reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

Moja coreczka uwielbia ze mna... tanczyc !:-D i cieszy sie straaasznie jak jej spiewam !
... chce zeby ja gilgotac, przewracac z boczku na boczek (czyli turla sie )...i chetnie oglada rozne obrazki...:cool2:
Czasami wkladam ja do nosidelka i sprzatamy albo gotujemy razem (z tym to musze uwazac, bo ona kocha lapac w raczke doslownie wszystko - )

ostatnio zaczela naciagac na siebie wszystkie szmatki - taka niby zabawa w chowanego !:laugh2:
...a jak jej sie uda zlapac mnie za wlosy (najlepiej ze wszystkich sil !) to wtedy cieszy sie niesamowicie (mala terrorystka:eek:)
 
reklama
Vileyka- napisz cos wiecej o tych zajeciach...!

...moja mala nie lubi ani Mozarta ani Chopina...chociaz przyzwyczajalam ja do muzyki powaznej juz od pierwszych dni...
... woli np. Shakire albo po prostu wolniejsze piosenki :-)
... mam wiec nadzieje , ze w przyszlosci nie bedzie miala problemow z rytmika i sluchem .. hihi ;)
 
Vileyka- napisz cos wiecej o tych zajeciach...!

...moja mala nie lubi ani Mozarta ani Chopina...chociaz przyzwyczajalam ja do muzyki powaznej juz od pierwszych dni...
... woli np. Shakire albo po prostu wolniejsze piosenki :-)
... mam wiec nadzieje , ze w przyszlosci nie bedzie miala problemow z rytmika i sluchem .. hihi ;)

No ja tez probowalam puscic muzyke klasyczna i nie zaabardzo sie mu podoba, moze dla tego ze w ciazy sluchalam nieco innych rytmow:laugh2:.
Maly lubi rock, gotyk:laugh2::happy: ( dead can dance,enya - i inne w tym stylu.)
 
Drogie mamy!!
Juz kilkumiesieczne niemowlaki mozna uczyc czytac!!Sama sprawdzalam .
na kazdej kartce zapisuje sie inny wyraz i trzeba opowiadac dziecku ,ze tu jest napisane np.mama,oczy itp.Dziecko niesamowicie wszystko zapamietuje i potrafi pozniej wskazac dany wyraz.
bardzo fajne jest to podczas jazdy samochodem.Polecam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Aniu- jaki wiek dziecka masz dokladnie na mysli ??? :)
a moze chodzi Ci o metode G. Domana ???
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z przedmówczyniami i przyznaję, że próbowałem wszystkich opisanych powyżej zabaw (oprócz bajek na mini mini). Jednak nudne jest ciągłe powtarzanie tych samych zabaw, no i trochę męczące. Jeżeli macie jakieś propozycje zabaw to piszcie proszę.

U mnie najlepsze jest taka zabawa - mała (niedługo 8 miesięcy będzie miała) siedzi przy stole na moich kolanach i zrzuca ze stołu wszystkie rzeczy, które na nim się znajdują. Fajna zabawa, ale po 10 minutach podnoszenia z ziemi różnych rzeczy - może być wyczerpująca.

Poza tym nie wiem czy zauważyliście, ale moja córa najbardziej lubi przedmioty "zwykłe" - jaskrawe zabawki już jej nie interesują. Za to stara książka z bajkami jest po prostu przedmiotem pożądania. Też macie wrażenie, że producenci powinni zacząć robić zabawki szare/zwykłe/przypominające przedmioty codziennego użytku - bo te kolorowe się po prostu dziecku nudzą!
 
Poza tym nie wiem czy zauważyliście, ale moja córa najbardziej lubi przedmioty "zwykłe" - jaskrawe zabawki już jej nie interesują. Za to stara książka z bajkami jest po prostu przedmiotem pożądania. Też macie wrażenie, że producenci powinni zacząć robić zabawki szare/zwykłe/przypominające przedmioty codziennego użytku - bo te kolorowe się po prostu dziecku nudzą!

:-D dlatego takie popularne sa drewniane zabawki
Ale i moja uwielbia te najprostsze:
-zabawy z pieluszka tetrowa
-pudelko z chusteczek nawilzajacych
-paczke z pampersami
-chusteczki higieniczne-te jeszcze zapakowane w folii gdzie jest 10szt mniejszych paczuszek
-jak uslyszy reklamowke to leci z drugiego konca pokoju
A jak Mikolaj zostawil jej zabawke, to pobawila nia sie 5min a pozniej 30min bawila sie pudelkiem po niej :wściekła/y:

