ("combo").
Obserwuj, nie powinno się rozkręcić czy powodować dolegliwości dziecku. Ja bym na Twoim miejscu zgłosiła to jutro do punktu szczepień. U nas ostatnio pierwszy raz po szczepionce pojawił się rumień, a po szczepionce mmr też wysypka, zeszła po 2-3 dniach.
dzisiaj pójdę do pediatry niech zerknie bo trochę się stresuje
 
reklama
@DropKick czego nie lubisz w moich wypowiedziach? Jak dla mnie szczepienie 6w1 i pneumokoki powinno się zrobić osobno. A tutaj doszło jeszcze na rota. Więc jak dla mnie to za dużo dla dziecka. Stąd odczyn, ale nie wiadomo po czym.
 
powinno się ale nie zawsze wszystko jest tak jakbyśmy tego chcieli..
Z drugiej strony, gdyby każda szczepionka miała być podawana oddzielnie, musiałabyś co dwa tygodnie (czy co tydzień czy co trzy, nie wiem czy zawsze konieczna jest przerwa) stawiać się w przychodni na szczepienie. A co, gdyby w międzyczasie dziecko zachorowało? Wtedy kolejne dni/tygodnie w plecy. Tak szczepią i tyle. Zaraz ja dostanę lajki w dół, ale to tu na tym forum panuje często opinia, że skoro masz dziecko to się masz znać na wszystkich szczepieniach, NOPach, często nie ufać lekarzom itd.
Jeżeli masz obawy i masz możliwość kontaktu z lekarzem czy punktem szczepień, to super, zrób to dla własnego spokoju. Nie bierz do siebie każdego komentarza.
Rozumiem reakcje @DropKick na komentarz @jasani bo dla mnie on wygląda tak, jakby autorka specjalnie dla własnej wygody zrobiła dziecku 3 szczepienia na raz "fundując combo" czy jak to szło.
 
każdy może mieć swoje zdanie.. nie szukałam tutaj morałów dotyczących szczepień a być może doświadczeń poszczepiennych..
Ale ja nie prawie morałów. Wysypka może być wszystkim. To,że ktoś miał podobnie nie świadczy o tym u Ciebie będzie tak samo. Dlatego powinnaś to skonsultować z lekarzem a nie pytać przypadkowe osoby na forum. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie na temat moim zdaniem zwiększonego zestawu szczepień.
 
reklama
Ale ja nie prawie morałów. Wysypka może być wszystkim. To,że ktoś miał podobnie nie świadczy o tym u Ciebie będzie tak samo. Dlatego powinnaś to skonsultować z lekarzem a nie pytać przypadkowe osoby na forum. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie na temat moim zdaniem zwiększonego zestawu szczepień.
z tego co widzę również prosiłaś o poradę na forum wiec skończmy te dyskusje. Oczywiście wysypka została skonsultowana z lekarzem
 
Do góry