reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy z dziećmi, rymowanki, piosenki itp. :-)

Felkaa - bo Młoda to takie niedzieciowe dziecko, moze z charakteru, może dlatego że od zawsze Jej dawałam samodzielność i możliwością czasem bolesnego poznawania życia :happy2:Aczkolwiek ma fazy przylepki :-p
 
reklama
Felkaa koloruje i nie wyjeżdża za linie!!! WOW
Mati sam nie chce rysować trzeba z nim ale jakoś tam rysuje (szkoda bo mógłby zainteresowania i zdolności po M. mieć do tego)
Mati to chodzące śpiewająco-tańcząco-grające dziecko od urodzenia!
aktualnie gra (moze za dużo powiedziane) na gitarze swojej małej, organkach ustnych, organach takich małych i flecie (oł maj gad ostatnio nabytych przez M.)
A śpiewa non stop i tańczy - piosenek zna mnóstwo (chyba ze 30 i więcej) tak samo z wierszykami - teściowa go uczy (w końcu emerytowana nauczycielka 1-3 - na coś sie przydaje ;-))
oststnio hity to :szła dzieweczka (Felkaa :-D) lulajże jezuniu i cicha noc :zawstydzona/y:
 
w kwestii repertuaru - Leo pięknie śpiewa taką pieśń kościelną "idzie mój pan" - kojarzycie? często im to śpiewałam jako kołysankę (pomyślałby kto, że ze mnie etatowy moher:-p) i potrafią to głośno na spacerach wyśpiewywać (aż mi trochę głupio wtedy). No i "kółko graniaste" włącznie z upadkiem na pupy mi na dworze odśpiewują:-D
my, z racji uziemienia, skupiliśmy się na pracach z gat.plastycznych, wspólnie wykonujemy, pytam jakie chcą motywy czy kolory, razem spędzamy czas, a potem jest zabawa "dziełami":tak:
z ostatnich:
Zdjęcie1068.jpgZdjęcie1070.jpgZdjęcie1071.jpg

kartonowa rolkowa rodzinka:
Zdjęcie1048.jpgZdjęcie1046.jpg
 

Załączniki

  • Zdjęcie1068.jpg
    Zdjęcie1068.jpg
    20,8 KB · Wyświetleń: 223
  • Zdjęcie1070.jpg
    Zdjęcie1070.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 214
  • Zdjęcie1071.jpg
    Zdjęcie1071.jpg
    26,7 KB · Wyświetleń: 206
  • Zdjęcie1048.jpg
    Zdjęcie1048.jpg
    24,1 KB · Wyświetleń: 231
  • Zdjęcie1046.jpg
    Zdjęcie1046.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 219
Andariel, wow!
Z piosneczek u nas wszystkie z yamahy ( zapisanie go tam, to był strzal w dziesiątkę!), " ta dorotka", " cztery slonie", " miała baba koguta", o czarnym baranie, kółko graniaste, stary niedźwiedź mocno śpi, wiele kołysanek np " aaa, kotki dwa" i ciągle na topie wymyślanki- Miesio śpiewa np " Mały kurczak, lalala":-)
 
andariel no uśmiałam się po prachy:-D pozytywnie oczywiście:-p kuchareczka i (chyba) ogrodnik - rewelka:-D

co do śpiewania to u nas istny szał, jak tylko wracamy do domu, Emi zaraz woła, żeby włączyć muzykę, i zna multum piosenek (żeby sama śpiewać to pamięta albo pierwszą zwrotkę albo refren albo jedno i drugie, chyba że krótsza piosenka to pamięta całą) chyba nawet nie jestem w stanie wszystkich wyliczyć: Zuzia lalka nieduża, kółko graniaste Szczotka pasta, Jagódki, Pieski małe dwa, Mydło lubi zabawę, Opalamy brzuszki i plecki, Rysujemy kotka, Wyliczanka zimowa, Witajcie w naszej bajce, Kropelka złotych marzeń, Kolorowe kredki, Ta dorotka, Głowa ramiona..., Jestem muzykantem, Mam chusteczkkę haftowaną, miała baba kogita, Wyliczanka na paluszkach, Babuleńka, Kulfon, Ufoludek, Dzik jest dziki, Stary niedźwiedź, Mało nas do pieczenia chleba, Szła dzieweczka do laseczka, Hej sokoły, Konik na biegunach (uwielbia!:tak:) i inne:-p większość nagrywam, co by oszczędzić na kupowaniu płyt
 
Ostatnia edycja:
reklama
My też lubimy Kleksa, ale ogólnie Młoda się teraz nie domaga puszczania muzyki jak wcześniej. Chętnie słucha - i łapie słowa - płyt ze mną w aucie - teraz gramy Kult - też klaszcze.
 
Do góry