Nam sporo czasu 'zajmuje' gdy dyskutujemy - ja powtarzam dzwieki jakie dzidzia wymawia, uwielbia to i daje sie wciagnac, jest dumna ze mame zmusila do powtarzania. Oprocz tego przez zabawe nauczylismy sie robic papa i nawet mowi przy tym pa-pa (nieraz ba-ba ;-)), i podnosimy rece do gory-a mama pyta 'jaka bedziesz duza'dzidzia na razie mnie przy tym nasladuje, gdyz nie widze by odrozniala to pytanie od innych :-)
 
Moja Amelka słucha muzyki poważnej i bajek -ale non stop jej też nie puszczam ,bo i karmię ,a to sie bawie z nia ,a to i zapominam czasami -ma 4 miesiace i też będąc w szpitalu wypełniłam ankiete -pózniej dzwoniła ze dwadzieścia razy babka z studia nagrań to za 3 płyty 96 zł wychodziło zrezygnowałam..Teraz ludzie nie maja pieniedzy ,a oni tylko naciągaja -a płyty z muzyk apowazna z gazeta można kupic -może żle zrobiłam ,ze nie kupiłam /.
 
reklama
CENTRUM INICJATYW DZIECIĘCYCH



„ZAMEK KSIĘŻNICZKI OLIWKI”


UL. JUGOSŁOWIAŃSKA 48, WROCŁAW



ZAPRASZA NA ZAJĘCIA Z CYKLU


TEATR:

„CHOĆ JESTEM MAŁY, CHCĘ TWORZYĆ…”


W TROSCE O NASZE POCIECHY

W PROGRAMIE:
· TECHNIKI TEATRALNE
· KONSTRUKCJA SCENOGRAFII (DEKORACJE, STROJE, MASKI)
· ZAPOZNANIE Z LITERATURĄ DZIECIĘCĄ


UWAGA RODZICE!



ZAJĘCIA TWÓRCZE POZYTYWNIE WPŁYWAJA NA ROZWÓJ OSOBOWOŚCI, KSZTAŁTUJĄ PEWNOŚĆ SIEBIE, EMPATIĘ, POSTRZEGANIE WARTOŚCI. POMAGAJĄ W WYRAŻANIU UCZUĆ I WŁASNEGO ZDANIA.


GIMNASTYKA:


W TROSCE O ROZWÓJ NASZYCH POCIECH

ZAJĘCIA SPORTOWE PRZYGOTOWANE SPECJALNIE Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH (OD OK. 1,5 ROCZKU)

SKUPIAMY SIĘ NA:
· STYMULOWANIU ROZWOJU ZDOLNOŚCI MOTORYCZNYCH DZIECI,
· WYKRYWANIU ORAZ KORYGOWANIU WAD POSTAWY,
· ZABAWACH UCZĄCYCH I ROZWIJAJĄCYCH ZACHOWANIA SPOŁECZNE.


DRODZY RODZICE!



BĄDŹCIE ŚWIADOMI ZAGROŻEŃ, KÓRE NIESIE BRAK AKTYWNOŚCI.


DZIĘKI NASZYM ANIMATOROM ODNAJDZIECIE INSPIRACJĘ ABY WSPÓLNIE Z POCIECHAMI ODKRYWAĆ ZALETY UPRAWIANIA SPORTU.


MUZYKA:


W TROSCE O ROZWÓJ NASZYCH POCIECH


ZAJĘCIA UMIZYKALNIAJĄCE PRZYGOTOWANE SPECJALNIE Z MYĄŚLĄ O NAJMŁODSZYCH (OD OK. 1,5 R.Ż)


SKUPIAMY SIĘ NA:
· PREZENTOWANIU DZIECIOM CECH MUZYKI
· ROZPOZNAWANIU RÓŻNYCH DŹWIĘKÓW, ODGŁOSÓW
· OSWAJANIEM Z INSTRUMENTAMI
· ZABAWACH RUCHOWYCH ZE ŚPIEWEM I PRZY MUZYCE


DRODZY RODZICE!!!



KSZTAŁTOWANIE SŁUCHU I RYTMU WPŁYWA NA KSZTAŁTOWANIE MOWY I INNYCH PROCESÓW MYŚLOWYCH. MUZYKA JEST JEDNĄ Z CIEKAWSZYCH AKTYWNOŚCI. PRZY JEJ POMOCY WASZE DZIECI RADOŚNIEJ I AKTYWNIEJ BĘDĄ SPĘDZAŁY DZIECIŃSTWO. MOŻLIWE, ŻE ODKRYJĄ NIEPOWTARZALNY TALENT.



GORĄCO POLECAMY


SZCZEGÓŁY POD ADRESEM :
E-MAIL: e.nowacka1@wp.pl
oraz nr telefonu: 71-333-00-99 lub kom.: +48 782-333-099
www.zamekksiezniczkioliwki.boo.pl
 
Ostatnia edycja:
Do góry